Skocz do zawartości

Teczka 3D - Snikers


Snikers110

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Zostałem ostatnio skutecznie przekonany, aby w końcu założyć konto i zacząć udzielać się na forum, tak więc zakładam teczkę :)

Grafiką 3D zajmuję się już kilka lat (całkowicie amatorsko), jednak na poważnie zacząłem starać się rok temu. Z programów, głównymi są:

3ds

Mudbox (tak, wiem że kiepski wybór i Zbrush jest we wszystkim lepszy, ale jednak mudbox niesamowicie mi przypsaował)

Quixel

Marmoset

 

W centrum moich zainteresowań leży hard surface, więc też tym się zajmuje kiedy mogę.

Byłbym niesamowicie wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki co zrobić, żeby polepszyć jakość/odbiór modeli, a zdaje sobie sprawę że forum to jest siedliskiem osób które znają się na temacie o wiele lepiej niż ja, więc każdy feedback będę traktować poważnie.

 

Wstawiam kilka prac i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

kamil-piotrowski-sword-image1.jpg?1466339295

 

kamil-piotrowski-sword-image4.jpg?1466339248

 

kamil-piotrowski-sword-image5.jpg?1466339250

 

kamil-piotrowski-dao-image1.jpg?1462459674

 

kamil-piotrowski-dao-image6.jpg?1462459563

 

kamil-piotrowski-dao-image3.jpg?1462459680

Co do strzelby (Dao-12), była to moja pierwsza styczność z Quixelem/texturowaniem, więc zdaję sobie sprawę, że materiały wyglądają kiepsko. Dodatkowo niedawno miałem szczęście porozmawiać z człowiekiem, który pracuje jako Senior Weapon Artist w Sledgehammer Games i oto jaki feedback od niego otrzymałem ,,The DAO materials look like a good base to start with. But they need more character and uniqueness. When doing materials, you really have to push to sell them. Think of materials like a caricature or exaggerated version of their real-life counterparts. It looks like the gloss/roughness texture is consistent across the whole asset. It needs more breakup and visual interest."

 

kamil-piotrowski-image-1.jpg?1475429094

 

kamil-piotrowski-image-4.jpg?1475428976

 

kamil-piotrowski-image-6.jpg?1475428967

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrzucam kilka renderów modeli, które udało mi się zrobić. Troszkę pozmieniałem w portfolio. Ciągle się uczę więc feedback odnośnie tego co należałoby zmienić/poprawić żeby modele były lepsze w odbiorze byłby dla mnie niesamowicie cenny.

 

kamil-piotrowski-1.jpg?1497120687

 

kamil-piotrowski-23.jpg?1497120912

 

kamil-piotrowski-1.jpg?1497121559

 

kamil-piotrowski-19.jpg?1497121344

 

kamil-piotrowski-13.jpg?1497121748

 

kamil-piotrowski-15.jpg?1497121756

 

kamil-piotrowski-1.jpg?1497123032

 

Dodatkowo ponownie odwiedziłem jeden z moich starszych modeli, żeby spróbować go ponownie oteksturować, tym razem zgodnie ze wskazówkami który otrzymałem w feedbacku

 

kamil-piotrowski-2.jpg?1497119850

 

kamil-piotrowski-5.jpg?1497119862

 

Jeśli kogoś zainteresowałyby moje modele, na artstation (link w stopce) jest troszkę więcej renderów ze szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spróbowałem swoich sił z Substance Painterem (wszystkie powyższe modele były teksturowane w Quixel'u) i oto rezultat:

 

kamil-piotrowski-2.jpg?1501449552

 

kamil-piotrowski-3.jpg?1501449556

 

kamil-piotrowski-5.jpg?1501449563

 

kamil-piotrowski-10.jpg?1501449569

 

Jak na pierwszą styczność z tym programem jestem zadowolony z rezultatu.

 

Jako kolejny projekt chciałbym wykonać już coś poważniejszego, nie tylko pojedyncze modele, dlatego mam zamiar wziąć się za cyberpunkowe enviro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie spoko, ale wydaje mi sie, ze za bardzo polegasz na Smart Materialach(przynajmniej tak to wyglada), a to moze zgubic. Najlepsze efekty jakie widzialem to zazwyczaj sa materialy budowane od postaw.

 

Napisz do Magdy Dadeli na facebooku, to moze Ci wysle plik(albo poszukaj gdzies), bo juz usunela z Gumroad, ale zobaczysz jak buduje material tej skorzanej kurtki od podstaw.

 

https://gumroad.com/l/WmeNg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie spoko, ale wydaje mi sie, ze za bardzo polegasz na Smart Materialach(przynajmniej tak to wyglada), a to moze zgubic. Najlepsze efekty jakie widzialem to zazwyczaj sa materialy budowane od postaw.

 

Napisz do Magdy Dadeli na facebooku, to moze Ci wysle plik(albo poszukaj gdzies), bo juz usunela z Gumroad, ale zobaczysz jak buduje material tej skorzanej kurtki od podstaw.

 

https://gumroad.com/l/WmeNg

 

Materiały w 90% buduję w taki sposób, że łączę ze sobą kilka różnych (niekoniecznie smart) materiałów (wymieszać mapy czy coś w tym stylu), dodaje jakieś proceduralne efekty i ręcznie poprawiam aż do momentu kiedy będę zadowolony (efekty są fundamentem, bo zazwyczaj przemalowuje wszystkie krawędzie i poprawiam rozłożenie efektu, bo w większości przypadków bez ingerencji wygląda to po prostu kiepsko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka obiektów z projektu którym obecnie się zajmuję (ciemna alejka w mieście).

 

2up5svt.png

 

2dadh5j.png

 

255l177.png

 

2n9w0wg.png

 

Wykonuje projekt jednocześnie ucząc się programów których wcześniej nie używałem (Substance Painter ,Zbrush...). Docelowo mam zamiar ułożyć małe enviro w Unreal'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności