× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: animacje Borisa (teczka)

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
    Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie animacje Borisa (teczka)

no to i ja zaloze sobie teczke i jak kazdy rozsadny poczatkujacy zaczne od kulek :-)

ps. podziekowania dla Rafala, za wybicie mi z glowy animacji postaci bez wczesniejszych cwiczen na kulach.

speed kula...

ps. niestety Maya okazala sie za mocna na moj laptop, wiec jedziemy w Blendku.
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez Boris ; 08-11-16 o 04:00
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

Member

Podziękowania

Domyślnie

weź kamere postaw. w ogrodzie żuć piłkę. i obejrzyj. potem se nanieś to na tło i spróbuj odwzorować. co do maya blender.. well. dla mnie najwiekszym plusem blendera jest interface bo można go dostoswać nawet do komfortowej pracy na 15 calach.

Pan Animator
    Awatar osael
    Podziękowania

Domyślnie

Witamy w animatorskiej rodzinie! Już współczuję :-)

Nie mam teraz super czasu, ale na pierwszy rzut oka widzę, że ruch po osi Y już powinien wcześniej się rozpocząć. Piłka też nagle zaczyna hamować w locie (ok 20F), jakby zaraz obok był wiatrak i przyhamował jej lot. Sprawdź graph editor. Tam na pewno są nieczystości.
    Odbijanie piłki trochę przeczy jej początkowej masie. Na początku leci leciutko jak jakaś piłka do kosza, a odbicie jest jak kula do kręgli. Ostatnie odbicie przed zahamowaniem za duże. Graph editor pewnie pokaże za duży skok po osi Y.
    Opcjonalnie warto też po wyhamowaniu dodać lekkie cofnięcie się. Taki mały smaczek, a dodaje wiarygodności.

No! Pierwsze koty za płoty! :-)

A! I dodaj numer klatki może gdzieś na górę. Tutaj playerek YT zasłania :-P

Member

Podziękowania

Domyślnie

Na początku ma dynamikę kopniętego balonika. Tak mi się wydaje...

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

Wygląda trochę, jakby kulka poruszała się w ośrodku o większej gęstości niż powietrze :)

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

o dzieki chlopaki, na swoja obrone dodam tylko, ze toszke to chcialem przerysowac, a'la Coyot kopniety w przepasc ;)

no dobra, dzieciaki spia, siadam...

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

im dluzej nad tym siedze tym mniej umiem ;)

tej kulki juz nie mecze, czekaja inne wyzwania, jak na przyklad... dwie kulki !! :-)

cos czuje, ze sie za daleko poturlala...

Member

Podziękowania

Domyślnie

ciągle jest u ciebie ten problem z krzywą lotu tej kulki i jej prędkością. o ile odbijanie i koniec masz jako tako ogarniety. to poczatek to jest ciężki temat.. Naprawde rzucenie piłki i nagranie sobie tego otwiera sporo w głowie :D czy mi się wydaje czy piłka po upadku przyśpieszyła?

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Maciek Jutrzenka Zobacz posta
    ciągle jest u ciebie ten problem z krzywą lotu tej kulki i jej prędkością. o ile odbijanie i koniec masz jako tako ogarniety. to poczatek to jest ciężki temat.. Naprawde rzucenie piłki i nagranie sobie tego otwiera sporo w głowie :D czy mi się wydaje czy piłka po upadku przyśpieszyła?
    Maciek: tez mam takie wrazenie, ze przyspieszyla, ale krzywa niczego takiego nie pokazuje.

Michalo: no mam to w glowie, ze powinna przyspieszyc, widocznie meczenie tej samej animacji powoduje zacme, musze zrobic nowa animacje, zamiast dubac w tej ;)

Blinqu: squasha nie daje, bo rig jest zbudowany tak, ze moge robic squasha/strecza tylko gora/dol, a jak mam kulke po skosie przy uderzeniu to ciezka sprawa jest, musialbym celowac idealnie z pedkoscia. Chyba, ze czegos nie wiem :-)

Rafal: no wlasnie nie chce robic tego o czym Maciek pisze, ale bede musial chyba troszke podpatrzec te upadajace kulki.

A mam takie pytanko: nie wiem czy w tej animacji akurat tego nie zmienilem, ale staram sie wszystkie ruchy stawiac w jednej klatce, czyli rotacja, up/dwn i predkosc stawiam w np. 10, 14, 18 i nie przesuwam ich indywidualnie, chociaz mnie korci. Czy na poczatek lepiej sie tego trzymac?

Zielona: predkosc
    Niebieska: UP/DWN
    Czerwona: Rotacja

ps. szkoda, ze przy animacji, nie wlaczylem sobie tych krzywych razem, wiedzialbym zeby zielona zmienic przy uderzeniu ;)

Ostatnio edytowane przez Boris ; 09-11-16 o 12:33

Member
    Awatar zio_mal
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Boris Zobacz posta
    Maciek: tez mam takie wrazenie, ze przyspieszyla, ale krzywa niczego takiego nie pokazuje.
    timing i spacing - krzywa może wyglądać równo, ale jeśli klucze umieszczone są na krótkim odcinku czasu to efekt będzie taki jak u ciebie właśnie.

A mam takie pytanko: nie wiem czy w tej animacji akurat tego nie zmienilem, ale staram sie wszystkie ruchy stawiac w jednej klatce, czyli rotacja, up/dwn i predkosc stawiam w np. 10, 14, 18 i nie przesuwam ich indywidualnie, chociaz mnie korci. Czy na poczatek lepiej sie tego trzymac?
    to jest indywidualna kwestia animatora. liczy się tylko efekt końcowy, a nie to jak to zrobiłeś.

ps. szkoda, ze przy animacji, nie wlaczylem sobie tych krzywych razem, wiedzialbym zeby zielona zmienic przy uderzeniu ;)
    indywidualna sprawa, ja często mam podgląd aby mieć większą kontrolę nad tym co się dzieje, timeline nie pokaże tobie wartości czy przejść pomiędzy kluczami. tym bardziej jeśli masz już jakieś zagęszczenie kluczy.

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów