Skocz do zawartości

Plamy na renderze przy użyciu VrayLightMtl Irradiance Map


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam problem, właściwie na całym renderze, z plamami najprawdopodobniej od VrayLight Mtl.

Próbowałam już zwiększyć w Irradiance Map Subdivs do 90 i Interp. samples do 40 ale nic nie pomogło.

Załączam poniżej ustawienia z Irradiance map i obrazek przedstawiający jak wyglada problem.

Czy da się to rozwiązać nie zmieniając Irradiance Map na Light Cache lub Brute Force? (Przy tych dwóch nie pojawiają się plamy). Chciałabym pozostać przy renderze wykonanym na Irradiance Map.

 

Będę wdzięczna za szybki odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie mam obecnie jak sprawdzić bo pisze z komórki ale o ile dobrze pamietam to powinnaś zmienić z "show new samples" w ustawieniach irr map na "full preview". Możesz rownież włączyć opcje show direct lights. Ponadto w razie gdybyś świeciła materiałem to również masz możliwość kontroli samplowania vraylightmtl.

Edytowane przez Marcin Stefaniuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Nie mam teraz jak sprawdzić, bo nie jestem przy komputerze. Jak tylko będę w domu to dam znać. Możesz mi jeszcze napisać gdzie włączyć tę kontrolę samplowania VrayLightMtl? Również w zakładce Irradiance map? Czy to jest ta opcja "show samples"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obecnie jak sprawdzić bo pisze z komórki ale o ile dobrze pamietam to powinnaś zmienić z "show new samples" w ustawieniach irr map na "full preview". Możesz rownież włączyć opcje show direct lights. Ponadto w razie gdybyś świeciła materiałem to również masz możliwość kontroli samplowania vraylightmtl.

nie w tym jest problem (chodzilo Ci chyba o Show Sambles ale ta opcja jest odznaczona).

 

 

Ze scena jest cos nie tak. Zaczalbym od wylaczenia VrayLightMtl albo usuniecia tego obiektu ze sceny.

Uzyj Material Override i ustaw zwykly szary VrayMtl.

Jesli masz obiekty sciagniete z internetu to zaznacz wszystko i sprawdz czy w Vray Properties nie ma jakiegos z generate/receive GI innym od 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, zapomniałam właśnie napisać, że kiedy wyłączę VrayLightMtl problem znika. Więc to wina materiału świecącego. Dodam jeszcze ze mam dwie takie lampy z VrayLightMtl, ale mają inne ustawienia i oba stwarzają problemy. Później podeślę screeny z ustawień materiałów i sprawdzę to o czym pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po wyłączeniu VrayLightMtl wszystko działa jak należy. Czy jest jakiś sposób na to aby jednak zachować ten VrayLightMtl? Ostatecznie mogę użyć zwykłego VrayLight w kształcie cylindra, żeby osiągnąć taki efekt jak przy VrayLightMtl. Załączam materiały. Sprawdzałam również Vray Properties - wszystko ok.

Marcin, to o czym pisałeś jednak nie pomaga, problemem jest raczej ten materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z BlendMtl bo w tym tkwi problem i materiale szkla ktorego uzywasz. Uzyj samego VrayLightMtl i bedzie OK.

 

Jesli juz chcesz sie bawic w VrayLightMtl w Blend'zie to w materiale szkla zaznacz affect shadows (ale odradzam takich kombinacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale mam tez drugą lampę w załączniku jest to "materiał 2" i tam jest tylko VrayLightMtl i też jest ten sam problem, więc wydaje mi się, że problemem jest LightMtl a nie BlendMtl. Całkowite wyłączenie VrayLightMtl likwiduje problem. Wyłączenie tylko "direct illumination" również nie pomaga.

Spróbuje jeszcze zrezygnować z BlendMtl i zrobić test, ale obawiam się, że to nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności