Skocz do zawartości

Duża rozdzielczość renderu - Corona


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cześć,

chyba nie potrafię pomóc. Jakieś 5-6 lat temu miałem okazje robić wizualizację, która miała być drukowana na plandece TIRa. Początkowo klient chciał wyruk w rozdzielczości ok 24000px po dłuższym boku, ale wtedy nie miałem nawet tyle RAMu żeby to wyrenderować, więc stanęło na 12000px. Okazało się, że było to wystarczająco dużo, żeby wydruk wyszedł dobrze. A tak notabene to byłem wtedy świeżakiem i klient trafił przypadkiem do mnie, bo nie chciał płacić "kosmicznej sumy" profesjonalnemu studiu, ja wziąłem wtedy 800zł i cieszyłem się, że mogę się uczyć....Nie znam się na druku dobrze, ale być może 32000px wystarczy. A jak nie, to tu jest skrypt, który pozwala dowolnie powiększyć granice kamery bez zmiany początkowej perspektywy. Uzywałem go kilka razy i świetnie działał, ale ciekawe czy przyda Ci się jesśli używasz Corony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Początkowo klient chciał wyruk w rozdzielczości ok 24000px po dłuższym boku, ale wtedy nie miałem nawet tyle RAMu żeby to wyrenderować, więc stanęło na 12000px. Okazało się, że było to wystarczająco dużo, żeby wydruk wyszedł dobrze.

No to ja potwierdzę bo ostatnio robiłem wizkę na wydruk 12 metrów na 6 metrów i 6000x3000 stykło z luzem :) A mam w historii przypadek że klient wydrukowałm banner 18 metrów szerokość na 30 metrów wysokość z pliku...uwaga....1200x1600 pikseli :) i powiem tam - jako że było to około miejsce z którego się to oglądało wynosiło 20 metrów do banneru (z poziomu człowieka) to wyszło rewelacyjnie...życie często zaskakuje i wychodzi mi że do wydruków 8-10 metrów dłuższego boku, to DPI można przyjąć około 15-20 a nie 150 :)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja potwierdzę bo ostatnio robiłem wizkę na wydruk 12 metrów na 6 metrów i 6000x3000 stykło z luzem :) A mam w historii przypadek że klient wydrukowałm banner 18 metrów szerokość na 30 metrów wysokość z pliku...uwaga....1200x1600 pikseli :) i powiem tam - jako że było to około miejsce z którego się to oglądało wynosiło 20 metrów do banneru (z poziomu człowieka) to wyszło rewelacyjnie...życie często zaskakuje i wychodzi mi że do wydruków 8-10 metrów dłuższego boku, to DPI można przyjąć około 15-20 a nie 150 :)

Powodzenia!

 

Chyba faktycznie najłatwiej będzie przekonać klienta do niższego DPI. Wydruk ma być na płocie 1,8m wysokim i jakoś 15m długim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie najłatwiej będzie przekonać klienta do niższego DPI. Wydruk ma być na płocie 1,8m wysokim i jakoś 15m długim.

Więc od razu możesz o połowę obciąć rozdziałkę - 2500 px w pionie styknie do tego rozmiaru. Jeśli 2500 pikseli podzielisz przez 180 cm, to wychodzi że na 1 cm będzie niecałe 14 pikseli - czyli naprawdę nieźle. W trakcie druku i tak występuje interpolacja bo piksele nie wychodzą w druku idealnie kwadratowe, więc naprawdę będzie dobrze to wyglądać :)

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak:

https://knowledge.autodesk.com/support/3ds-max/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/Rendering-High-Resolution-Images.html

 

Są 2 problemy:

1) blowup region ma limit 10000px (nie mylić z przestrzenią o której wspominam dalej)

 

2) przestrzeń blowup region powinna być taka sama jak output size, ale odświeża się dopiero po wciśnięciu guzika render.

 

W sensie jeśli miałes ustawione render output na 20kx2k i zmieniłeś na 10kx1k to przestrzeń (x i y) w blowup region nadal operuje w zakresie 20k i musisz wcisnąć render żeby się odświeżyło i dopiero ustawiaj dokładnie region.

 

Zrób kilka testów z czajnikami to zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asdf a kolega słyszał o Backburner spokojnie można go wykorzystać do renderingu na jednej maszynie i olbrzymi obrazek podzielić na mniejsze kwadraty. W przypadku corony tylko należy pamiętać aby nie ustawić ogranicznika czasu tyko ilość passów i wyłączyć bloom & glare

[video=youtube;wy22-JbM1WM]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3d ale na tym filmie nie przeskakuje limitu 32768 px, może tylko go podzielić na mniejsze taski i wyrenderować po kawałku.

Metoda którą opisałem pozawala na obejście limitu, output size nie oznacza rozmiaru całego rendera tylko to w jakiej rozdzielczości ma być wyrenderowany jeden region.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asdf tylko mi wytłumacz po co chcesz przekraczać rozdzielczość jaką jest 32000 skoro banery robi się w dpi miedzy 24-50 a na płocie jak ma wisieć to spokojnie starczy coś z przedziału 30-40 dpi czyli skrajna 40 dpi rozdzielczość takiego obrazka jak Majeranek podał wielkość banera to około 28346x2834 a i tak można spokojnie zejść z dpi niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się namówić klienta na mniejszą rozdzielczość, którą Max wyrenderuje. Skorzystałem i tak z metody split scan lines z Backburnera. Tutaj też napotkałem pewien problem, 6 i 7 pasek nie chcą się wyrenderować (problem z RAM-em). Czy jest możliwość, żeby wyrenderować później te paski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności