Skocz do zawartości

Ankieta VFX?


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Ankieta VFX

 

 

Hej. Ostatnio na FB wyszla taka rozmowa w pewnej grupie gdzie pewna dosyc slawna osoba, Allan McKay, podawal pewne dziwne numery co do wielkosci w branży VFX. Chodzilo o jakies 15+ milionow userow maxa i majki vs 12 tysiecy uzytkownikow Hudego.

 

 

Lubie Allana bardzo, ale nie od dzis uwazam ze on posilkuje sie danymi ktore sa dla niego tylko wygodne, bo robi na tym niezna kase. No i bardzo dobrze, zasluzyl sobie facet.

 

 

Ale z drugiej strony sobie mysle ze nikt procz producentow softwere'ow nie zna zadnych konkretnych liczb. Ze to sa glownie spekulacje, porownywanie i propaganda.

 

 

A co jakby zrobic taka wlasna ankiete? Jak ja zrobic zeby byla najbardziej wiarygodna? Tylko wiadomo, tutaj sie wchodzi w jakies prawdopodobienstwo i tak dalej. Troche mozna sie zakopac z danymi i podejsciem do sprawy.

 

 

Ja myslalem zeby zapodac np ankiete na wiekszosci forum cg i z tego zbierac dane. Pytanie tylko kto by odpowiedzial na 3 -4 glupie pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No nie sadze zeby byla jakakolwiek opcja zeby dotrzec do wszystkich. Nie interesuje tez mnie ile procent z danego kraju dotrze. Bo co za roznica ze czy 5% tutaj userow sie odezwie, a co za roznica ze inny procent odpowie z innego zrodla.

 

Tylko sie zastanawiam jakie sa opcje zeby stworzyc to bardziej globalnie. Chociaz myslac tak naprawde globalnie to takie glupie badanie moze miec jakis wplyw jednak.

 

No nic. Jak narazie wymyslilem tylko glupia ankiete per login emailowy zeby wykluczyc double. Ale to i tak moze byc za duzo w dzisiejszym swiecie, bo ja naprzyklad unikam wszelakich stron gdzie ktos mnie o maila pyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnej propagandy w tym co ten pan powiedział. Houdini to jest ultra-mega-hiper niszowy program w porównaniu do Maxa, Maya a nawet Blendera. Nawet tu na forum porównaj sobie stosunek userów Maya/Max/Houdini (bez ankiety, zobacz do galerii i do WIP'ów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności