Skocz do zawartości

Komputer do 7500zł


Thunder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję złożyć komputer do 7,5k +/-100zł (sama skrzynia+windows) a jako że ostatnio interesowałem się sprzętem ładnych parę lat temu i nie ogarniam więc postanowiłem napisać tutaj. Komputer będzie wykorzystywany do 3ds maxa i corony. Posiadam kartę graficzną Asus Geforce 740gt 1gb ddr5 OC która mi leży aczkolwiek nie wiem czy to wystarczy do bezproblemowej pracy.

Edytowane przez Thunder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cześć!

Składałbym coś pod chipset X99 - 5820K, jeżeli nie masz zamiaru rozbudowywać zestawu ponad 64 GB RAM lub 6800K, jeżeli chcesz rozbudować do 128 GB RAM.

 

Przykłady poniżej:

i7-6800K

http://www.morele.net/inventory/info/l726kO/

Wrzuciłem tylko dwie kości RAM, razem 32 GB. Lepiej byłoby włożyć 4, ale to już 64 GB, pytanie czy potrzebujesz tyle.

 

i7-5820K

http://www.morele.net/inventory/info/yfNVJ5/

 

Co do grafiki - zależy na jak dużych scenach pracujesz.

Na procesorach ze zintegrowaną grafiką też da się pracować, tak jak i na starszych lapkach.

Niech ktoś jeszcze doradzi. Ja bym brał grafikę, przynajmniej 1050 Ti za ok. siedem-osiem stów, albo coś lepszego.

Jak weźmiesz tańszą obudowę to na system i kartę zostanie ok. 1700 zł. Możesz jeszcze zmienić zasilacz, też coś utniesz.

 

Windows 7 Pro obsługuje do 192 GB RAMu (ok. 650 zł, jeżeli się nie mylę)

Windows 10 Home do 128 GB, a Pro do 512 GB (kolejno ok. 450 i 700 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w pracy ma integre xD na 3770. Tyle ze tylko modeluje i głownie Zbrush i retopo w Mayce.

Mozesz poprobowac renderingu na GPU 1070 mozna dac w SLI 1060 nie. Dysk m.2 na bramkach MLC choc na system moze starczy na TLC wtedy bedzie kilka zloty taniej. Propozycja morele w zalaczniku.

 

I jeszcze x-kom z dyskiem Crucial 275GB SSD na bramkach TLC. Na system starczy.

Jak zainstalujesz system to przestaw Swap na 5GB bo inaczej zabierze Ci tyle miejsca ile masz RAM czyli 32. Ja pracuje na Toshibie Q-PRO 128GB na MLC.

W obu przypadkach Toshiba 1GB 64MB catch i 7200rpm.

 

Zasilacz 650-700W starczy Ci do SLI a 750W to juz nawet 3 karty pociagnie wiec do renderingu na GPU jak znalazl.

http://www.bequiet.com/pl/psucalculator

 

Mozesz tez poszukac obudowy Midi do 2 GPU wystarczy pewnie ale Full tower to lepsze wietrzenie a te obudowy fajnie mozna kable chowac i sobie jest customizowac troche. Tzn sa dosc elastyczne.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności