Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Kursy online czy pracownie w realu? Czyli jak szkolić warsztat 2D?

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Widocznie się nie orientuje i ekonomia w polsce jest już tak dobra że właściciele warzywniaków zlecają charactersy w zbrushu. Nie wiem, ja robię rzeczy na eksport a naukę mam z importu.
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.

Member

Podziękowania

Domyślnie

jakoś tak odniosłem wrażenie że Autorowi trochę chodzi o znalezienie 'łatwej, szybkiej' drogi do nauczenia się bezboleśnie warsztatu, wypracowania stylu, umiejętności, wyobraźni, doświadczenia itp itd.

Natomiast moje zdanie jest takie że chodzi bardziej o ilość poświęconemu nauce czasu, złapaniu 'dobrej formy'- zupełnie jak w sporcie.. dzięki systematycznym i pochłaniającym czas ćwiczeniom.

Jest mnóstwo sposobów ćwiczenia warsztatu, mnóstwo refek anatomi czy poradników konstruowania perspektywy mniej lub bardziej skomplikowanej.

Jeśli chcesz się podszkolić w 2d- ćwicz sumiennie, rzetelnie i regularnie a na pewno efekty będą. Nie zastąpi tego żaden kurs czy jakakolwiek ilość wydanych pieniędzy (choć dla niektórych osób jest to rodzaj motywacji typu zapłaciłem to muszę się przyłożyć).

W necie jest mnóstwo materiałów, przeglądałem też na zagranicznych forach ciągnące się pare lat tematy osób ktorych prace na początku były kiepskie a te na ostatnich stronach powodowały opad szczęki.

kojarzysz teorię 10000 godzin? można ją skrócić do: "rób coś 10000 godzin a będziesz w tym mistrzem"

polecam zastanowić się ile godzin dziennie/ w tygodniu poświęcisz na naukę i z żelazną dyscypliną się tej ilości systematycznie trzymać, podzielić naukę na pare 'kategorii' -rozwijanie wyobraźni/ anatomia/ cieniowanie itp itd, zrobić jakiś grafik czy rozpiskę, może właśnie temat na forum gdzie podasz co ile wrzucasz nowe prace i będzie to jakaś motywacja..

z tym angielskim to jednoznacznie uważam że jest TYLE materiałów w sieci w języku angielskim o super wartości/ jakośći... że wręcz używając mocnego słowa GŁUPOTĄ jest jest je wszystkie odrzucić i trwać przy tych polskich.. tym bardziej że zakładając sukces edukacji jednocześnie odcinamy sobie drogę do zagranicznych, dużo bardziej intratnych zleceń..

pozdrawiam i życzę wytrwałośći!

EDIT:
    -żeby nabrać lepszej zdolności oceny swoich prac warto przepuścić przez mózg dużo super dobrych dzieł innych, jak to wszystko się uleży będziesz widzieć lepiej co robisz nie tak (i dokładać kolejny materiał 'wsadowy' systematycznie)
    -dla motywacji i wyciskania z siebie jak najwięcej może udział w konkursach?
    -różne media- ołówki/ kredki/ cienkopisy/ markery/ akwarele/ węgiel itp itd.. takie próby też mogą pobudzić do nowego świeżego podejścia
    -duży format (np 70/100 cm) i ćwiczenia- proste kreski jednym pociągnięciem, kółka, elipsy itp -duuużo daje jeśli chodzi o kreskę/ warsztat
    Ostatnio edytowane przez mitic ; 14-07-17 o 19:35

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Nie zawiodę...

Edit: Ja taką zdolność posiadam. Ale działa ona niestety z opóźnieniem. Dopiero po trzech tygodniach uświadamiam sobie że moja praca to niezły shit w porównaniu z tymi mistrzowskimi.
    Ostatnio edytowane przez JonJoan ; 15-07-17 o 08:29
    Na mnie zawsze można liczyć. Ogródek skopię, albo czyjąś dupę.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów