Skocz do zawartości

Animacja "Snack Time"


obis_81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej ludziska bardzo dzięki za pochwałki. Fakt, że podoba się wam animacja wykonana przez człowieka który pracuje jako kierowca tira albo trochę ładniej to nazywając Class 1 Driver'a naprawdę dużo dla mnie znaczy :)

Tak jak już wcześniej było wspomniane to głównym sofcikiem był tu mój ukochany Blender. Bawiłem się kiedyś w Maxie ale interface Blendera bardziej mi pasuje. I tak już od kilku ładnych latek.

Model mewy był gotowy pod koniec 2014 roku jak widać na fotce a model chłopaka chwilę wcześniej, bo miał być on wykorzystany do innego projektu o którym można zobaczyć tutaj http://www.blender.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=9984.15 -jest tu sporo fotek więc widać powolny postęp i rożne pomysły. Wracając do tematu prace nad całą resztą do Snack Time trwały przez około rok (zazwyczaj wieczorami). Na początku tego roku zacząłem szukać odpowiedniego muzyka i po wielu nieudanych muzycznych próbach wreszcie film jest skończony.

BTW: chwilę temu zacząłem nowy projekt, który można looknąć tu http://www.blender.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=17454.msg142632;topicseen#new

 

Cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem pracę nad tym filmem od samego początku i pomimo, że znam go już na pamięć, wciąż lubię go oglądać. Jest parę zgrzytów czy to w animacji, czy w dźwiękach, ale jako całość sprawuje się świetnie. Zgadzam się z przedmówcami, że film powinien trafić na front, bo pokazuje że nawet jedna osoba dłubiąc po godzinach jest w stanie stworzyć coś stylowego i sympatycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno inspirowane moimi ulubionymi "Salesman Pete" i "Meet Buck" :)

 

Duże brawa za ogrom pracy w to włożony. Animacja trochę kuleje ale historia za to sklejona elegancko i czytelnie. Technicznie obrazek niczego sobie i przewyższa wiele "normalnych" pełnopłatnych produkcji filmików dla dzieci czy kreskówek edukacyjnych :)

 

Dobrze, że wybrałeś taką stylistykę. Nie razi proste światło na postaciach czy brak FXów bo pasuje do "malowanego" tła i tego stylu.

Co z reguły zabija shorty jednego autora? Fajny scenariusz ale kiepski obrazek albo dopieszczony obrazek ale słabe story. Tutaj tego na szczęście nie ma. Jest wyważona prosta historia i plastyka wybaczająca błędy i problemy techniczne. Jeszcze trochę pracy nad samą animacją i timingiem i możesz śmiało wysyłać na festiwale. Serio, nic nie stoi na przeszkodzie :)

 

Z uwag technicznych:

1. dodając efekty 2d (jak dym spod kół deski 0:41) zadbaj o ich animację. 8, 12, 15 klatek an sekundę zapętlonego pseudo dymku da ci mega kopa. A odetchniesz od 3d i sprawdzisz jak z wyczuciem tempa w klasycznej animacji

2. nie wiem czy motion blur jest tuaj potrzebny. zwłaszcza taki prepassowy powodujący rozdwojenie krawędzi obiektu. ta plastyka wybaczy wyłączenie motion blura.

3. poćwicz pozy. trochę brakuje w tych postaciach cartoonowego looku. takiego strecha albo upozowania postaci:

http://giphy.com/gifs/3o7TKBnl9NbAZlkwNi

 

tutaj to już seniorzy animacji jak muszą się wypowiedzieć jak to zrobić hehe. ja powiem tylko, że sztywność w cartoonie nie jest mile widziana i warto z tym walczyć ile wlezie :)

 

 

Jest cool. Działaj dalej!

 

Salut

tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa. To chyba tak działa - jak grafikę pokochasz to już przed nią nie uciekniesz. Nawet jeżdżąc ciężarówką. Fajnie obejrzeć taką jednoosobową produkcję. Czasami oglądając te wszystkie profesjonalne filmiki człowiek myśli sobie że pora odpuścić, bo w końcu już ich nie doścignę. Tylko, że za nimi stoi armia specjalistów poszczególnych dziedzin. Ogarnąć cały filmik jednoosobowo to zawsze wyczyn i wiele niedociągnięć można wybaczyć. Każdy taki filmik motywuje innych - na codzień nie zajmujących się grafiką.... Kibicuję w kolejnym projekcie... Ja sam muszę odkurzyć swój... zostawiony na pastwę losu 3 lata temu... http://max3d.pl/forum/threads/87104-WIP-The-Dragon-Slayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności