Skocz do zawartości

Teczka 3d - Azak


Azak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mój pierwszy post, także witam wszystkich. Postanowiłem założyć sobie teczkę aby podszkolić sobie 3d Maxa i Vraya. Na początku będą to proste scenki, które później mam nadzieję rozrosną się.

 

Soft: 3d max, Vray, bardzo mało PS, którego też mam nadzieję podszkolić.

Model głowy z netu.

 

Pozdrawiam i proszę o krytykę.

16a1raa.jpg

Edytowane przez Azak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na pierwszym Renderze trochę podłoga nie pasuje tak mi się wydaje (wiem, że są tutaj ludzie którzy wiedza lepiej :P).

Chodzi mi o za wielką różnorodność pomiędzy tekstura stołu a podłoża.

 

Co do 3-ciego renderu trochę za bardzo światło prześwietla deski po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prostego stolika i próba sił ze studiem.

Mam pytanie czy w Maxie 2016 coś się pozmieniało czy ja coś przełączyłem, zaznaczam np. poligony/edge i zaznaczają mi się tylko te które zaznaczę jako całość, wiem że we wcześniejszych wersjach działało to inaczej. Z góry dzięki.

 

2yv1bfm.jpg

Edytowane przez Azak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowy Roku, poprawiłem parę rzeczy i wyszło mi coś takiego. Nie wygląda dokładnie jak oryginał, lecz jestem zadowolony, gdyż ta scenka dużo mi dała. W wolnym czasie postaram się zrobić render na lepszych ustawienach. Pozdrawiam

 

oivm9s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku, nowa wizka wzorowana pracą którą widziałem kiedyś na stronie Evermotion. Dywan miał być w stylu futrzaka, ale mój lapek odmawiał posłuszeństwa :)

 

Pozdrawiam

 

bUIk8W.jpg

Edytowane przez Azak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy obrazek na stronie ma złe dobrany obiekt za oknem skoro światło pada z takiego kierunku to tamten budynek powinien być w cieniu, krzesełka maj odrobinę za cienkie nóżki imo trochę zbyt błyszczące jest to drewno na stole i krzesełkach scen by była ekstra jak byś jej dał miękkie światło pochmurnego dnia. Drugie ujecie balans bieli minie pasuje do tego co masz za oknem odrobinę cieplejsza temperatura światła powinna być w środku w kilku miejscach posypało się AA dobrze to widać na krawędzi filiżanki i talerzyka pod nią to samo na 3 ujęciu na armaturze. Na trzecim ewidentnie ściana prosi się o lekką chropowatość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny render nad którym pracuję w wolnym czasie, tym razem świecone tylko mapką hdri podpiętą pod Vray Dome Light. Mam pytanie czy można ustawić w materiale zasłon kanał alpha tak aby dorzucić tło w PS, próbuje ale jakoś nie wychodzi.

 

 

1.jpg

Edytowane przez Azak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili postanowiłem wymodelować sobie takie krzesełko Muuto Cover, render na niskich ustawieniach. Mam nadzieję, że znajdę więcej czasu aby je dopracować :)

 

aps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bomba widać progres natomiast zwróć uwagę na szczegóły i mapowanie np ściana na ujęciu z jasnym krzesłem ma dziwnego bumpa tak jak by mapowanie było za geste. Odnośnie jednego z wcześniejszych ujęć porcelan powinna mieć mocniejszego gloss, Betonowym schodom przydałby się dirt Coś mi nie leży tło za tym podłużny wąskim oknem w stosunku do światła jakie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje się skończyły, czas zabrać się za 3d maxa, poniżej wnętrze które dłubię w wolnej chwili, inspirowane pracą znalezioną na behance

Mam nadzieję że niedługo wrzucę więcej renderów.

Krytyka mile widziana.

 

Pozdrawiam

 

v1.jpg

 

v2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W coronie bardziej skupiam się na scenie, materiałach, oświetleniu i reszcie a nie na ustawieniach rendera :) Vray może i jest szybszy ale ja na moim starym lapku jakoś tego nie odczuwam, finalne rendery puszczam na noc :) no i jeszcze jest LightMix

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się przyczepił do podziału drewna na elewacji, po pierwsze na bocznej deski kończą się inaczej niż na frontowej,

po drugie w prawdziwym świecie była by jedna deska do spodu okna, druga na wysokość okna, trzecia między oknami, 4 albo 4-5 powyżej

 

jak na pierwsze testy to zapowiada się świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielenina wyszła bardzo ładnie- zwłaszcza trawa..

tak jak w innych tematach komentowano- można by dodać jakieś zróżnicowanie kolorów/ odcieni liści drzew

ciekawe z coroną- też trochę próbowałem- odczucia bardzo pozytywne.. rezutaty dobre/ lepsze niż w vray, ale czas renderu znaaaaacznie dłuższy żeby nie było szumów- co powiesz na ten temat? ile passów np. miałeś w tych renderach? jaki czas? jak wygląda czas w porównaniu z vray?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności