Skocz do zawartości

Affinity Photo for Windows Beta


Imperator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mega news:D

Sam jestem ciekawy na ile to jest w stanie zastąpić Photoshopa.

Może któryś z forumowych Mac userów używał dłuższy czas pełnej wersji i jest w stanie powiedzieć czy rzeczywiście można tym zastąpić produkt Adobe?

Właśnie zastanawiałem się nad zakupem PS CS6 bo straciłem nadzieje, że to wyjdzie w najbliższej przyszłości na Windowsa, a tu takie zaskoczenie:D Jeśli jest nadzieja, to nic tylko brać CC do czasu dopracowania stabilnej wersji i adios Photoshopie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zassałem już :) Dzisiejsza nocka będzie długa:) Mam mnóstwo plików NEF (z Nikona d7000) i ciekaw jestem czy je otworzy, bo w pracy np. Photoshop CS5 nie chciał :) trzeba było do plików DNG konwertować :) No i sama edycja zdjęć mnie interesuje - prędkość, jakie opcje odszumiania, korekcji aberracji, winietowania, korekty perspektywy etc, czy są miejscowe brushe to zmiany ekspozycji w wybranych obszarach RAW, jak to tam właśnie jest, "z tymi wszystkimi ważnymi przyciskami co to zdjęcia poprawiają" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac doswiadczenia z beta Designera uczulam, zebyscie sie nie zniechecali i zglaszali bledy na ich forum. MASE rzeczy poprawili w Designerze, wciaz poprawiaja. Na pewno i tutaj na poczatku bedzie roilo sie od bugow, ktore stopniowo beda naprawiac. Mysle, ze na prawde warto ta firme wspierac w zwiazku z dynamicznym i innowacyjnym zastojem Adobe :P Testowanko jak sie rendery skoncza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hris u mnie z nikona d7100 bez problemu otwiera :)

Ogólnie faktycznie trzeba zmienić niektóre przyzwyczajenia, ale np w affinity designer czuje się znacznie przyjemniej niż w illutratorze (nigdy go nie lubiłem); Zrobiłem kilka testów i na razie Photo działa świetnie, działają nawet pluginy z PS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie bardzo spoko.

Zrobiłem ekstremalny test wydajności tj zaimportowałem projekt opakowania z illustratora lub pliku psd do designera i wyeksportowałem do photoshopa, działa to o tyle fajnie, że są wszystkie warstwy i vektory są jako shape-y a nie piksele tyle ze nawet tekst jest tak zvekoryzowany i każdy literka jest na oddzielnej warstwie, ale nic nie traci się na jakości i mozna wszystkie warstwy chować, skalować i modyfikować jak w illustratorze ale bezpośrednio w photoshopie. Dodałem do tego samego pliku już bezpośrednio w photoshopie drugą wersję opakowania i photoshop zaczął maskarycznie lagować, nawet zaznaczenie topowej warstwy/ grupy było opóźnione o jakieś 5s, chciałem dodać trzecią wersję opakowania i wywaliło mi błąd że nie mogę tego zrobić bo dokument będzie miał za dużo warstw :) " Could not complete your request because the destiantion document would have too many layers" Inna strawa, że i tak już nie dało się w photoshopie pracować na tych warstwach co były. A affinity photo? dodałem 4 wersje opakowania do jednego pliku, pewnie kilka tysięcy maleńkich warstw, dwa razy więcej niż w photoshopie i działa jak złoto, żadnego zwolnienia czy lagu :)

Sytuacja trochę oderwana od rzeczywistości bo bez sensu mieć tyle warstw i wszystko tak bardzo rozbite na drobinki ale jako test wydajności całkiem spoko się sprawdziło i photoshop poległ sromotnie w tym starciu :)

 

Z minusów to raz mi coś się z brushami popsuło i nie malowały aż uruchomiłem ponownie program ale jak na bete to na razie dość pozytywnie :)

Coś tak czuję, ze photoshop może kilku klientów stracić nawet jeśli mocno zupdejtówją obsługę drukarek 3d :)

No i brakuje mi opcji organizowania wyświetlania wielu otwartych dokumentów i przeciągania warstw z jednego otwartego dokumentu do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superowo! Od zawsze czekałem na jakąś alternatywę dla Adobe.

Dzięki za link, właśnie ściągam i będę testował.

 

Nie wiecie, czy to jest narzędzie sprofilowane do fotografii czy może być alternatywą dla Photoshopa też w zakresie projektowania grafiki?

Edytowane przez Lowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superowo! Od zawsze czekałem na jakąś alternatywę dla Adobe.

Dzięki za link, właśnie ściągam i będę testował.

 

Nie wiecie, czy to jest narzędzie sprofilowane do fotografii czy może być alternatywą dla Photoshopa też w zakresie projektowania grafiki?

 

Jeszcze mają Affinity Designer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość. Ogólnie używam Affinity od dawna i naprawdę to świetny soft, w dodatku w takiej cenie!

Ciekaw jestem natomiast popularności Affinity Photo. Designer naprawdę zyskał sporo zwolenników pośród ludzi, których znam i porzucili Illustratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności