Skocz do zawartości

3ds Max - Chamfer


Highlander

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam proste pytanie. W jaki sposób zrobić lub jak powinna wyglądać siatka tej bryły by na jej krawędziach (tych zaznaczonych) zrobić ładne chamfery ? Jakbym nie próbował to wychodzą mi błędy jak te zaznaczone na niebiesko... niby banalna rzecz a nie umiem tego pokonać... nie chce mieć po prostu ostrych krawędzi...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Aby chamferowac opcją quad chamfer w Twoim przypadku wystarczy z rozwijanej listy (przy niebieskim trójkącie w pierwszym oknie) wybrać Quad Chamfer tak jak tu na filmie Autodesku

 

Quad chamfer nie jest idealny, czasem lepiej chamferowac 2 razy, np najpierw podłużne krawędzie a potem poprzeczne.

 

EDIT:

Czy ten skrypt nie ma czasem większej funkcjonalności niż quad chamfer w 3ds Max 2016?

 

Nie używałem tego skryptu, zobaczyłem tylko demonstrację na YT w formie modyfikatora, ma co prawda dodatkowe funkcje których nie ma domyślny modyfikator maxa (push i inset), ale też na odwrót, domyślny modyfikator od wersji 2016 ma funkcje niedostępne w skrypcie (wybieranie krawędzi - z zaznaczonych lub względem kąta / materiału, więcej opcji wygładzania)

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby chamferowac opcją quad chamfer w Twoim przypadku wystarczy z rozwijanej listy (przy niebieskim trójkącie w pierwszym oknie) wybrać Quad Chamfer tak jak tu na filmie Autodesku

 

Quad chamfer nie jest idealny, czasem lepiej chamferowac 2 razy, np najpierw podłużne krawędzie a potem poprzeczne.

 

Warto także pamiętać aby wcześniej wykonać reset x-form.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności