Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu w komputerze stacjonarnym


bwrobel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Przymierzam się do wymiany: Procesora, karty graficznej oraz dołożenia RAMU do komputera stacjonarnego.

 

Obecnie komputer wyposażony jest w procesor Intel Core i5; kartę grafiki Geforce GTS 450 i 4 GB RAMU w jednej kości.

Pracuję na programach Cinema 4d R15, renderuję w V-Ray + Photoshop. Powoli zaczynam też pracę z animacją w C4d i After Effects. Komputer ma już ponad 6 lat, dopóki pracowałem w Cinema 4d R11 było ok, niestety razem z wymianą oprogramowania przyszedł czas na zmiany sprzętowe:)

 

Chciałbym dowiedzieć się w jaki sprzęt polecacie mi celować tzn.:

1. Procesor: Core i7 są przeraźliwie drogie, co myślicie o zmianie na AMD i czy będzie to wymagało wymiany płyty głównej?

2. karta grafiki - Geforce GTX lub Quadro, ciekawi mnie ogólnie co wpływa na szybkość renderowania w V-ray - procesor czy karta graficzna

3. Ilość RAM - podobno do konkretnego procesora wymagana jest pewna minimalna ilość RAMu, jak jest ta zależność

 

Będę naprawdę wdzięczny za wskazówki w tym temacie. Kompletnie nie znam się na sprzęcie komputerowym.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1)Tylko i7 lub czekaj na Ryzen az wyjdzie bo branie obecnie AMD sie nie oplaca. W lutym chyba powinien wyjsc Ryzen.

2) Tylko GTX np. 1060 6GB lub 1070 8GB Nie oplaca sie brac Quadro sa drogie i problematyczne bardziej nadaja sie do CAD CAM MES z zakresu dzialan inzynierskiach.

3) Procki maja max RAM. i7 do na platforme FCLGA1150 to max 32GB DDR3 platforma 2011 to 64GB DDR3. Platforma 2011-v3 to max 64GB DDR4 dla i7 piatej generacji a i7 6 generacji to 128GB DDR4. Wpisujac w google model procesora powinna sie wystwietlic strona ark intela np.:

http://ark.intel.com/products/80807/Intel-Core-i7-4790K-Processor-8M-Cache-up-to-4_40-GHz

 

Musisz okreslic swoj budzet, bo pieniedzy nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vray jak na razie renderuje na procesorze ma tryb active shade vray RT w którym można wykorzystać grafikę do renderingu ale jak na ten moment służy on bardziej do podglądów ustawień światła kamery czy szaderów prawie w realnym czasie :)Procesor nie ma określonej minimalnej ilości pamięci po prostu musi mieć pamięć aby wszystko ruszyło :) wymogi co do ilości pamięci mają softy Skoro twój komputer ma 6 lat to na pewno nie ważne na jaki procesor się zdecydujesz wymagane bedzie zakup nowej płyty głównej i pamięci DDR4 ty posiadasz w swoim na pewno DDR3 które są juz aktualnie niestosowane można je kupić nadal na rynku. Nie wiem co renderujesz ale teraz dobrym minimum jeśli chodzi o ilość pamięci jest 16-32 gb. Natomiast jesli chodzi o AMD to na razie w będące na rynku procesory nie należy się pakować a AMD ZEN jeszcze nie jest dostępny na rynku coś się odwleka premiera rynkowa ale i tak ich flagowy procesor będzie kosztował około 2000pln co prawda będzie to połowa ceny odpowiedniego i7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Budżet, no właśnie ;) jestem po wymianie oprogramowania, myślałem, że uda mi się wymieniając minimum komponentów uzyskać lepszą wydajność komputera. Jeżeli powinienem tak naprawdę wymienić płytę główną, kartę grafiki, procesor i ram, to już się robi praktycznie nowy komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie renderujesz na karcie, to nie potrzeba ci 6 ani 8 GB pamięci na karcie. Karta obsługuje głównie viewport, to wymaga dużo mniej pamięci (1-2GB?). Inwestuj raczej w procesor i RAM, przyspieszy renderowanie.

No chyba że obrabiasz jakieś monstrualne tekstury które w viewporcie wyświetlasz w pełnej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwrobel jak piszesz ze masz 6 letni komputer to niestety raczej czeka cie zakup tych podzespołów które wymieniamy, napisz konkretnie jaką masz płytę i model procesora. Spokojnie możesz natomiast skoro pracujesz na C4D kupić grafikę od amd one się bardzo dobrze sprawują w cinemie

Sebazx6r ja tez renderuje na rt scenki np z samochodami czy studyjne ale juz o rozbudowanym exteriorze mogę zapomnieć nawet posiadając 12 gb pamięci na grafice :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności