Skocz do zawartości

Optymalne ustawienia renderingu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Bardzo chciałam prosić Was o pomoc w optymalnych ustawieniach renderingu pod mojego kompa. Skompletowaliście mi go w tym temacie:

 

http://max3d.pl/forum/threads/101337-Zestaw-PC-do-12-000-z%C5%82-z-dotacji-na-nowe-miejsce-pracy

 

Ogólnie to jakość renderów mi odpowiada, bardziej chodzi mi o szybkość ich wykonywania. Czy dało by się coś tutaj pozmieniać żeby było ciut szybciej? :)

 

44e3e5d8aa621e0bmed.jpg

 

Powyższy render robiło mi ponad 3-4h. To taki standard i mam już po prostu nie marudzić? :P Wiem, że dłuzszy czas renderingu zależy oczywiście od tekstur, ale staram się dawać jak najmniej displace ;)

 

Poniżej przesyłam Wam screeny moich dotychczasowych ustawień:

 

96f3090bd2ced8ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Koralina na dzień dobry to się prosi napisać zmień vay na wersje 3.4 :) A tak na poważnie potrzebujesz na pewno w tej scenie catmulla on na pewno spowalnia rendering i to mocno, kolejna rzecz na pewno są ci potrzebne w tej scenie tak wyśrubowane parametry irradiance map, w lc sample size na 0,01 przy okazji number of passes zmień na 16 lub 0 . ale ogólnie podejrzewam ze czasy renderowania pomijam wersje vray wynika także z tego ze masz materiały z opacity firanka jeśli masz w opacity wpięta jakąś teksturę to zmień jej filtrowanie na none, w obiektach drzew jeśli są na drugim planie warto np powyłączać reflection. Pokaz jak masz ustawiony vraydisplacement i czy aby na pewno wszędzie go uzyłaś jest on potrzebny czy nie wystarczy w tych miejscach bump

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności