× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 234567
Pokaż wyniki od 61 do 62 z 62

Wątek: animacje Borisa (teczka)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez michalo Zobacz posta
    Takie przerysowane na pewno wyglądają atrakcyjnej, jak postacie z odrobinę wyeksponowanymi proporcjami, lub nawet rzeźby "starych mistrzów".
    Jednak wszystko to buduje się na podstawach zgodnych z rzeczywistością.

Myślę, że Boris dobrze robi naśladując "real-life", potem łatwiej będzie to podrasować. Niż na odwrót - bo może zabraknąć kości pod tym mięchem.
    Uf..
    Nie za bardzo moge się pogodzić z powyższą wypowiedzią. "Real- life" czyli refki w animacji nie są po to zeby go naśladować tylko po to zeby rozumiec ruch. Jesli rozumiesz mechanike ruchu - czyli co sie rusza i dlaczego to masz podstawy do tego, żeby animować. Naśladowanie bez zrozumienia niczego ci nie da podobnie jak kucie na blachę matmy. Trochę tak jak z tym ile daje przerysowywanie fotek a ile zrozumienie anatomi i proporcji w rysunku.

Naśladując tylko wyrabia się z sobie złe nawyki z którymi później trudno się uporać. Ciągle uważam, że animacja ma wyglądać dobrze - tak samo jak rysunek. Rzeczywistość można ogladac sobie na zdjęciach i filmach albo najlepiej w rzeczywistości ;)

Btw. nie jestem przeciwnikiem referencji wręcz przeciwnie. Oglądam je tak długo aż skumam co się rusza i dlaczego. Może to i powolny proces ale jak się raz zrozumie pewien ruch to można sobie go ekstapolowac, czego nie uzyskasz kopiując refki.

Pozdro
    Gaspar

shit... teraz ja się mądrze :P
    Ostatnio edytowane przez gaspar ; 22-11-17 o 21:38
    Podziękowania osael, Boris podziękował

Member

Podziękowania

Domyślnie

Gaspar właśnie o to mi chodziło - zrozumienie mechaniki. Źle to ująłem i zgadzam się z tym co napisałeś w 100%.
    Jednym zdaniem, trzeba myśleć co się robi i dla czego. A nie tylko robić.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 234567

Uprawnienia umieszczania postów