Skocz do zawartości

Komputer 10.000zł +/-


piotrkujko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Jak w tytule, na nowy sprzęt chcę przeznaczyć plus minus 10.000zł.

Wydatek na pewno odczuję, stąd nie chciałbym popełnić złej decyzji w zakupie:)

Głównie korzystam z Zbrusha, gdzie pracuję na ciężkich scenach, więc pierwsze o czym pomyślałem to wpakowanie w sprzęt 64GB RAMu. Dalej, w końcu chciałbym wziąć się za porządny render postaci i tutaj się waham, czy przerzucić się na render GPU i wpakować w obudowę dwie karty graficzne (myślałem o 2x GTX1070) z cztero-rdzeniowym procesorem, czy pozostać przy renderze CPU i kupić albo super wydajną cztero-rdzeniówkę, albo sześcio-rdzeniówkę, zależnie z którego zestawu wyciągnąłbym więcej. Standardowo do tego dobre chłodzenie, obudowa, SSD.

Może widzieliście gdzieś już gotowy zestaw, który pasowałby pod mój budżet ?

Nie znam się szczególnie na hardwarze, bardzo proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sid36 dobrze abyś się jednak określił na czym chcesz renderować czy na cpu czy na gpu różnica cenowa w procesorach i płytach głównych pomiędzy 4 a 6 + rdzeni jest odczuwalna dla budżetu lekko 1000 +pln zależnie od procesora. Natomiast co do propozycji sprzetu napisz do http://www.gpucomputer.pl dobiorą ci ofertę do finansów i pracy jaką konkretnie wykonujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek3d to i tak cena ZEN AMD będzie zbliżona do ceny 6 rdzeniowca od intela bo juz jest mowa o kwocie 400-500 Dolarów za procesor oby się tylko potwierdziła ta wydajność na poziomie i7 6900k, dwa dosyć niciekawie wygląda sprawa pamięci płyty pod am4 maj tylko 4 sloty a to wynika że niestety nie będzie pewnie większej obsługi niż 64 gb pamięci przez procesor

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie to ja proponuję skorzystanie z usług jednego gościa. Korzyści finansowo-wydajnościowe są spore.

Mam na myśli porządną stacyję na xeonach :) Śmiem rzec że wychodzi o wiele taniej niż składak z hp czy tam della.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie to ja proponuję skorzystanie z usług jednego gościa. Korzyści finansowo-wydajnościowe są spore.

Mam na myśli porządną stacyję na xeonach :) Śmiem rzec że wychodzi o wiele taniej niż składak z hp czy tam della.

 

o kilka tyś zamało. chyba że używkę albo testówkę..

 

Ja bym osobiście poczekał chwilę jeszcze na te nowe zabawki od AMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności