Skocz do zawartości

Rozwój w rysunku


Robert B.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zrobiłem sobie przerwę (kilkuletnią) od rysunku. Chciałbym wrócić lecz, szybko się zniechęcam bo nie wiem od czego zacząć.

 

Chciałbym osiągnąć poziom w którym byłbym w stanie narysować coś takiego, ten styl:

 

https://mir-s3-cdn-cf.behance.net/project_modules/max_3840/9c634d35986119.570b879f57e9f.jpg

http://img04.deviantart.net/86b3/i/2013/351/e/0/rocks_01__concept_art_by_therealraki-d6xnmyu.jpg

 

oraz coś takiego

 

https://cubebrush.co/mb/products/mvjekq-LeDD

 

na kurs by go kupować to na tą chwilę nie mój poziom...

 

Mam ołówek oraz kredki z cretacolor lecz kompletnie nie wiem od czego zacząć by rysować w takim stylu.

 

Proszę o pomoc bo bardzo chciałbym znów rysować ale zniechęcam się do tego bo skaczę nie wiedząc od czego zacząć, a i ręka nie słucha mnie tak jak kiedyś, więc czuje że rysuje do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie ma dokładnego przepisu na to jak nauczyć się rysować w konkretnym stylu - musisz samemu wykminić jak to robić i co dla Ciebie działa najlepiej.

 

Jeśli ja postawiłbym sobie taki cel to znalazłbym konkretnego artystę, z którego stylu chciałbym coś zaczerpnąć i przestudiował jego prace ( przez przestudiowanie nie mam na myśli kopiowanie ). Sporo można wywnioskować nawet bez malowania czy rysowania a po prostu sporządzając notatki, zapisując wnioski na kartce. Potem wziąłbym któryś z tych linków, ustawił jako refke i spróbował zmalować coś swojego w tym tej stylizacji.

 

W tych pracach tematem przewodnim jest kształt - na Twoim miejscu zacząłbym od ogarniania takich zagadnień jak Shape Design, Shape Language itp ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynać to tylko od podstaw.

Czyli po pierwsze perspektywa( rysowanie prostych brył w przestrzeni)

później dodajesz światłocień(proste formy takie jak sześcian, kula, stożek)

Jak już opanujesz w miarę proste formy zacznij je łączyć w coś bardziej skomplikowanego.

Następnie zabierz się za kompozycję i kolor.

Jak będziesz miał te podstawowe narzędzia opanowane w stopniu co najmniej przyzwoitym możesz przejść do bardziej zaawansowanych zagadnień, takich jak anatomia, design itp.

Własny styl to coś co wyłoni się samo w trakcie twoich starań ;)

To są rzeczy które ludzie rozkminili już setki lat temu i uwierz mi jeśli pominiesz te "nudne" etapy będziesz sobie potem długo pluł za to w brodę(mówię to z własnego doświadczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysowanie to umiejetnosc ktora przychodzi z czasem, a zeby nabyc to umiejetnosc to trzeba po prostu rysowac, proste jak drut

Nic Ci nie da ogladanie tutoriali, musisz po prostu rysowac i tyle, to jest troche jak z nauka jazdy na rowerze tyle ze w xuuj o wiele bardziej czasochlonne, trzeba na to poswiecic kilka dobrych lat i trzeba stworzyc naprawde duzo brzydkich rysunkow zanim zacznie sie tworzyc te ladne

A jezeli chodzi o tutki to bardziej polecilbym Ci wikipedie i szukanie hasel typu : "swiatlo", "kolor", miesnie itp.

zeby zrozumiec jak to wszystko dziala, nie zaprzatalbym sobie glowy tzw. tutkami czy kursami, speedpaintami itp. w ktorych to goscie rysuja cos ladnego i zazwyczaj w wiekszosci wypadkow pieprza 3po3, szkoda czasu

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności