Skocz do zawartości

V-ray problem


dodek317

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem od niedawna posiadaczem Vray i mam 2 nurtujące mnie ( choć zapewne proste pytania). Pytam ponieważ prześledziłem już dużo kursów i tutoriali i albo nie dowiedziałem się odpowiedzi albo nie wiem co robię źle.

 

1. Na kursach, które oglądałem wynikało, że w przeciwieństwie do zwykłych materiałów 3ds , gdy chcę nadać obiektowi dwa materiały, nie muszę nadawać poligonom w obiekcie różnych ID a potem użyć materiału multi/sub-object tylko powinno samoistnie się dać( używając materiałów Vreyowskich) nadać poszczególnym poligonom osobne materiały . Na kursach wyglądało to tak, że nadawało się obiektowi pewien materiał , a jeśli jakiś poligon miał mieć inny materiał, po prostu zostawał zaznaczony i przypisywało mu się inny materiał. Gdy chcę tam zrobić automatycznie nadaje mi się materiał na cały obiekt, nie na ten jeden jedyny poligon. Nie wiem co robię tu źle.

 

2. Czy da się w materiałach Vrayowskich zaznaczyć tak jak w materiałach standardowych 3ds zaokrąglenie krawędzi?

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1) A masz na tym modelu różne modyfiktatory? Bo ogólnie jeśli chcesz w taki sposób to zrobić, to musisz przekształcić model do editable poly (ppm na model i convert to editable poly), wtedy jak zaznaczysz dowolny polygon i nadasz mu materiał, to będzie on dodany tylko do tego jednego polygona. Jak masz model z nałożonymi na niego modyfikatorami, i nałożysz na koniec modyfikator edit poly, to niezbyt chce to działać i nadaje materiał na cały model. A jak przekonwertujesz do editable poly to działa. Wydawało mi się, że kiedyś działało też z modyfikatorem, ale może mi się przywidziało.

 

2) Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie. W Vrayu jest coś takiego jak VrayEdgesTex https://docs.chaosgroup.com/display/VRAY3MAX/Edge+Map+%7C+VRayEdgesTex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności