Skocz do zawartości

Wielokrotna zamiana nazw w sekwencji plików


sly

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem że się podzielę:

Przy eksporcie do sekwencji PNG podałem złą nazwę pliku docelowego - render był poprawką do istniejącej już sekwencji.

W rezultacie kilkaset plików miało inną nazwę.

W windowsie brakuje narzędzia do masowej zmiany nazw, jest ono jednak w darmowym Total Commanderze, "Narzędzie Wielokrotnej zamiany..."

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Total Commander nie jest darmowy tak na prawde ale spoko ;) Znaczy jest tak samo darmowy jak Winrar.

Na prawde darmowy jest za to FastStone Image Viewer, ktory ma ta i i mnostwo innych przydatnych opcji. Cos jak Bridge, tylko sie nie wywala jak masz katalog z paroma tysiacami graf. I nie urosnie ci broda pomiedzy odpaleniem a mozliwoscia uzycia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w windowsie zmienić masowo nazwy plików ale nie masz wpływu na wynik, zostajesz z nazwą pliku i kolejnym numerem w nawiasie plik(1).itd

 

Ja lubie rename z XnView, możesz zamienić tylko wybraną część nazwy tak jak w znajdź i zamień z exela, dodać do wynikowych plików element z właściwości jak rozdzielczości, date utworzenia, dane z EXIF itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam infranview, polecam, tak jak Wujek. U mnie program niezbędny.

 

Alternatywą dla Total Commandera jest darmowy jak nazwa wskazuje Free Commander. Ma wszystkie potrzebne bajery i batch rename też.

Jest niezbędny jak się lata po milionie różnych lokalizacji, w robocie go używam. Ale w domu zwykły expoler daje rade. Taki off top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności