Skocz do zawartości

BlackFriday 2016


guru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Porównajcie cenę ze steamem (euro), wychodzi taniej około 80 dyszek niż na stronie Allegorithmic ($) -najpierw obniżają 33% a potem dodają i tak 22.7% VAT. Kurs $ = 4.21, kurs e = 4.5 a banki doliczają jeszcze przewalutowanie. Na steamie ceny od razu w euro.

btw. byłoby super gdyby G.O.G. zajął się sprzedażą takiego oprogramowania :P Ceny od razu w złotówkach i niezłe promocje.

Edytowane przez Idaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem email od http://www.maxwellrender.com/

 

Exclusive Black Friday Promo

 

40% OFF New Licenses and 50% OFF Upgrades

 

This Black Friday you have the chance to buy the latest Maxwell version, V4 including a GPU rendering option, with a discount of up to 50%. The offer applies to the following:

 

New Licenses (Node-locked and Floating) - 40% OFF

Upgrade Licenses (Node-locked and Floating) - 50% OFF

All plugin integrations

Maxwell | Studio

 

*Offer does not include render node packs, technical support or educational licenses

 

This one-time offer will be available from November 25 - 28, CET so hurry while it lasts!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogarania licencje personalne w Marvelouse Designer? Rano zakupiłem licencje Steam Marvelous Designer ale zwróciłem ,bo gubię się w tym licencjonowaniu. Umowa o dzieło przejdzie chyba w obu przypadkach. Bardziej mnie interesuje kwestia samozatrudnienia i firmy jednoosobowej. Już pisałem w tej sprawie do producenta ,ale podobno ma tendencje do nieodpisywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ważna informacja dot. zakupu Substance - jeśli posiadacie NIP UE i jesteście VAT-owcami, to płacicie kwotę "netto".

Czyli nie naliczany jest VAT - cena jest dokładnie taka jak na stronie: aktualnie cały pakiet teraz w Black Friday $150 i tyle fizycznie się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się.

Jeśli jesteś VAT-owcem (tak jak napisałem) to nic nie doliczasz.

To jest tzw. procedura odwrotnego obciążenia.

 

Natomiast jeśli kupujesz prywatnie, albo masz działalność i nie jesteś VAT-owcem to doliczasz 23% VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sprzedaję na VAT-UE dość często, nigdy nie kupowałem ale, jeżeli nie płaci podatku sprzedający ani kupujący to kto?

Przy kupnie na VAT UE musisz zdaje się wystawić fakturę wewnętrzną z naliczonym VAT-em.

 

"Idea wewnętrzwspólnotowego nabycia towarów polega na opodatkowaniu towarów stawką zerową w kraju ich wysyłki (rozpoczęcia transportu), natomiast podatek należny rozliczany jest przez nabywcę towarów, jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów w kraju, do którego towary te przybywają. Podatnik, czyli nabywca rozlicza podatek VAT wg stawki obowiązującej w kraju, do którego towary są przywożone. Podatek ten stanowi równocześnie podatek naliczony, jeżeli nabyte towary są związane z prowadzoną działalnością, gospodarczą, podlegającą opodatkowaniu

 

W transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, podatnik jako nabywca jest zobowiązany do naliczenia podatku VAT od transakcji zakupu i udokumentowania tej transakcji fakturą wewnętrzną.

 

Zakupy w ramach Unii Europejskiej są dokumentowane więc przez dwie faktury: - fakturę zakupową uzyskaną od kontrahenta zagranicznego - fakturę wewnętrzną, na której naliczony zostanie podatek VAT według stawki właściwej dla kraju ( w naszym przypadku Polski)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś przedsiębiorcą odprowadzającym VAT, to generalnie VAT jest w tym momencie niejako wliczony w cenę.

 

A tak to jest ujęte w przepisach:

 

Jeżeli przedsiębiorca dokonał zakupu towaru objętego odwrotnym obciążeniem w VAT, jest zobowiązany do samodzielnego rozliczenia podatku. Wartość, wykazaną na fakturze, traktuje jak netto, od której naliczany jest podatek VAT. Wartość podatku wskazuje w deklaracji VAT po stronie sprzedaży (w polach 34 i 35 deklaracji VAT-7, wersja 16) oraz po stronie zakupu (w polach 42-45, w zależności od tego, czy zakup będzie zaliczany do środków trwałych czy też nie).

Transakcja ta dla nabywcy jest neutralna pod względem VAT, jako że podatek wykazywany jest w tej samej kwocie zarówno po stronie sprzedaży, jak i zakupu.

 

Tak samo płacę za pakiet Adobe.

 

BTW - jest właśnie 20% obniżka na Adobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności