Skocz do zawartości

[WIP] Nepentes


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam jednak założyć wątek. Pierwsze plany tej animacji sięgają roku 2013.

Temat klasyczny i oklepany, niestety nie jestem na forum jedyna która miała taki pomysł, trudno. Zobaczymy kto pierwszy skończy, ja liczę że zajmie mi jeszcze co najmniej 3 lata 😉 Obecnie mam tylko kilka godzin tygodniowo czasu na to.

 

Całość obejmuje około 40 scen, wrzucam jedną z czterech już animowanych, reszta jest na etapie animaticu.

 

Tu render testowy, tło jeszcze będzie malowane, ale shadery będą w tym stylu.

Generalnie tła i tekstury będą malowane pędzlem na kartce.

 

A07_0194.jpg

 

i wyrenderowana testowo inna scena

 

Wrzucam też kilka konceptów.

 

rycerz.jpg

 

ks.jpg

 

smok.jpg

 

kon.jpg

 

Ermengarda.jpg

 

Siglinda.jpg

 

Kunigunda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda spoko... co to jest za temat, i kto jeszcze na niego wpadł? - czyżby historia rycerza, królweny i złego smoka? Jeśli tak to nie ma sprawy - te opowieści nie nudzą się nigdy :P... Scena z Q-niem zacna, czy to efekt końcowy? Przyjdzie czekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa Pio - nooo jakiś kot z dynią na głowie wymyślił identyczny temat, ale styl jednak inny (mam nadzieję że historia też, nie znam twojej). I znasz pewnie "850 meters", ale to już większy team robił.

Scena jeśli chodzi o animację to raczej finalna (tylko brakuje peleryny, którą właśnie riguję), ale wygląd to na razie tylko OpenGL prosto z viewportu. Wygląd tego z krukami bardziej zbliżony do finalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

850 meters zagościł u mie w domu na dobre - moje chłopaki (3 i 8 lat) krzyczą czasem "Fejvrit fortjuun JEEEEE!!!"

Już po ilości bohaterów widzę, ze Twoja opowieść jest zupełnie inna - u mnie ledwie 2 postacje... no może jeszcze jeden smoczek się pojawi.... na moment... A styl Jak pisano wczesniej pewnie nietrafiony bo ni to żartem ni to serio... ale trudno... konsekwentnie do końca...

Kilka godzin tygodniowo na projekt? czyżbyś zawodowo też zajmowała sie czymś zupełnie innym niż grafika?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blinq - zdaję sobie sprawę z niedoróbek w animacji, ale nie mogę tego dużo bardziej dopieszczać, inaczej w życiu nie skończę. Jest jak jest. Jak widzisz jakiś konkretny błąd, to pisz gdzie i jak i jeśli starczy czasu, postaram się poprawić, albo uwzględnię wskazówkę w następnym shocie.

 

Papa Pio - aktualnie zajmuję się full time małym dzieckiem, które pozwala animować tylko kiedy śpi. Aż tyle nie śpi, a jak już zaśnie to czeka masa innych robót też... Zawodowo przedtem była grafika, a jeszcze przedtem fizyka i rzeźnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjjj! To będzie dobre! Bardzo podoba mi się ten styl!

Faktycznie, tam jest trochę sztywno (szczególnie przy wyskoku, proste nogi - moze przez to nie kupuję tej energii na taki duży skok :-p), ale jak masz tyle roboty to faktycznie, trzeba przymknąć oko. Ewentualnie "poprawi się na poście" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał osael - sztywno jest. Jakiś follow through by się przydał... Ale oczywiście rozumiem - sam przy robieniu filmu największy problem mam z obniżaniem poprzeczki. Chciałoby się jak najlepiej a ze względu na czas trzeba iść na kompromis sam ze sobą żeby to w ogóle skończyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update, pracuję nad następnymi scenami.

(pierwsze trzy to prawie gotowe animacje, ostatnie jeszcze z animatica)

A tu widać jak będzie wyglądał render, dojdą może jeszcze drobne dodatki, np. fale na wodzie. (To to samo co w Demoreel).

 

Edytowane przez Ania
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo.. smok w formie hydranta... (od zrobienia stilla z hyrdą kumpel na każdą nową pracę mówi, że to nowy hydrant, tak więc w wolnej chwili robię hydranty)... w każdym razie... podoba mi się konsekwencja stylu... zwłaszcza głowa z szeroką żuchwą... królewna chyba ma małe ADHD...  ciekawy sposób ziania... czy pozostałe głowy będą miały inne właściwości? Różnią się wyglądem, i tak mi wpadło do głowy, że mogły by też różnie się zachowywać... pewnie masz to już ułożone w głowie... kibicuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bajkach które pamiętam z dzieciństwa, często było opisane ile dany smok ma głów i ogonów. Mam wrażenie że takie smoki wyszły z mody. Jak byłam mała miałam tą książkę z pięknymi ilustracjami, i stąd trochę inspiracji (smok na drugim obrazku w linku)

http://5kropek.blogspot.com/2018/02/rosyjskie-basnie-retro-alonuszka.html

Każda głowa ma własny charakter i zionie inaczej. 

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wyglada. Moim zdaniem, tzn nie znam zalozenia animacji, ale jak dla mnie sa jeszcz enie skonczone. Są takie momenty kiedy postacie sie po ruchach czesto na chwile lockuja - np glowa ksiezniczki albo ruchy rycerza, lub smok. Dodalbym tez troche scondary movements zeby uelastycnzic animacje. Chyba ze to taka stylistyka. Napewno zaowiada sie coś oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności