Skocz do zawartości

Teczka - Positive


Positive100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj,

 

pokazałbyś mi mapki i UV tego modelu?

 

W momencie kiedy rozkładasz mapkę pod Substance paintera robisz ja automatycznie czy rozkładasz semami :D? Jest to chyba ważne nie jestem pewien czy odchodzi się od tego żeby ja rozkładać jak można wszystko w substansie zrobić i w miarę możliwości na layerach poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gigant84 - w silniku gry ostatecznie wszystko jest na trójkątach. Pracować możesz na quadach i trisach, ale trzeba mieć na uwadze, że ostatecznie wszystko będzie zamienione na trisy. W związku z tym, przed wypalaniem mapek (normalmapy w zasadzie) warto użyć wersji z samymi trójkątami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej z normalkami już jest i detalem niż w poprzednim, ale zbyt monotonnie, a wear&tear bez sensy ulozony, tam gdzi enigdy by się nie zarysował (widac że jechane po cavity). Przez to ze wsunaleś jeden mesh w drugi (wiem, wygodne), nie masz żadnego detalu w miejscaych, gdzie taki by się nazbierał :D nawet ao tam nie ma, a co dopiero jakiegoś dirta. Na plus za to chamferki na krawędziach, jak widzę hardsurface dosłownie HARD, to mnie zgina w pół z nieradości LD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś odpisał :) Dzięki Piro za konstruktywną krytykę, wiem co zje... tzn. co muszę poprawić :D

Nie da się ukryć, że wear&tear jechany po cavity. Powiem szczerze, nawet nie zwróciłem uwagi na to, że w miejscu gdzie wsunąłem jeden mesh w drugi nie wypaliło się AO. Przy następnym modelu zwrócę na to większą uwagę.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dronik na props, widać progress.

Kilka rzeczy mi się nie podoba: http://i.imgur.com/EARqMxs.png

Coś nie tak poszło z normalką? Strasznie facetkowanie to wygląda.

Oczko kamery aż się prosi o przezroczystośći jakichś obiektyw za nim.

Z punktu designu, kamera nie wyglądajakby mogła się ruszać góra-dół, tylko na boki w ograniczonym stopniu.

Poza tym, materiały można by rozbić jeszcze raz tyle, widzę tutaj zasadniczo trzy - niebieski, zołty i biały. zwaloruj niebieski i żółty, oprócz białego dodaj odrobine srebrnych i czarnych elementów. Więcej shotów pokaż - chyba że poszedłeś na łatwiznę, i silniki puste w środku ;-)

a szkoda, ponieważ turbiny z łopatkami wyglądają osom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Z normalką jest wszystko ok, ten problem pojawiał się jak włączałem shadowsy w SP. Nie wiem co było grane, samo się popsuło i samo się naprawiło :D Wrzucam kolejny ss'y, dodałem turbinę (wcześniej jej nie było), dodałem też trochę detalu na kamerze żeby jakoś ją "poruszyć" no i pojawiło się też trochę srebrnych elementów, które faktycznie dały lepszy efekt, mimo to jeszcze będę nad nim pracował. Dzięki Piro za rady.

94732527814285921485.png

62129888465125653425.png

65395913299039953743.png

07330464181179655288.png

Poza tym kombinuję trochę nad wersją bardziej szturmową drona, na razie tylko HP.

81348251076818567311.png

38333869144256912312.png

Edytowane przez Positive100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to radio a popatrz na radio którym otworzyłeś temat :D

Progress jest.

Geometria wyglada spoczko na tyle na ile widać, jedynie materiały nadal są bardzo simple. Polimer w ogóle nietrafiony, metal ujdzie, ale aż prosi o różnice na albedo i RGS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria coraz lepiej, ale tekstury cierpią na to samo - są super-płaskie. Popatrz na materiał obiektywu - wygląda jak solidcolor. Nawet masz z marmoseta przykla dobiektywu:

layering01.jpg

zobacz jak slicznie jest tam microsurface rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności