× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Edycja zawartości plików otwartych DXF

Member

Podziękowania

Domyślnie Edycja zawartości plików otwartych DXF

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam,

Uderzam z pytaniem do specjalistów w tej dziedzinie. Mianowicie korzystamy w pracy z silnika renderującego KeyShot (branża dom i ogród - renderowanie pojedynczych przedmiotów na biały m tle). Od jednego z dostawców otrzymaliśmy bazę ponad 2000 produktów w formacie DXF.

Obiekty są doskonałej jakości, ale przy imporcie ich do KeyShota nie ma żadnej możliwości ingerencji w importowany plik - i wczytuje się on po prostu kanciasty (załącznik). A powinien być idealnie zaokrąglony.

Moje pytanie (wiem, że temat był przerabiany dla innych programów). Czy zakładając, że format DXF jest plikiem otwartym w który można ingerować ze zwykłego notatnika mam możliwość zmiany ustawienia wyświetlania surfaceów/splinów tak żeby przy imporcie obiekt wyświetlał się prawidłowo?

Ze względu na ilość plików odpada odwołanie się po nowe pliki do dostawcy czy edycja ich na innym programie bo po prostu nie mamy innego w pracy.

Będę wdzięczny za pomoc.

Z poważaniem
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zrzut.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	22.9 KB
ID:	103257  

Çaydanlık
    Srebrna Galeria 3D Award 3D Award
    Awatar Ania
    Podziękowania

Domyślnie

Próbowałeś wyeksportować jakiś prosty obiekt z Keyshota do .dxf, raz ze smoothem raz bez smootha, i sprawdzić gdzie w tekście różnica? Ale nie znam się, nie wiem czy to takie proste.

http://images.autodesk.com/adsk/file...erence_enu.pdf tu dokumentacja, szukając słowa "smooth" coś tam znalazło, może coś wykombinujesz.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Blender chyba importuje dxf. Może tam zrób smootha i wyeksportuj do Kayshota?

Member

Podziękowania

Domyślnie

może spróbuj NURBS Raytracing https://www.youtube.com/watch?v=iZmrTkC-8ac

Uprawnienia umieszczania postów