Skocz do zawartości

Opinia o zestawie i noname kontra sprzęt markowy


tomaszffffff

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od razu mówię, waham się między dwoma komputerami, zestawem składanym i montowanym przez sklep X-KOM a stacją roboczą HP Z240 SFF. Sprzęt ma służyć do pracy w Cinema4d, 3ds Max, Corona, AutoCAD, ArchiCAD, Photoshop, Premiere Pro, DaVinci Resolve. Pierwsze pytanie, co sądzicie o zestawie X-KOMa? Wydaje mi się dosyć sensownie dobrany i uniwersalny. Nie wiem jedynie jak do pracy w wymienionych programach mają się nastawione raczej na gaming podzespoły (przynajmniej wedle opisu) i ogólnie jak wygląda sytuacja ze sterownikami do takiego komputera przy pracy w wymienionych programach. Plusem dla mnie, względem samodzielnego składania, jest gotowy do pracy zestaw i gwarancja na całość. Zachęca też cena. Za propozycją HP przemawia kwestia certyfikatów i deklarowana zgodność z softwarem (przez ostatnie lata rozpieszczany byłem pracą na Macach i zależy mi na takim komforcie). Poza tym przekonuje mnie opinia o niezawodności, jakości wykonania, jakości wsparcia technicznego i ogólne nastawienie na pracę do której naprawdę będzie wykorzystywany. Co wybrać?

 

HP Z240 SFF i7 6700/16GB/256GB SSD/QUADRO K1200

http://bit.ly/2fi74oh

 

X-KOM TESLA i7 6700/16GB/240GB SSD/GTX 1060

http://bit.ly/2fZYls7

 

Różnica w cenie prawie 2 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie bierz ani tego ani tego. Najlepiej i najtaniej wyjdzie Ci komputer składany na zamówienie ale wykonywany i podkręcany przez ludzi, którzy się na tym znają. Za komputer HP płacisz więcej a ich własne certyfikaty wystawiane samemu sobie są nic nie warte. Do programów, które wymieniłeś potrzebne są procesory z maksymalnie możliwym wysokim taktowaniem i jak największą ilością rdzeni. Pod Coronę dobrze jest też mieć maksymalnie dużo RAMU ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż sobie sam w tematach poniżej masz kilka zestawów które są oki. Podstawa to kompatybilny RAM z płytą główną i dobry zasilacz. Chłodzenie musi się miescić w obudowie a ram pod chłodzeniem. Za 100zł pewnie montaż Ci zrobią w X-komie czy morele, choć poporsiłbym by karty graficznej do transportu nie wkładali i włożyłbym sam. W sumie to całośćbym sam włożył :).

Tu masz przykład co masz za 6k: z jednego z postów. 32GB DDR4 z możliwością upgradu do 64GB (więcej 5820k nie obsługje mimo ,że płyta tak z serii 68xxk obsługuje już więcej bo 128 ale 64 to i tak dość sporo. Quadro omijaj nie przyda ci się a wręcz bediz gorzej przy tych softach. Quadro to do kadów i obliczeniowek ale te droższe.

5820k 6 rdzeni 12 wątkow

http://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=102786&d=1479308658

lub 6700k 4 rdzenie 8 watkow z lepsza karta

http://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=102788&d=1479309999

 

 

Zasilcza jaki Ci wystarczy to 550-600W. Nawet mniej ale lepiej mieć zapas. Tu jeszcze na i6700 bez odblokowanego mnożnika z dobrą kartą:

https://www.morele.net/inventory/info/aY1Xhj/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego doświadczenia to:

 

Sterowniki wypuszcza producent sprzętu do danego systemu operacyjnego np. karty graficznej. Jak sam sobie składasz kompa to musisz sam zainstalować sterowniki. Jeżeli kupujesz stację HP, Dell, Lenovo to masz już to zrobione. Jeśli kupujesz lub zlecasz komuś składanie to wraz z komputerem dostajesz wszystko gotowe do pracy i nie musisz nic robić. Hp ani Xkom nie piszą swoich sterowników, które poprawiają kompatybilność czy działanie danego programu. XKom składa komputery z gotowych rynkowych części a Hp robi to samo tylko mają własną obudowę, chłodzenie itp. Okraszają to wszystko marketingiem, że niby ich stacje są takie wyśmienite i dla profesjonalistów i sprzedają z dużą marżą.

 

Koniec końców i tak wydajność zależy od procesora, ilości ramu i karty graficznej.

 

Jeszcze gotowe stacje od HP, Dell itp. albo od osób, które się nie znają a składają komputery są wyposażone w karty Quadro, które nadają się do obliczeń inżynierskich. Do działań cadowskich + modelowanie 3d i rendery bardziej nadają się karty gamingowe czyli GTX'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo sterowniki NVIDIA są najlepsze :)

 

http://www.dobreprogramy.pl/GeForce-375.86-tez-do-niczego-dwa-wadliwe-sterowniki-w-ciagu-miesiaca,News,77479.html

To mi się najbardziej podoba cytuję "Niektórzy posiadacze kart GeForce GTX 1080 donoszą, że zegar pamięci utknął na ok. 200 MHz (NVIDIA oficjalnie przyznaje się do utknięcia na 810 MHz). Do tego dochodzi spory wzrost temperatury.", czyli nie dość, że zegar utknął to jeszcze temperatura idzie w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać czym Cię tak Mac rozpieszczał? Co on ma w sobie takiego, że użytkownicy uważają, że praca na nim jest wydajniejsza?

 

Nie powiedziałbym może, że praca na Macu jest wydajniejsza, raczej pewniejsza i bardziej bezproblemowa. Z mojego doświadczenia na Macu wszystko po prostu działa, a na Windowsie w najmniej spodziewanym momencie pojawia się jakiś problem, niezgodność, coś przestaje działać i po prostu się pieprzy. Nie chcę teraz powielać jakichś mitów, może to nie jest reguła. Ale zależy mi na tym, żeby takich sytuacji było jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie jest to reguła. A już na pewno nie na Sierra.

 

W tym wątku nie interesuje mnie odpowiedź na pytanie czy lepiej spisują się Maci czy komputery z Windowsem, ale czy pod tym względem bardziej godny zaufania i bezproblemowy będzie komputer poskładany np. przez X-KOM czy markowa stacja robocza.

Edytowane przez tomaszffffff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poskładany pecet będzie moim zdaniem tak samo stabilny i bezproblemowy. Kwestia warunków gwarancyjnych w przypadku stacji roboczych (możesz mieć dłuższy okres gwarancyjny, czasami niemożność rozbudowy zestawu) i ceny.

 

To od Xkomu to zwykły gotowiec czyli do ceny części dodali sobie montaż i projekt. Myślę , że z pomocą forum jesteś w stanie wybrać podobny albo i lepszy zestaw zaoszczędzając przynajmniej 500zł w stosunku do tamtego. Jeśli nie chcesz składać sam sklepy oferują montaż wybranych podzespołów , jak dobrze poszukasz gdzieś na forum benchmarka to można trafić kod rabatowy na montaż za 1zł.

 

Co do MacOS'a: zawsze w razie chciejstwa można dokupić dysk i postawić Hacintosha obok Windowsa.

Edytowane przez RAFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj warunki gwarancji tam będzie twoja różnica w podejściu do klienta. Pakiet gwarancyjny kupujesz. W przypadku x-koma masz gwarancje na części.

 

Desktopy x-kom Tesla GS-500 są objęte dwuletnią gwarancją Door-To-Door na cały zestaw. W razie awarii kurier odbierze zestaw z Twojego domu, a po zakończonej naprawie dostarczy go z powrotem. W nagłych sytuacjach możesz również liczyć na nasz serwis oraz konsultantów. Oferujemy niezawodne wsparcie i fachowe doradztwo. Zadzwoń do nas, a my rozwiejemy Twoje wątpliwości i odpowiemy każde pytanie.

 

Gwarancje dodatkowe to są zwykłe ubezpieczenia i mają pełno kruczków i moim zdaniem w takim sklepie jak x-kom czy saturn nie warto jej kupować.

Składasz sam to musisz sam dostarczyć podzespół do reklamacji. Nie wiem jak w przypadku gdy kupujesz opcje złożenia. W przypadku gotowców przyjeżdża kurier. Ile trwać będzie okres gwarancyjny nie wiem. Pewnie dłużej niż przypadku hp.

 

HP:

Naprawa u klienta jest opcja:

W przypadku sprzętu komputerowego gwarancji udziela producent. Istnieje możliwość przedłużenia gwarancji i (lub) rozszerzenie zakresu ochrony gwarancyjnej. Większość producentów ma w ofercie następujące rodzaje gwarancji:

door-to-door - podstawowy typ gwarancji - w razie awarii sprzętu, po wcześniejszym zgłoszeniu, klient wysyła urządzenie kurierem do producenta

on-site - opcja naprawy sprzętu u klienta (np. w domu, biurze)

next business day (NBD) - skrócony do zaledwie jednego dnia roboczego czas reakcji pomiędzy przyjęciem zgłoszenia o awarii a pojawieniem się technika, który usunie usterkę sprzętu

Niektóre warianty gwarancji są dodatkowo oferowane z opcją pozostawienia dysku twardego u klienta na czas naprawy sprzętu w autoryzowanym serwisie.

 

Rozszerzenia gwarancji mają formę elektroniczną. Są one generowane przez producenta - zwykle w przeciągu 3-7 dni. Aby nie wydłużać czasu oczekiwania, najczęściej najpierw dostarczany jest właściwy sprzęt, a w późniejszym terminie dosyłane jest rozszerzenie gwarancji.

* Gwarancja HP 3 lata onsite

WYBRANE

* Gwarancja HP 3 lata onsite z opcją pozostawienia dysku twardego

+199,00 zł

* Gwarancja HP 4 lata onsite

+409,00 zł

* Gwarancja HP 4 lata onsite z opcją pozostawienia dysku twardego

+589,00 zł

* Gwarancja HP 5 lat onsite

+979,00 zł

* Gwarancja HP 5 lat onsite z opcją pozostawienia dysku twardego

+1 260,00 zł

 

Popatrze jeszcze delle i inne workstacje. Lenovo jest dostępne w x-komie.

 

P.S. nie powinny cie interesować workstacje na takich g... quadro które sa w tej cenie oferowane.

Do takiego zastosowania powinny cie interesować komputery oparte na GTX 1060 lub 1070 droższych nie wymieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem ci moje doświadczenie z posiadania markowego zestawu Dell-a.

 

Kompatybilność z innym hardware poniżej wszelkich norm...jedyne co wymienisz to procek, ram i dysk. Zasilacze musisz kupować specjalne bo standardowe konsumenckie nie pasują...inne wtyczki, kabelki itp. Wszystko jest zrobione zgodnie ze standardami ale na tzw minimum. Karty graficznej pow. 300W nie włożysz bo już się problemy ze stabilnością robią (winny zasilacz i płyta...max 300W do slotu PCI-e dostarczysz co jest zgodne ze specyfikacja ale nic ponad to). Co za tym idzie zapomnij o jakiś wypasionych gamingowych kartach które są z lekka niestandardowego wymiaru (głębsza, dłuższe i więcej mocy pobierające niż 300W - nie wejdą do budy bo tam w srodku wsio tak poupychane ze aż jestem z nich dumny...o ironio...brak miejsca na jakiekolwiek dodatki). Opcja rozbudowy dysków taka sobie. Mam 2xSSD 500Gb i mogę dołożyć jeszcze jeden dysk i to wszystko (no chyba ze usunę CD-ROM to mi się zwolni jedno SATA gniazdo). Pracują w miarę cicho ale jak obciążysz to coś na max-a czyli procek i GPU jednocześnie to tak jakby startował odrzutowiec. Kwestia stabilności to nie ma tutaj reguły. Od czasu do czasu mi sie zawiesi w najmniej oczekiwanych momentach i twardy reset idzie. Opcje konfiguracyjne biosu sredniawe. Gdybyś chciał zrobić SLI to musiałbyś wymienić zasilacz (w moim przypadku)..ale niespodzianka...ja już mam max jaki może tu wejść (za dopłata bo standardowo dawali 675W a ja musiałem włożyć 800W - i nie dlatego ze taki miałem kaprys...obciążalność lini 12V w wersji 675W i moje poprzednie doświadczenie z tym zasilaczem mówiło mi ze będą kłopoty z GTX 980Ti mocno podkręconym zwłaszcza ze jak obciążam kompa to GPU i CPU jednocześnie na 100%) a on kolejnego GPU 300W by nie pociągnął..ot taki drobny szczegół.

 

Ogólnie to nie polecam. Solidny sprzęt ale za ta kasę złożyłbyś coś o wiele lepszego (hardware) a stabilność będzie na takim samym poziomie.

 

Kompa dostałem z mojej firmy a z eoni maja podpisany kontrakt z DELL-em to musiał być to Dell i nic innego nie wchodziło w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności