Skocz do zawartości

Zestaw PC: 6000-7000 zł


MadShiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zabieram się do składania PC i chcę zmieścić się w granicach 6-7 tys. zł (dyski ssd i hdd oraz system operacyjny już mam, więc nie wliczam ich do tej kwoty), a że po kilkuletniej przerwie w śledzeniu zmian na rynku PC czuję się w obecnych realiach trochę zagubiony prosiłbym o rady i pomoc, aby po zakupie komponentów być pewnym co do ich kompatybilności :).

 

Zacznę od tego, że chciałbym złożyć wersję "podstawową", którą przyszłościowo będę rozbudowywał o lepsze komponenty. Obecnie maszyna ma mi służyć do renderingu CPU oraz pracy w programach: 3d max + vray/corona , photoshop/affinity photo + lightroom. Sprzęt chciałbym dobrać tak, aby móc sprawnie wykonywać exteriory i interiory domów. Zamierzam pracować na 2 monitorach - Eizo ev2450. Zależałoby mi również na rozsądnym poborze prądu :).

 

Przejrzałem wcześniejsze tematy, na ich podstawie wybrałem podzespoły, które uważam za odpowiednie jednak pojawia się teraz dylemat jak wszystko ze sobą złożyć, aby dobrze "chodziło":

 

Płyta główna: Asus X99-AII / Gigabyte GA-X99-SLI

Procesor i chłodzenie: Intel i7-6800K / Intel i7-5820K + Noctua NH-D15 / Noctua NH-D15S

Karta graficzna: Coś z serii Geforce GTX 1070 - jednak nie wiem czy nie lepiej pójść w niższe serie

Pamięć RAM: Corasir Vengeance LPX DDR4 2x16GB / 4x8GB - chciałbym zacząć od 32GB

Zasilacz: ? - Nie mam bladego pojęcia czy kupić zasilacz 650W czy dorzucić parę złotych na coś z wyższym W przyszłościowo

Dyski SSD i HDD: Crucial CT250MX200SSD1 + Hitachi Traveler 7K1000 1TB - oba zakupiłem jakiś czas temu

System operacyjny: Windows 10 Home - zakupiony

Obudowa: ? - Coś co zmieści powyższe komponenty :)

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Każda atx zmieści się do obudywy typu midi. Musisz sprawdzić tylko długość karty i wysokość CPU. Jeśli będziesz rozbudowywał o kolejne GPU to big/full tower by było spoko. W dużej budzie jest także dobre chłodzenie.

Do SLI na 2 gtx 1070 starczy ci 600-650W ale na trzy karty to trzeba 750W. )1060 ponoć nie obsługują SLI. DX12 niby renderuje na kartach oddzielnie. Pół ekranu liczy jedna kart drugie pół druga. Ile tytułów to wykorzystuje nie wiem. Z drugiej strony do renderingu także nie podłącza się mostka SLI.

Jak na mój gust wyliczając te podzespoły już nie zmieściłeś się w budżecie około 2-3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za nakierowanie mnie odnośnie wyboru obudowy i zasilacza.

 

Co do karty graficznej. Nie mam zamiaru w chwili obecnej renderować na GPU, może być to kwestią przyszłościową, ale najbardziej zależy mi w GPU na stosunku wydajności do ceny, czy pchać się w 1070 czy niższy jeśli zależy mi wyłącznie na płynnej pracy?

 

Jak na mój gust wyliczając te podzespoły już nie zmieściłeś się w budżecie około 2-3000.

 

Patrzyłem różne zestawienia cenowe. Przykładowo na morele.net udawało mi się mieścić w podanych przeze mnie w tytule tematu "rogatkach" 6-7 tys. zł - jedynie brałem pod uwagę kartę graficzną inną a niżeli 1070. Mógłbyś mi sprezentować swoje zestawienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

http://www.morele.net/inventory/info/LFLajY/

 

Mam prawie taki sam zestaw: mobo Asus X99-A, i7-5820K @4.5 GHz na napięciu 1.285V na offsecie, 32 GB RAM Corsair 2400 MHz, Noctua NH-D15, Asus Strix GTX 960. Temperatury nie przekraczają 75st. przy renderowaniu. Przy testach syntetycznych dochodzą max do 85st. Nie mam problemu z pracą, nawet na większych scenach. Jak mam bardzo dużo zieleni, to albo zamykam warstwy, których nie potrzebuję albo izoluję model, optymalizuję.

 

Jeżeli będziesz chciał w przyszłości rozbudowywać ram ponad 64 GB, to skłaniałbym się ku i7-6800K.

Co do grafiki, możesz dorzucić 600 zł i wziąć GTX 1070, jeżeli myślisz że będziesz w przyszłości przerzucał się na renderowanie GPU i łączył karty.

Chociaż nie wiem, czy to jest odpowiedni procek do GPU, ma tylko 28 linii PCI, już lepiej i7-5930K z 40 liniami, ale droższy o 1000zł.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie, pomocne odpowiedzi i przykładowe zestawienia.

 

Ostatecznie myślę, że złożę coś takiego:

Płyta główna: Asus X99-AII 1250 zł

Procesor: Intel I7 6800K 3.4 GHz 2099 zł

Chłodzenie procesora: Noctua NH-D15 389 zł

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 1060 Strix 6GB 1459 zł

Pamięć RAM: Corsair DDR4 4x8GB 2400 MHz CL14 900 zł

Zasilacz: BeQuiet! Power Zone 650W BN210 449 zł

Obudowa: Silentium PC Aquarius X70W 239 zł

 

Za co przyjdzie mi zapłacić około 6800 zł. Więc powinienem się zmieścić w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności