Skocz do zawartości

Teczka 2D: slashy


slashy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :)

 

Będę tutaj wrzucał swoje wypociny, które niestety bardzo odstają poziomem od tego co zamieszczają inni użytkownicy.

Nawet się zastanawiałem czy jest sens w ogóle je pokazywać, bo niektóre są takie słabe, że aż mi wstyd. Jednak zależy mi na progressie, a zauważyłem, że ostatnio stoję w miejscu i za bardzo nie wiem w którą stronę z tym wszystkim iść. Dlatego za każdy komentarz / krytykę będę serdecznie wdzięczny :). W sumie to interesuję się wszystkim co jest związane z grafiką komputerową - 2D / 3D / animacje itd. ale stwierdziłem, że ciężko być we wszystkim dobrym, więc wydaję mi się, że jak skupię się na jednym to lepiej na tym wyjdę :). Chciałbym w przyszłości projektować postaci (to najbardziej mi się podoba), ale było by fajnie również umieć namalować znośny landscape czy martwą naturę. Ok to tyle ode mnie słowem wstępu, teraz pokaże Wam moje prace, zakryjcie oczy :D

 

aCb1Tl0.jpg

 

Poniższą pracę zrobiłem na konkurs Overwatch jakiś czas temu. Wzorowałem się na konceptach jednej postaci z gry.

 

UqARm9U.jpg

 

LxsJKLe.jpg

 

cDwMiTY.jpg

 

VVlCf9Q.jpg

 

ZipvD6H.jpg

 

O4WiPdF.jpg

 

xiV7BCp.jpg

 

XpFXUcD.jpg

 

eDm4L0u.jpg

 

gr3NPbG.jpg

 

Oprócz tej pracki z Overwatcha, przy której jak już napisałem - wspierałem się konceptami. Więc myślę, że spokojnie można podpiąć to pod fanart, bo sam pomysł na postać nie jest mój. A pozostałe malunki z wyobraźni, co mam wrażenie, że może mnie spowalniać w progressie, ale nie jestem pewien :/

Edytowane przez slashy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mój ostatni szkic w 2016 roku. Chciałem sprawdzić moją aktualną wiedzę na temat formy i rysowania w miarę poprawnej postaci z wyobraźni. Szczerze mówiąć jestem średnio zadowolony z efektu. Czas wziąć się do roboty z podstawami, które u mnie najwidoczniej kuleją bardzo mocno. Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i aby przyszły rok przyniósł każdemu z nas mega progress w skillu ! :)

 

fyeupsh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

W Twoim przypadku widać, że postacie to Twój konik dlatego fajnie, że zdecydowałeś się skupić. Myślę, że rozproszenie zbyt wieloma zajęciami nie pozwala osiągnąć mistrzostwa w jednej dziedzinie. Choć podziwiam niektórych użytkowników, bo wymiatają i w 2d i w 3d.

 

A skoro tak to Twoja decyzja, żeby poprawić umiejętności anatomiczne jest jak najbardziej na miejscu, bo widać braki.

 

  • Polecam serwis http://reference.sketchdaily.net/en/, przydatny do szybkich szkiców. Najlepiej gdybyś anatomię portretową ćwiczył na sobie, lub swoich bliskich i znajomych. W każdym razie żywi ludzie i tradycyjne media to jest to.

 

 

  • Pogłębiaj swoją wiedzę na temat anatomii poprzez naukę o kościach, mięśniach, o tym jak się ze sobą łączą i współpracują. W sieci są referencje dla studentów medycyny, przydatne też i dla artystów.

 

 

  • Próbuj upraszczać kształty choćby tak jak uczy "Andrew Loomis - Rysowanie Ludzi"

 

Ostatni szkic z 2016 kłuje w oczy brakiem zrozumienia. Jak mięśnie pośladków i nóg otaczają kość udową i miednicę? Powinieneś konstruować całą postać od podstaw jeżeli robisz to z wyobraźni, a pozycja jest Ci mało znana. Najlepsi artyści używają referencji, mimo że potrafią z pamięci narysować sylwetkę, warto o tym pamiętać.

Z drugiej strony, jeśli nie interesuje Cię realizm, a uproszczenie rzeczywistości poprzez rysunek to na pewnym etapie refki nie będą niezbędne.

 

Za to ostatnia paczka szkiców z 2017 jest w dechę.

Podobają mi się u Ciebie kolory i to jak operujesz pędzlem, poza tym prace wydają się spójne i dobrze się na nie patrzy. Pociśnij anatomię i będzie w dechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wajtkor

 

Dzięki za obszerną wypowiedź. Co do szkiców to jak na razie używam tego:

 

https://www.quickposes.com/en/gestures/timed

 

jednak jak zaczną mi się za często powtarzać modele to zmienię stronkę, także na pewno przyda się nowy serwis :)

Loomisa muszę sobie sprawić, tym bardziej, że teraz jest nakład w języku polskim, ale to prawdopodobnie dopiero jak skończę Hamptona.

Na razie jednak to nawet na to czasu nie mam, bo cały czas wolny staram się malować, a z czasem obecnie u mnie różnie. Może w weekendy trochę nadgonie.

 

Właśnie moim celem jest malowanie realistycznych postaci i chcę się oduczyć tej mojej pseudo-karykaturalnej maniery czy jak by to nazwać. Nie wiem ale nie podoba mi się to :) Możliwe, że jest to jakieś podświadome przyzwyczajenie wynikające z braku wiedzy anatomicznej lub tej samej wiedzy tylko połowicznej. Tak czy inaczej, chcę się tego pozbyć z mojej głowy, więc mam zamiar postawić bardzo duży nacisk na szkice i anatomię.

 

@Graft

 

Dzięki za filmik, na pewno obejrzę ale to już nie dzisiaj, bo padam ze zmęczenia :/

 

Wrzucam kolejną porcję szkiców, tym razem tylko 11 postaci. Niestety dzisiaj miałem trochę mniej czasu i w ogóle jestem zmęczony.

 

7UoDhRb.jpg

 

high res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna paczka szkiców, z dzisiejszego wieczoru. Zaczynam się robić monotematyczny, ale już czuję, że te ćwiczenia przynoszą efekty. Na przykład luźniej rysuje mi się na tablecie łuki pod trudnym kątem i skróty lepiej zauważam. Chociaż na tym baseballiście (nr. 8) to poległem, strasznie się z nim męczyłem. Mam jeszcze problemy z proporcjami, czasami np. za długą nogę narysuję ale jak flipnę canvas to zazwyczaj widzę ten błąd, więc jeszcze nie ma tragedii. Będę dalej leciał z ćwiczeniami. W pewnym momencie pewnie zmienię bądź urozmaicę o same dłonie czy stopy, ewentualnie portrety + szkiców będzie więcej z jednego dnia, ale cały czas lineart, dopóki nie będę się czuł w tym komfortowo. A w weekend prawdopodobnie ruszę Hamptona i porysuję trochę anatomii, oby znalazł się czas na to ! :)

 

Tak poza tym, jak by ktoś się zastanawiał czemu ten lineart jest taki "druciany" to już tłumaczę. Do uploadu podbijam levelsy w PS, bo nic nie widać jak zmniejszę obrazek. Normalnie jak rysuję to linie są ledwo widoczne.

 

waz90H7.jpg

 

>>> high res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem szkicować od portretu i to był chyba ten dzień kiedy mi nic nie wychodzi, po prostu tak mam od czasu do czasu.

Więc zamiast się z tym męczyć to postanowiłem, że narysuję jeszcze jeden szkic postaci z wyobraźni i na tamten dzień dam sobie spokój. Wymyśliłem sobie na szybko, że będzie to szkic jakiegoś tubylca z dżungli ubranego w jakieś łachy i trzymającego drewniany kij w ręce. Nad pozą się nie zastanawiałem, bo tak jak już wspominałem, wczoraj mi nie szło, także chciałem to po prostu narysować i nic więcej. Wyszedł trochę sztywno jak by stał na baczność, zero dynamiki, no ale cóż, wyciągnąłem z tego wniosek taki, że przyda mi się trochę luźniej rysować te szkice i odrobinę wyolbrzymiać łuki, żeby przy dodawaniu detalu szkic nie stracił dynamiki (oglądałem film Proko na YT o gestures i tam o tym wspominał, po co jest tzw. exaggerate w gesturach). Tak też dzisiaj narysowałem część szkiców po swojemu, część luźniej i szybciej, nie zastanawiając się za bardzo nad proporcjami, przejściami między mięśniami itd. oraz kilka zrobiłem tak, że połączyłem moje szkicowanie z luźniejszymi akcentami w różnych miejscach, co wydaje mi się, że wyszło nawet nie najgorzej, ale nie będę oceniał swoich prac, po prostu muszę więcej rysować :)

 

Dzisiejsze:

 

9ZFD23a.jpg

 

>>> high res

 

RUAanWX.jpg

 

>>> high res

 

Wczorajsze:

 

WkTpy8c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej wspominałem, w weekend robię sobie przerwę od gestures i czytam Hamptona i przy okazji studiuję jego rysunki, żeby lepiej utrwalić wiedzę i może coś w mojej głowie zostanie, bo tak jak bym miał tylko czytać to pewnie bym część rzeczy po czasie zapomniał, a tak to jest szansa, że coś sobie utrwalę.

Kilka szkiców z dzisiaj, jutro pewnie jeszcze też coś będzie, a od poniedziałku wracam szlifować gestures.

 

Hn3TmuA.jpg

 

high res

Edytowane przez slashy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę szkiców z wczoraj, też z Hamptona. Ale te zdecydowanie szybsze i luźniejsze, natomiast widzę, że popełniłem masę błędów związanych z proporcjami, ehh czasami chyba jestem ślepy na proporcję. Przy normalnej pracy oczywiście bym to poprawił, ale skoro są to szkice to uważam, że nie będę tego robił, ponieważ mam przynajmniej odnośnik na przyszłość gdzie gubię proporcje.

 

CCqEywW.jpg

 

high res

 

A od dzisiaj wracam do zwykłych gestures, Hamptona na razie odkładam na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem znowu trochę przerwy, eh. Zacząłem już rdzewieć, a w zasadzie moja ręka, więc mimo zmęczenia narysowałem 10 szkiców, żeby się bardziej nie stoczyć. Chciałbym mieć więcej wolnego czasu...

 

V2V7zGE.jpg

 

high res

 

Oczywiście komentarze jak zawsze mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chwilę mnie nie było ze względu na to, że byłem zajęty zleceniami i teraz jeszcze nowy semestr na uczelni zaczął się dość intensywnie.

 

Portrety (zlecenia):

 

7X2oBEo.jpg

 

uPxe8Ol.jpg

 

Portret dla koleżanki na urodziny:

 

X9BWSIJ.jpg

 

Takie większe zlecenie na cztery portrety i potem wydruk na płótnie w technologii giclée.

Wrzucam finalny obrazek, stepy i zdjęcie obrazu na płótnie (napisy to nie był mój pomysł).

 

rFS9DPN.jpg

 

Stepy GIF (click):

 

[ATTACH=CONFIG]103462[/ATTACH]

 

Płótno:

 

dVdQzuc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności