Skocz do zawartości

renderowanie HDRI mapy w yafaray


JonJoan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem zapytać czy da radę w Yafaray'u wyrenderować scenę jako mapę HDRI. Po to by użyć ją w innej scenie jako environ i oświetlenie. Wiadomo o co chodzi- taka scena zrobiona ze zdjęcia szybciej się renderuje niż ta z lampami, geometrią itd.

W cyclesie jest taka opcja kamery jak: lens- panoramic- equirectangular. Dzięki temu można scenę wyrenderować tak jak by to była textura 360 stopni Hdri. W yafarayu nie znalazłem niestety takie opcji. Może ona też jest tylko trzeba inaczej wszystko ustawić?

 

Ktoś z Was używa jeszcze yafaraya? Wiem że teraz wszyscy tylko cycles i cycles. Ale u mnie niestety za wolne to to. I za bardzo...

śnieżne...

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No niestety ja takich bajerów nie posiadam. A szumu jest strasznie dużo. Sama mapa HDRI musi być dosyć sporej wielkości (tak gdzieś 4000 na 2000 pewnie). Musiałbym chyba kilka dni renderować żeby otrzymać mapę średniej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój notebook był kupowany jakieś 5 lat temu. Więc dla niego jest to bajer. Coś takiego jak Cuda bez wątpienia bym wykorzystał gdybym tylko miał. :). Rendering wszak wtedy jest 8 lub nawet 12 razy szybszy z tego co słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności