Skocz do zawartości

3ds max podczas renderingu restartuje komputer i Blue Screen


martin-flash

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas renderingu 50-80 klatek Max się ścina i wyskakuje blue screen na Windowsie 10. Dodam że przy Win 7 tego nie miałem. Niestety musiałem się przesiąść na Win 10 gdyż kopiłem dysk PCI SSD (Win 7 ich nie obsługuje) i chciałem sobie jeszcze przyśpieszyć ale poszło źle. Mam 3ds MAX 2012 i dość szybki komputer, czy jest jakaś łatka? Czy macie podobne restarty? Podczas modelowania nigdy mi się nie ścina i pracuje stabilnie. Nie wiem czy to wina Maxa czy Windowsa 10? Na innych programach mi się komputer nie zawiesza/restartuje. Chociaż na Adobe Premiere podczas renderingu też tak miałem ze 3 razy. Może to wina dysku PCI?

Oprogramowanie mam wszystko w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zakładałem ostatnio podobny wątek. Kupiłem jakiś czas temu stacjonarke żeby nie wchodzić w szczegóły za 10k. Wszystko śmiga pięknie, poza faktem, że podczas renderingu wpada blue screen i zawiesza się/wyłącza komputer. Co dziwne, jak w procesach ustawie 3dsowi nie wszystkie procesory to o dziwo działa. Nie rozszyfrowałem do teraz co za tym stoi, ale domysłam się, że może to być kwestia vraya. Nie miałem okazji sprawdzić tego na coronie przykładowo, zrobię to na dniach i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem. Miałem ściągniętą boczną obudowę komputera przez co nie chłodził się poprawnie. Temperaturę na procesorze miałem 99-100 stopni a w instrukcji procesora oscylują na 80. Problemem było chłodzenie. Procesor przekraczał wartość i wszystko się wywalało. Renderuję już drugi dzień bez przerwy i nie było blue screena. Aż trudno uwierzyć że to odpowiadało za restarty mojego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności