Skocz do zawartości

procesor i7-5960X a windows 7


siryon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie odnośnie tego procesora czy są jakieś problemy z tym systemem?

Mam zamiar kupić zestaw z takim prockiem i firmowy informatyk próbuję mi wcisnąć że są problemy z tym systemem i tylko win 10 da radę Twierdzi że win 7 ma problemy z obsługą tak nowego procka i są jakieś problemy z L3 pamięcią powyżej 16mb.

Z tego co się orientuję to system nic nie ma do L2 czy L3, bo to należy do samego procka.

Prosił bym kogoś kto takowy ma i jak to u niego wygląda.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Siryon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za szybkie wypowiedzi.

System już mam win 7 pro 64. Miał być po prostu upgradowany do win10 ,ale już go przekonałem. Pamięci będę miał 32gb, więc o zapychanie się nie boję, tym bardziej że wcześniej miałem 8GB. Wczoraj zostało wysłane zapytanie ofertowe po sprzęt. Ma być ponoć jeszcze lepszy procek niż ten co wybrałem, ale nie podał jaki, więc już zaczynam się bać :( biorąc pod uwagę że już poprawiałem płytę główną z chipset'em z170 na x99.

Zobaczę dopiero w poniedziałek co z tego wyszło.

Wielkie dzięki wszystkim!

 

pozdrawiam

Siryon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Informatyk wciska mi stacje Della z pojedyńczym xeonem i w związku tym mam pytanie.

Jaki procesor xeon dorównuję i7 6950X i jakie dwa xeony by temu dorównywały. Zaznaczę tylko że komputer nie będzie tylko do renderingu, ale też do 3dmax'a, photoshopa, illustratora, krity itp. Wydaje mi się że wybór na i7 6950X czy ten co wybrałem wcześniej i7 5960X jest bardziej zasadny, bo są to procki bardziej uniwersalne. A nawet w max'ie niektóre operacje dzieją się na jednym rdzeniu.

Edytowane przez siryon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta albo na jeden albo na dwa. Xeon albo jeden albo dwa. Zawaliły się terminy i przykuło to uwagę samego prezesa, więc mogę sobie coś wybrać i ja mam decydujące zdanie. Następny zakup będzie pewnie za parę lat, przynajmniej ostatnio tak było, więc zakup jest teraz i koniec , a dokupywanie za rok nie wchodzi w grę. Mam 5 min. teraz i mam zamiar to wykorzystać. Procesor proponowany w tej stacji to Xeon E5-2630 v4, który jest dla mnie nawet gorszy niż i7 5960X. Przy renderach może da radę, ale w pracy codziennej wypada dla mnie słabo. Na xeonach się nie orientuję, czy można instalować je na jedno, dwu, czy więcej procesorowej płycie. Informatyk dla mnie orientuję się jeszcze słabiej i pewnie dlatego wybiera gotową stację Della. Stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych co lepiej wybrać. Cena za samą jednostkę bez monitora w granicach 15-20 tys. powinna być zaakceptowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupować stację z i7. za 15-20tyś to jak dla mnie strata kasy.. za te pieniądze możesz mieć stacje 36-38 rdzeniową.

 

koniecznie napisz szybko do osoby z pierwszego postu, lepiej na mail. szybciej odpisze.

 

poprosiłbym o xeona o wysokim taktowaniu. + GTX titan X(pascal) lub GTX 1080 + mega szybki SSD i 96 gigs ram.

 

i ogólnie przesiadłbym się powoli z maxa bo właśnie dzisiaj odszedła z autodesku jedna z warzniejszych osób :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupować stację z i7. za 15-20tyś to jak dla mnie strata kasy.. za te pieniądze możesz mieć stacje 36-38 rdzeniową.

 

koniecznie napisz szybko do osoby z pierwszego postu, lepiej na mail. szybciej odpisze.

 

 

poprosiłbym o xeona o wysokim taktowaniu. + GTX titan X(pascal) lub GTX 1080 + mega szybki SSD i 96 gigs ram.

 

i ogólnie przesiadłbym się powoli z maxa bo właśnie dzisiaj odszedła z autodesku jedna z warzniejszych osób :D

Maciek chyba nie żyjesz w realiach cenowych 1 procesor xeona 16 rdzeni z przyzwoitym taktowaniem to koszt za sam procek około 2800$ a gdzie druga sztuka :) ty polecasz maszynę z procesorami 18 rdzeni których cena jest jeszcze wyższa :) A na dodatek te 38 rdzeni to będzie ciekawy mieszaniec bo 19 rdzeniowców nikt nie produkuje :P Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek chyba nie żyjesz w realiach cenowych 1 procesor xeona 16 rdzeni z przyzwoitym taktowaniem to koszt za sam procek około 2800$ a gdzie druga sztuka :) ty polecasz maszynę z procesorami 18 rdzeni których cena jest jeszcze wyższa :) A na dodatek te 38 rdzeni to będzie ciekawy mieszaniec bo 19 rdzeniowców nikt nie produkuje :P

 

no już nie pamietam dokładnie ile tych rdzeni tam było finalnie ale za własnie takie 36 rdzeni w granicach 15-20 tys na chillu u gpucomputers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11-04-16

 

2. Stacja gpucomputer-aw16

płyta główna asus z10ped8 -ws

2x Xeon E5-2675 v3 16 core

32 GB DDR3 (2x16 GB) ECC DDR4 2133 MHz

2x chłodzenie i30

dysk ssd 500 GB Samsung EVO

karta graficzna gtx 970 Asus Strix

zasilacz 850 W chieftec

obudowa PHANTEKS Enthoo Pro

 

 

cena19100 pln brutto

wydajność w Cinebench r15 ok 3100 pkt

 

nie wiem jakie sa teraz stawki. ale za 20 tyś napewno bezproblemu sobie ogarnie stacje na xeonach z topowym GTX'em a bez vatu z 3 tyś taniej.

 

ja tam bym się spytał co mogą zaproponować w tej cenie.. a jak nie to można kombinować wtedy coś innego w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wcześniej się zastanawiałem nad skorzystaniem z usług od pana M... , ale niestety nie ja decyduję od kogo będzie zakupiony sprzęt. Ja wybieram, lub akceptuję konfigurację. Jutro spróbuję lekko wpłynąć na to od kogo ma być sprzęt i w wtedy pomyślimy nad konfiguracją:) .

Konfiguracja powyżej ok, ale obawiam się z szybkością pracy poza renderem przez słabe taktowanie rdzeni 1,8Ghz.Pracuję w tej chwili na 2xE5530 2.40 Ghz i w programach graficznych, a w sczególności w Corelu przy dużej ilości objektów zaczyna się pokaz slajdów (przesiadam się na Illustratora jak tylko zakupią).W domu na i5 to wygląda już dużo lepiej. Nie wykonuję animacji zbyt często, a i tak są z reguły proste. I wydaje mi się że musi być mocny pojedyńczy rdzeń do takich zastosowań. Jedyny co przykuł uwagę to E5-2687W v4 z zegarem 3.5 Ghz w turbo, ale cena za szt. 10 tys. odstrasza. Nie mam zbyt wiele czasu w pracy żeby szukać, a w domu obowiązki, więc widzę że rozciągnie się to w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siryon skoro to docelowo nie jest maszyna do stałego renderingu tylko do pracy plus od czasu do czasu renderowanie to bym ewidentnie został przy i7 i wcale niekoniecznie przy modelu 8 rdzeniowym tylko przy którejś z 6 rdzeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, ze Ryzeny beda znacznie tansze od Intela a wychodza chyba w tym miesiacu juz, tak ze ja bym sie nie spieszyl. Co do przesiadki na illustratora - ja sie wlasnie przesiadlem z illustratora na Affinity Designera wlasnie przez to ze illustrator to wolna kobyla jest (Corela nie uzywalem juz od lat to nie wiem jak to wyglada). Przetestuj sobie Affinity Designera zanim wywalisz kase na Illustratora - u mnie smiga z piecioma dokumentami skomplikowanymi otwartymi na raz, a illustrator klekal przy dwoch z nich. Nieporownywalnie wiekszy komfort pracy za ulamek ceny. Demko za free mozesz przetestowac tu https://affinity.serif.com/en-us/designer/?trial

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak tak bardzo potrzebujesz wysoki jeden rdzeń to ja bym nawet skusił się na 4 albo 6 rdzeniowego intela. i podkręcić go mega mocno na chłodzeniu wodnym jakimś za dobrą kasę. czy topowym powietrznym i nie pchał się w xeony. do tego jakieś pioruńsko szybkie SSD i mega mocna grafika i już. na obecnych intelach można spokojnie mieć 4.8 ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W robocie ktos sprzedaje za 9k taki sprzet:

 

asus-workstation-z10pe idealna pod gpu render

2x 2690v3 es 2x 12/24 + chłodzenie.

64gb ddr4 ecc

case corsair 750D + 850i

Nvidia 1070 referent.

 

Cena 9k. Wszystko poza prockami na gwarancji w morele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ktoś przekonał prezesa na tyle skutecznie że jednak będzie stacja della. Z tego co wiem to na pewno to będzie 1x xeon z serii E5 bez możliwości rozszerzenia na 2, karta grafiki Quadro P5000, 32 ram i win7 z możliwością na win10. Jedyne co udało mi się wcisnąć to szybkie ssd na pci-e. Jutro prawdopodobnie będę wiedział co dokładnie. Nie wiem czy lepiej , czy gorzej, ale na pewno drożej. Tu przeważył prawdopodobnie dellowski support. Tak więc moje decyzje przestały mieć znaczenie. Takie życie, ale i tak się cieszę ponieważ i tak komfort pracy w porównaniu z tym na czym teraz pracuję podskoczy mi ok x10.

 

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w mój problem i pozdrawiam

Siryon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem że to jest E5-2687W v4 :). Mimo wszystko uważam że są to utopione pieniądze na moje potrzeby i zdolności.

 

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)

Siryon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności