Skocz do zawartości

Kwestie prawne - kopia/przywłaszczenie


marvin365

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Natknąłem się dziś na wątek ( domyślam się ) skopiowania filmiku / częściowego zedytowania i reklamowania go jako własny na swoim profilu.

 

Zdjęcie poniżej / nie zasłaniałem autorów, bo uważam, że trzeba coś takiego tępić.

 

http://pl.tinypic.com/r/23s7jf8/9

 

Teraz moje pytanie - co w takiej sytuacji może zrobić poszkodowana strona ? Miał ktoś z czymś podobnym do czynienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

He, he. Posta na FB już nie ma. A co można zrobić? Formalnie to chyba tylko sąd cywilny i pozew o naruszenie praw autorskich. Ale prawdopodobnie trzeba wykazać, że w wyniku tej "kradzieży" autor poniósł stratę. Jeżeli nie da się tego udowodnić, to sąd pewnie wyda wyłącznie nakaz usunięcia niedozwolonych treści i tyle.

To co napisałem to wyłącznie rozważania laika, który z prawem nie miał wiele do czynienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie przy okazji tego watku co stoi na przeszkodzie wygooglowac haslo i przeczytac. Mysle sobie, ze to moze byc strach zwyklego czlowieka przed jezykiem prawnym.

W zasadzie wyciagnac niezla kase od kazdego naruszajacego jest banalnie prosto - jak ktos zna prawo. Jak nie zna, to sobie nie poradzi i jedyna korzysc odniosa prawnucy obu stron. Moze zatem najlepiej byloyby systematycznie uczyc sie swoich praw i obowiazkow na wypadek naruszenia w przyszlosci?

 

Musze moze zrobic proste Krok po kroku 'co robic gdy Twoje prawo zostalo naruszone'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności