Skocz do zawartości

Zestaw PC 3,5 k do Maya i ZBrush/ montaż wideo


pikacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie działam na laptopie oraz takim monitorze: LG 34UM68-P. Uczę się modelowania w Maya oraz montuje filmy i trochę działam w AE. Zakupiłem laptopa rok temu bo potrzebowałem mobilności, lecz teraz już wiem, że jest on nie wystarczający i potrzebuje lepszej maszyny. Planujesz sprzedać mojego lapka za jakieś 3,5 zł i wydać na komputer. Potrzebuje waszej pomocy, pomoże mi ktoś wybrać jakiś zestaw ? Oczywiście bez monitora ponieważ ten oczywiście zostawiam, oraz systemu gdyż mam go już kupionego.

ps. Chętnie również mogę kupić jakieś części używane, oczywiście jeżeli waszym zdaniem jest to warte uwagi wgl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z nowych i7 6700 plus plyta na B150 i 4 slotach na ram 1x16GB DDR4 2133/2400 cl14 lub cl15. GTX1060 3/6GB SSD 120 pls HDD 1TB. Mozesz poszukac cos uzywanego np.: 3930k na x79 jakis komp caly sprzedac karte graficzna i kupic nowa. Kumepl kupil tak kompa sprzedal gtx680 i kupil 1060 6GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ci ta karta muzyczna. Jak 6700k bierzesz to wez plyte na z170. Starcz ci 6700 bez k. Chlodzenie wtedy jest w boxie. 6700k nie ma chlodzenia. Karta muzyczna jest na plycie glownej. Zasilacz bym wzial be quite taki pod 500W by byl zapas. Obydowe zalman Z1 za 129 pln ma 2 wiatraki. Ta plyte na B150 mozesz wziasc tansz lub doloz 100 i wez gigabyte na chipaecie z170. Jam mam gaming k3, ale updatowalem biosy. Ale chlodzenie lepsze ciut by sie przydslo np mugen max.

Zaraz cos sklece budzetowego.

 

 

EDIT:

Cześć jak obiecałem. Uszczupliłem budżet do ~3600zł

- i7 6700 z boxowym chłodzeniem - nie da się podkręcać.

- Płyta na H110M - 2 sloty RAM max 32GB myślę ze powinno Ci starczy ja mam 6700k i 4 sloty ale 4x8GB.

- Dysk 128GB na m.2. by nie plątały się kable. 5 GB muisz ustawić na stroniecowanie dysku w ustawieniach widnowsa inaczej będzie bral tyle ile bedziesz miał RAM. Ja mam Toshibe Q PRO 128 tak ustawioną.

- dysk HDD na dane i gry. Do tego możesz ustawić stroniecowanie Catch Zbrusha i savy na wlasnie ten dysk by nie zapychac. Ja sobie zmniejszyłem ilość savow.

- Pamięc Crucial 16GB ale ten Kingston tez jest spoko

- GTX 1050TI 4GB - choć może w tej cenie dostaniesz uzywana 970 na gwarancji tylko pod 970 bezpiecznei brac 450 -500W bo więcej trochę mocy ciagniej i już zużycie jest wtedy około 370W a to tak uwzgledniajac sprawność to może być trochę mało.

- zasilacz Be Quite 400W - sprawdzałem konfiguracje na 1060GB na stronie be quite i tez ciagnie. Zuzywac zestaw powinien około 300W. 1070 tez pociągnie.

- obudowa tania.

 

 

 

 

D1qU1E1.png

 

qg2bzMh.png

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności