Skocz do zawartości

Fatima - film animowany - zwiastun


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sprawie Fatimy wiele informacji budzi dużo znaków zapytania. Watykan zmienił lub zwyczajnie nie ujawnił wielu z nich.Oryginalny rysunek wykonany przez Claro Fangio w oparciu o słowną relację Łucji Dos Santos.Współczesny wizerunek daleko odbiega od prawdziwego obrazu NMP jakie zauważyły dzieci w Fatimie.http://i452.photobucket.com/albums/qq247/irishdave38/luciasdescription.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada super, technicznie bajka.

 

Nie rozumiem tylko minusowania postu Borysa, napisal, ze gratuluje animatorom i reszcie(a o to chyba chodzi na tym forum).

 

Temat filmu, no coz, poglądy odnosnie religii każdy ma inne, gdybym mial dzieci też bym je pewnie trzymal z dala od kościelnego bullshitu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to ładne.

Platigowe animacje to IMHO poziom światowy.

Mam nadzieje, że podobnie będę mógł skomentować Bazyliszka ;)

 

@JackTheRippy - być może chodzi o to, że film porusza temat religijny a współcześnie to zwyczajnie modne, wśród faszyzującego lewactwa, żeby sobie poużywać na ludziach, którzy mają czelność wierzyć w inne bajki niż należy.. - no i ta bezmyślna moda jest czasem wytykana palcami... a może to żenująco-tendencyjne nawiązywanie do pedo-księży, przez których dzieci Borisa są zagrożone watykańskim pedo-fallusem. Licho wie. Może po prostu ludzie odruchowo nie trawią idiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna animacja jak zwykle od Platiga, trzymam kciuki i czekam z niecierpliwością. Temat też świetny -niespotykany, jestem ciekawy jak wyjdzie. Czy udźwigną temat, przecież to ma być dla dzieci ?

Mam nadzieję że będzie sukces, bo już mam trochę dosyć zachodnich bajek. Tak są świetne ale wolałbym coś ze swojego podwórka na światowym poziomie. W końcu porządnego Kajko i Kokosza ? Funky Kovala w stylistyce gry MMO Wildstar (byłoby genialne), może Starą Baśń - Kraszewskiego ale z troszkę innym podejściem coś ala Wiedzmiń i mitologią słowiańską, magią itp. Jest masa pomysłów.

Pozdrawiam

 

P.S. Polecam trailer Wildstar Free To Play - o taką kreskę i dynamikę mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JackTheRippy - być może chodzi o to, że film porusza temat religijny a współcześnie to zwyczajnie modne, wśród faszyzującego lewactwa, żeby sobie poużywać na ludziach, którzy mają czelność wierzyć w inne bajki niż należy.. - no i ta bezmyślna moda jest czasem wytykana palcami... a może to żenująco-tendencyjne nawiązywanie do pedo-księży, przez których dzieci Borisa są zagrożone watykańskim pedo-fallusem. Licho wie. Może po prostu ludzie odruchowo nie trawią idiotów.

 

A dlaczego zaraz wyzywasz człowieka od idioty? Taki przeciętny katolik to przeważnie hipokryta w tematach duchowych. Wybiera fragmenty biblii które pasują do dogmatów kościoła a gdy się mu pokaże że kościół z przykazaniami Boga czy naukami Chrystusa nie wiele ma wspólnego to udaje że nie widzi albo atakuje. Wspominasz o lewactwie i o modzie na walkę z kościołem ale nie widzisz że jednym z takich lewaków wspierającym światowe lewactwo jest gość w białej szacie stojący na czele kościoła.

Znam człowieka który siedzi w tematach biblijnych i przez to sam trochę poczytałem. Nie ma w NT słowem wspomniane o wniebowzięciu matki Jezusa za to jest w starym testamencie wyraźnie powiedziane że bałwochwalstwo jest w oczach Boga grzechem większym niż morderstwo. KRK wyniósł bałwochwalstwo na nie niespotykany dotąd poziom. Drugie przykazanie Boże wyraźnie zakazuje tworzenia jakichkolwiek figurek i obrazów i modlenia się do nich. KRK usunął to przykazanie ale każdy kto posiada biblię może sobie sprawdzić w księdze wyjścia że ono jest. Takich figurek matki boskiej fatimskiej sprzedano miliony. Ale to nie pierwszy raz w historii. W starym testamencie w księdze królewskiej znajdujemy taki fragment: "i nastawiali sobie słupów i posągów Aszery na każdym wzniosłym pagórku i pod każdym zielonym drzewem. Czcili też bałwany o których powiedział Pan: Nie czyńcie tego"

Tak tak Aszera, Astare, czy Czarna Madonna to jeden i ten sam demoniczny byt którego wszyscy katolicy czczą i którego "nasz papież" uczynił obiektem najwyższego kultu. Ten tekst na 100% zostanie rozmyty dla przeciętnego katolika z powodów ograniczeń w postrzeganiu świata. NT wyraźnie mówi że jest tylko JEDEN pośrednik między ludźmi a Bogiem- Jezus. Nie ma żadnych świętych a człowiek nie może się kłaniać nawet Aniołowi. Jak się do tego ma hierarchia w KRK? Widok biskupa klęczącego przed papieżem i całującym go w pierścień?

 

Ach to uczucie kiedy napiszesz tekst w 100% oparty na faktach i wiesz że zostaniesz za niego znienawidzony. Cóż, takie czasy. A żeby nie było sam byłem katolikiem do czasu przeczytania biblii której posiadanie było przed wojną zakazane w Polsce pod groźbą konfiskaty majątku.

 

Na koniec taki fragment żeby chociaż trochę pasował do forum graficznego:

 

Oto jakiś cieśla wyciął odpowiednie drzewo,

całą korę zdjął z niego umiejętnie

i obrobiwszy ładnie

sporządził sprzęt przydatny do codziennego użytku.

A odpadków z tej obróbki

użył do przygotowania pokarmu i nasycił się.

Wziął spośród nich odpadek na nic już niezdatny,

kloc kręty, poprzerastany sękami,

rzeźbił, bawiąc się pracą dla odpoczynku,

i przekształcał, próbując swych umiejętności.

Odtworzył w nim obraz człowieka

lub uczynił coś podobnego do jakiegoś marnego zwierzęcia.

Pociągnął minią, czerwienią jego powierzchnię zabarwił

i zamalował na nim wszelką skazę.

Przygotował mu pomieszczenie stosowne:

na ścianie umieścił, przytwierdzając gwoździem.

Zatroszczył się więc o niego, żeby czasem nie spadł,

wiedząc, że sobie sam pomóc nie zdoła,

bo jest [tylko] obrazem i potrzebuje pomocy.

Ale gdy się modli w sprawie swego mienia,

w sprawie swych zaślubin i dzieci -

nie wstydzi się mówić do bezdusznego.

I bezsilnego prosi o zdrowie,

do martwego modli się o życie.

Najbardziej bezradnego błaga o pomoc,

a o drogę szczęśliwą - niezdolnego posłużyć się nogą.

O zarobek, o pracę, o rękę szczęśliwą,

o siłę prosi tego, czyje ręce są jak najbardziej bezsilne.

(Księga Mądrości 13,1-19)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przeciętny katolik to przeważnie hipokryta w tematach duchowych. Wybiera fragmenty biblii które pasują do dogmatów kościoła...

...i przez to sam trochę poczytałem.

 

Już po tym zdaniu powinno się przestać czytać twoje przemyślenia, bo dalej piszesz że gdzieś coś tam poczytałeś czyli de facto wybrałeś fragmenty. Gdy postępujesz jak "przeciętny katolik hipokryta", to kim jesteś ?

 

"Ale znam tych stróżów mienia,

Sędziów sumień, prawdy zakon,

Spekulantów odkupienia -

Bo znam siebie - jako tako."

- Kaczmarski

 

Na forum 3d ? O religii ? Ty tak serio ?

 

Proszę już któryś raz trzymajmy się tematów grafiki, a przekonania, przemyślenia i swoje ukryte pasje realizujmy na właściwych sobie forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idacho- Tomala ma w pełni racje. Poczytaj o soborach, to nie jest żadna wiedza tajemna tylko podstawowa historia. KRK cenzurował i edytował biblię wielokrotnie, nawet dodawał nowe fragmenty. Wszystko rozbijało się o to żeby utrzymać się u władzy i podtrzymać stary porządek podziału społeczeństwa na ciemny lud i kastę wybraną. Te czego naucza kościół ma bardzo niewiele wspólnego z naukami Jezusa. Wiele rzeczy zostało obrócone o 180 stopni. Ad rem- katolik który nie kwestionuje panujących doktryn KRK jest z założenia hipokrytą, nie wyznaje prawdziwych nauk Jezusa tylko ustrój stworzony przez kastę wybraną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monio

Nie odniosłem się do tego czy ma rację, czy nie ma, bo to nie to forum. Powtórzę jeszcze raz to forum dotyczy grafiki imo. Post nie dotyczył wątku. Rozbawiły mnie zarzuty wobec przeciętnych katolików gdy w następnym wersie przyznaje że sam tak postępuje. LOL

Bez zagrychy i popitki nawet nie mam zamiaru do takich tematów podchodzić a tym bardziej toczyć dysputę na temat TŁUMACZEŃ kopii z kopii kopii NT (o ST nie wspominając), bo oryginałów nigdzie nie ma.

Powtórzę jeszcze raz max3dpl to nie forum biblioznawstwa.

 

@diabelt

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ciezko przy takim temacie filmu skupic sie jedynie na tym, czy postaci sa dobrze zrigowane i czy animacja plynna. Nie ma co sie bac dyskusji. Gdyby nie religia ten film w ogole by nie powstal.

Nie odnoszac sie do jego tresci coz mozna powiedziec? "Spoko animacja, fajnie wyglada".

To tyle. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sie puszyc, ze film traktuhe o religijnym watku? Kazdy wierzy w to co chce. Jakos nikt nie buczal w temacie bazyliszka czy twardowskiego ze temat porusza diabla ktory defakto jest czescia religii chrzescijanskiej. Diabel i pentagram jest akceptowalny, a aniol juz nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sie puszyc, ze film traktuhe o religijnym watku? Kazdy wierzy w to co chce.
Ja nie mam nic do Chrześcijan, wyznawców Allacha, Buddy czy jakiejkolwiek wiary. Rzecz w tym że instytucjonalizowanie wiary, czyli religia, ma zazwyczaj fatalny skutek, to mówi nam historia. Wiara tudzież duchowość a religia to są zupełnie 2 różne rzeczy. Religia (podobnie jak polityka) tworzą wypaczenia pierwotnych ideii, służy wybranym ludziom a nie wyznawcom. Wartości uniwersalnie dobre sukcesywnie przeistaczają się w obiektywne zło.

 

Filmowi kibicuje, bo ufam że będzie się opierał o prawdy uniwersalne. Nie byłbym pocieszony jak dzieciaki po seansie będą chciały prowadzić krucjaty, sterylizować gejów i deportować wszystkich którzy nie mają nieskazitelnie białej cery.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek dobrze mówisz, polityka i religia to tematy najcięższe z możliwych.

Jeszcze tylko się odniosę do posta diabelta. No właśnie takie tłumaczenie to przyczyna wszelkiego zła na ziemi. Nie chodzi mi tylko o religię, jeden powie nie trzeba opodatkowywać supermarketów bo podniosą ceny towarów i my na tym stracimy. To co? Mamy w nieskończoność udawać że jest równość a jednak najbogatsi czyli korporacje, politycy i kościół mają największe ulgi. Dopóki trwa takie myślenie nie mówcie że jest równość i wolność.

Idaho wybitnie niepoprawne jest twoje rozumowanie. Napisałem że katolicy wybierają fragmenty które im pasują z pisma co nie znaczy że w tym samym piśmie nie ma fragmentów które totalnie nie pasują do reszty ich doktryn. Dlatego właśnie przytoczyłem przykład z bałwochwalstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda, profesjonalne wykonanie rzuca się w oczy.

Kwestia wiary jest myślę indywidualną sprawą każdego człowieka. Sam znam dobre i złe przykłady wiary. Niektórym osobom Bóg bardzo pomógł lub pomaga w życiu, można to uznać za słabość, naiwność ale widocznie TA osoba tego potrzebuje i lepiej się jej żyje -a jeśli lepiej się jej żyje i dobrze się z tym czuje, to nie mam żadnych przeciwwskazań i "ale".

Ogólnie to wiecie, dla dzieciaków to bez znaczenia o czym będzie bajka, bo i tak będą uwagę skupiać na ładnych postaciach i fruwających rzeczach :).

Edytowane przez mandaryn87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wiecie, dla dzieciaków to bez znaczenia o czym będzie bajka, bo i tak będą uwagę skupiać na ładnych postaciach i fruwających rzeczach :).

 

Mniej wiecej przez takie podejscie powstaje masa pie...lnietych bajek o niczym gdzie kazdy bohater drze sie w nieboglosy, wszystko wybucha i na dokladke dorzuca sie bekanie i pierdzenie "bo dzieciaki sie usmieja". Dzieci nie sa glupie - ale jak bedziemy je tak traktowac to w koncu uda sie wyprodukowac takiego wyborce Trumpa. Nie mowie zeby zaraz tworzyc wielka sztuke i robic filmy powazne i realistyczne. Nie, ale zloty srodek - nie traktowac dzieci jak stado debili ktorym sie spodoba cokolwiek, przylozyc sie troche.

Ten film ma potencjal - wyglada ladnie i nie ucieka od tematu duchowosci, ktorego tak sie teraz swiat zachodni boi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi dobrze piszesz, dzieci nie są głupie a dzisiejsze bajki robią z nich idiotów. Zabrakło jednak trochę konsekwencji w twojej wypowiedzi lub wiedzy bo porównałeś ogłupionych ludzi do wyborców Trumpa. Rozumiem że bliższa Ci jest ta "druga opcja" i tutaj właśnie jest drobny problem i konflikt z tym co napisałeś o ogłupianiu ludzi. Otóż cały system szkolnictwa w usa czy nawet w Polsce jest od dziesiątek lat ustawiony przez Rockefellera który publicznie mówił o tym że jemu nie potrzeba ludzi myślących tylko robotników. Myślisz że to że przeciętny dzieciak dzisiaj ma ułamek wiedzy którą dzieciaki miały kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu to jest przypadek i wpływ nowoczesnej technologii czy inny styl życia? Nie, to właśnie szkolnictwo które zbanowało samodzielne myślenie i nauczyło działać według klucza kształcąc przyszłego robo-niewolnika. Poza szkolnictwem również takie bajki o których wspomniałeś. Mówię o konflikcie interesów bo to właśnie ta "druga opcja" miała zagwarantować zabezpieczenie interesów establishmentu do którego należy min wspomniany David Rockefeller, Henry Kissinger, George Soros... żeby wymienić kilku. Ludzie którzy otwarcie mówią o ogłupianiu i depopulacji ludności świata. Nie wierz mi, sprawdź sam.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby posunąć tę myśl dalej, dorzuć modne poniekąd bezstresowe wychowanie, paszę zamiast jedzenia, tanie używki i masz piękną hodowlę konsumęcko-robotniczą która wiedzę czerpie z tv i wypowiedzi dziennikarzy/polityków, którzy mówią im co i jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że bliższa Ci jest ta "druga opcja"

Polityka dla zwyklego czlowieka to jak wybor pomiedzy strzalem w stope a strzalem w brzuch. Za dlugo zyje zeby wierzyc w zbawcow tego swiata, politykow ktorzy pojawiaja sie, zeby pracowac dla dobra ludzkosci i tak dalej. Kazdy jeden pieprzy to samo a potem jest jak zwykle. Uwazam jednak za zabawne iz ludzie zarzucajacy politykom korupcje i siedzenie w kieszeniach bogaczy wybrali jako prezydenta jednego z tych bogaczy :D Nooo, teraz to sie na pewno zmieni na lepsze ;) Poza tym uwazam, ze ludzkosc powinna sie raczej jednoczyc niz dzielic a plan Trumpa to mur, izolacja i roznej masci fobie przyprawione spora dawka megalomanii i samouwielbienia. Mnie tam mur nie straszny - kradne Amerykanom prace przez internet ;)

Co do reszty to sie zgodze. Jesli chodzi o edukacje nie patrzylbym jednak w strone bagna politykow i bogaczy a raczej ludzi pokroju Sir Kena Robinsona. No i poza edukacja zwiazana z umiejetnosciami - jesli ten swiat ma miec w ogole jakas przyszlosc to trzeba dzieciaki uczyc bycia dobrymi ludzmi przede wszystkim. Patrzac na nowoczesne metody i ich efekty smiem kwestionowac ich skutecznosc w tej materii. I dlatego miedzy innymi dobrze, ze takie filmy powstaja choc jest to kropla w morzu totalnej glupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi ale ja też uważam że tu nie ma co liczyć na jakieś zmiany. Problem w tym że ludzie znudzeni/zmęczeni czy rozczarowani obecną władzą pójdą po zmianę i nie ma co się im dziwić. Mądrzejsi wiedzą że tak na prawdę zmienią się tylko szczegóły ale główny cel pozostanie ten sam a jest to cel tych najbogatszych bo przecież pieniądz rządzi światem. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości? Nie łudźmy się że oni będą się liczyć z tą całą resztą na zasadach tego co większość nazywa demokracją. Ja doskonale wiem po co Trump został prezydentem i po co mamy całą tą akcję która w chwili obecnej ma miejsce w stanach. Jest takie powiedzenie: "kto sieje wiatr ten zbiera burzę". Im właśnie o tą burzę chodzi bo jak jest problem to można przyjść ze swoim rozwiązaniem i nie trzeba nikogo prosić by się na nie zgodzili, ludzie sami będą prosić o to rozwiązanie tak jak po 11 września(wojny z terroryzmem, patriot act, wprowadzenie kontroli na lotniskach).

Żeby nie było że piszę nie w temacie :D to Ali Agca, niedoszły zabójca JP2 powiedział coś takiego: "Już od dawna Iran i islamski fanatyzm przygotowują się do końcowej bitwy. Przypuszczą decydujący atak 13 maja 2017 roku, dokładnie sto lat po ukazaniu się Fatimy"

Niewiarygodne nie? Przypomnijmy sobie zatem jakiej płci i w jakim wieku było większość imigrantów których miliony chce się dostać lub już jest w Europie.

Ktoś tu pisał że religia nie jest zła. Być może zobaczymy do czego jest zdolny religijny fanatyzm już w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boris niby tylko dla kasy i władzy ten Watykan ale trochę zastanawiające jest to że oni tam na prawdę odstawiają jakieś cyrki z czczeniem szatana i poniżaniem Jezusa. Mówisz że Watykan jest dowodem na nieistnienie Boga tylko że oni wcale nie są sługami Boga takiego jak myślą omamieni ludzie. Oni czczą pana tego świata a jest nim lucyfer.

"Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie."

Jan 14,30

Te słowa wypowiada Jezus o szatanie.

 

Są jeszcze inne fragmenty mówiące o tym że szatan jest panem tego świata. Nie wiem czy się na tyle interesujesz polityką i elitami światowymi ale tam wszyscy są satanistami. W teledyskach masz satanistyczne przesłania, otwarcie olimpiady w Londynie to był jeden wielki satanistyczny spektakl nie wspominając już o otwarciu tunelu św Gotarda.

Tak więc się nie dziw że kościół działa jak działa bo oni czczą swojego boga a jest nim lucek.

 

W objawieniu św Jana czyli tzw apokalipsie rozdział 17 nosi tytuł "Kara na Wielki Babilon"

"I zaniósł mnie w stanie zachwycenia na pustynię.

I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej,

pełnej imion bluźnierczych,

mającej siedem głów i dziesięć rogów.

4 A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat,

cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły,

miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości

i brudów swego nierządu.

5 A na jej czole wypisane imię - tajemnica:

"Wielki Babilon.

Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi".

...

18 A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto,

mające władzę królewską nad królami ziemi". Rzym (ode mnie)

...

4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:

"Ludu mój, wyjdźcie z niej,

byście nie mieli udziału w jej grzechach

i żadnej z jej plag nie ponieśli:

5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba,

i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.

6 Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała,

i za jej czyny oddajcie podwójnie:

w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie!

 

Według ekspertów wielka nierządnica z apokalipsy to właśnie system religijny stworzony do kontroli nad ludźmi. Tutaj ciekawy artykuł: http://www.wiarabiblijna.fora.pl/kosciol,9/wielka-nierzadnica-z-ksiegi-apokalipsy-kim-ona-jest,63.html

Jak to przeczytasz to się wyjaśni ile wspólnego z Bogiem ma Watykan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności