Skocz do zawartości

Teczka 3D: Bobek


Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

W końcu się przemogłem i postanowiłem założyć teczkę. Zainspirowany zwiastunami do Ghost In the Shell i Cyberpunka 2077, zacząłem uczyć się workflow lowpoly/highpoly/substance painter. Na początek mega prosty ‘modular asset’ naszkicowany w 5 minut, wymodelowany w 3ds maxie. Miałem dość duże problemy przy chamfer+turbosmooth (‘pinching’ w wielu miejscach), ale w końcu udało się to ogarnąć nawet takiemu noobowi w temacie jak ja.

 

 

Na koniec jeszcze wstępny render projektu łazienki, którą robię aktualnie na uczelnię (architektura), ustawienia sceny na podstawie posiadanej przeze mnie paczki evermotion archinteriors 33.

Pozdrawiam!

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Edytowane przez blazejbobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Masz wypalone Curvature map? Bo zabrudzenia czy przetarcia szczególnie na tym ciemnym elemencie są strasznie randomowe. Zawsze staraj się opowiedzieć jakąś historię na materiale. Co spowodowało, że się poprzecierał, dlaczego akurat w tych miejscach, itd. Metale najczęściej przecierają się mocniej na krawędziach, no bo naturalnie są one bardziej na to narażone.

Edytowane przez Karakan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie co to Substance Painter sam wypala curvature map z normalki. Wystarczy, że w panelu Texture Settings, przy slotach z mapami klikniesz Bake textures i z listy, która się pojawi wybierzesz samą curvature map i wypalisz. Mapa automatycznie doda się do odpowiedniego slotu i będzie używana przy tworzeniu masek czy generatorów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności