Skocz do zawartości

Plamy


Dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

3 dzień borykam się z dość dziwnym problemem. W renderze, jak widać na załączonym obrazku na ścianie po prawej robią się straszne plamy. Taka sytuacja ma miejsce nawet jeśli ustawie materiał wszystkiego na vraymtl i powyłączam wszystkie światła. Nie pomaga przerzucenie do innego projektu, kręcenie ustawieniami (ustawiałem jota w jotę jak w innym projekcie, w którym renderuje się bez zarzutu). Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem i wie jak to naprawić?

 

121.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej, IRR mam na high, LC 1500 co wydaje się przy FHD aż nadto. Pomaga faktycznie podkręcenie subdivs i int.samples w irradiance map do wartości 80/60 ALE czas renderu takiego prostego pomieszczenia skacze z 30min do przeszło 3 godzin...sporo. O ile problem występowałby tylko w przypadku koloru to można by stwierdzić, że jakaś tekstura źle pracuje, ale żeby przy szarych bryłach tak wykręcać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety V-Ray slabo sobie czasmi radzi z GI i podejrzewam ze ten zyrandol tez nie pomaga. Ale te plamy to ewidentnie artefakty IRR mapy. Jak chcesz przypsieszyc rendering to mozesz sprobowac zmienic min:-4 max:-2, sub:90, interp:65 a awentulane braki w shadingu zrekompensowac AO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponował przejść skoro przy w sumie tak wysokich parametrach irr masz nadal plamy, na bf+lc na próbę i zobaczyć jak sobie bf z tymi plamami poradzi, w momencie kiedy robisz nadal próbne rendery wyłącz filtr aa, adaptive sampler 1/8 0.005,jeśli zostaniesz przy irradiance min -3 max -2 wyłącz także multipassa, w LC do próbnych bym dał coś zakresu 750 -900 to jest i tak na razie mały obrazek. Burn value w color mappingu jest ewidentnie za niskie jak na warunki świetlne tego pomieszczenia to spokojnie coś z zakresu 0,5-0,75 w tym momencie mocno ci ścina światło , jak na takie oświetlenie to iso góra 200-300 raczej popracuj parametrem ss, ewidentnie trzeba dopracować światło pod sufitem vray nie lubi liczyć takich łun, przydałoby się aby w otoczeniu też było jakieś światło np vraysky tylko zgodny z porą dnia. Popatrz także na kadrowanie daj kamerę niżej np na 120 cm, wykorzystaj opcje clamping w kamerze i wyjechać z nią poza ściany, zamiast deformować obrazek nienaturalnym szerokim kątem w ustawieniach kamery

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wrócę trochę do tematu, poniżej w linku render poglądowy, ustawienia dałem takie same jak parę postów wyżej przy czym uwzględniłem propozycje skalpel3d (za wyjątkiem zmiany na brute force), w scenie jedyne światło to słońce. Słowem nie wiem co się dzieje

 

2qbvmdw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności