Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Animacja "Snack Time"

Member
    Awatar obis_81
    Podziękowania

Domyślnie Animacja "Snack Time"

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam

Chciałem wam pokazać moją ostatnią animację wykonaną po godzinach pracy. Parę nieprzespanych nocek zaliczyłem ale wreszcie shorcik jest gotowy :)
    Gdyby były jakieś pytania to śmiało walić.
    Miłego oglądania.

https://www.youtube.com/watch?v=Lv_BJO3Z49U

Cheers
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	159.5 KB
ID:	102880   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4xa.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	357.7 KB
ID:	102879   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	135.6 KB
ID:	102878  
    http://vimeo.com/25615369
    http://www.youtube.com/watch?v=GSMChmBVwQI
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!
    Na fronta! 9 użytkownik(ów) Do rekomendacji

Member
    Awatar marekkonieczny
    Podziękowania

Domyślnie

Badzo fajna animacja i historia również zabawna. Gratuluję

Można wiedzieć jaki soft ?

Member
    Awatar blazejbobek
    Podziękowania

Domyślnie

Mi również bardzo podeszło :) Myślę, że 'front' byłby jak najbardziej zasłużony. @marekkonieczny w creditsach jest napisane " Blender + Gimp + Krita"
    Behance|| Rockstar Wonderland - moja książka online

Member

Podziękowania

Domyślnie

Do mnie też trafia. Zakończenie zwłaszcza mnie rozbawiło.

Member
    Awatar blinq
    Podziękowania

Domyślnie

Bardzo ładnie to wygląda. Super stylistyka. Animacja momentami kuleje ale ogólnie duuuży plus! Na fronta! ;)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Fajnie wyszło jak dla mnie front.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Bardzo mi się podoba. Ile mniej więcej czasu zajęło Ci zrobienie tego? W sensie jaki okres czasu grzebiąc wieczorami?

Pozdrawiam,
    Piotrek

Member
    Awatar obis_81
    Podziękowania

Domyślnie

Hej ludziska bardzo dzięki za pochwałki. Fakt, że podoba się wam animacja wykonana przez człowieka który pracuje jako kierowca tira albo trochę ładniej to nazywając Class 1 Driver'a naprawdę dużo dla mnie znaczy :)
    Tak jak już wcześniej było wspomniane to głównym sofcikiem był tu mój ukochany Blender. Bawiłem się kiedyś w Maxie ale interface Blendera bardziej mi pasuje. I tak już od kilku ładnych latek.
    Model mewy był gotowy pod koniec 2014 roku jak widać na fotce a model chłopaka chwilę wcześniej, bo miał być on wykorzystany do innego projektu o którym można zobaczyć tutaj http://www.blender.pl/index.php?opti...&topic=9984.15 -jest tu sporo fotek więc widać powolny postęp i rożne pomysły. Wracając do tematu prace nad całą resztą do Snack Time trwały przez około rok (zazwyczaj wieczorami). Na początku tego roku zacząłem szukać odpowiedniego muzyka i po wielu nieudanych muzycznych próbach wreszcie film jest skończony.
    BTW: chwilę temu zacząłem nowy projekt, który można looknąć tu http://www.blender.pl/index.php?opti...;topicseen#new

Cheers

Member
    Awatar Piotruch
    Podziękowania

Domyślnie

Śledziłem pracę nad tym filmem od samego początku i pomimo, że znam go już na pamięć, wciąż lubię go oglądać. Jest parę zgrzytów czy to w animacji, czy w dźwiękach, ale jako całość sprawuje się świetnie. Zgadzam się z przedmówcami, że film powinien trafić na front, bo pokazuje że nawet jedna osoba dłubiąc po godzinach jest w stanie stworzyć coś stylowego i sympatycznego.

Ex moderator
    Awatar tweety
    Podziękowania

Domyślnie

Mocno inspirowane moimi ulubionymi "Salesman Pete" i "Meet Buck" :)

Duże brawa za ogrom pracy w to włożony. Animacja trochę kuleje ale historia za to sklejona elegancko i czytelnie. Technicznie obrazek niczego sobie i przewyższa wiele "normalnych" pełnopłatnych produkcji filmików dla dzieci czy kreskówek edukacyjnych :)

Dobrze, że wybrałeś taką stylistykę. Nie razi proste światło na postaciach czy brak FXów bo pasuje do "malowanego" tła i tego stylu.
    Co z reguły zabija shorty jednego autora? Fajny scenariusz ale kiepski obrazek albo dopieszczony obrazek ale słabe story. Tutaj tego na szczęście nie ma. Jest wyważona prosta historia i plastyka wybaczająca błędy i problemy techniczne. Jeszcze trochę pracy nad samą animacją i timingiem i możesz śmiało wysyłać na festiwale. Serio, nic nie stoi na przeszkodzie :)

Z uwag technicznych:
    1. dodając efekty 2d (jak dym spod kół deski 0:41) zadbaj o ich animację. 8, 12, 15 klatek an sekundę zapętlonego pseudo dymku da ci mega kopa. A odetchniesz od 3d i sprawdzisz jak z wyczuciem tempa w klasycznej animacji
    2. nie wiem czy motion blur jest tuaj potrzebny. zwłaszcza taki prepassowy powodujący rozdwojenie krawędzi obiektu. ta plastyka wybaczy wyłączenie motion blura.
    3. poćwicz pozy. trochę brakuje w tych postaciach cartoonowego looku. takiego strecha albo upozowania postaci:
    http://giphy.com/gifs/3o7TKBnl9NbAZlkwNi

tutaj to już seniorzy animacji jak muszą się wypowiedzieć jak to zrobić hehe. ja powiem tylko, że sztywność w cartoonie nie jest mile widziana i warto z tym walczyć ile wlezie :)

Jest cool. Działaj dalej!

Salut
    tw
    "Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym"
    "Jesteśmy murarzami na forum murarskim i rozmawiamy o krzywym murze." (Vorek)
    Podziękowania osael podziękował

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów