Podziękowania Podziękowania:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: 3ds max/blender a praca w biurze architektonicznym

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    1. Tak, pomaga, jeżeli dane biuro nie ma już jakiegoś gościa na tym stanowisku. Wiekszość biur zaczyna ogarniać co z czym się je i wolą zatrudnić nooba, któremu dadzą przykładowo 2500 niż ładować siano ciągle komuś na zlecenie, co zawsze w przeliczeniu wychodzi znacznie drożej. 'Znajomość 3ds max + vray' to coraz bardziej powszechna rubryczka przy ofercie pracy w biurze. Efekt jest taki, że ty dostajesz 2500, a biuro wycenia to po swojemu i jest na +++++.
    2. Jest dużo bardziej popularny w biurach przez to, że 3ds to max na temat ich wiedzy jeżeli chodzi o programy do grafiki 3d ( pomijam jakieś sketchupy i inne bzdury ). O blenderze czy innych po prostu zwyczajnie nie słyszeli. Powiem tak, wszystko zależy od biura - jeżeli będą mieli licencję na 3dsa to pewnie będą szukali gościa do 3dsa, jeżeli biuro leci na piratach to będą mieć to w dupie w jakim programie archiviz im będziesz robić. ( Tak, spora ilośc biur architektonicznych leci na piratach ) .

Member
    Awatar Reynevan
    Podziękowania

Domyślnie

To ja jeszcze przy okazji o coś zapytam
    Czy biura korzystają z revita i szeroko pojętego bimu? Warto się tego uczyć?

Member
    Awatar skalpel3d
    Podziękowania

Domyślnie

Jako Architektowi z 20 letnim stażem i posiadaczowi własnego studia projektowego przepraszam zwisa mi na czym zostanie wykonana wizualizacja ma ona być zrobiona szybko i na odpowiednim poziomie takie mam podejście jak komuś zewnętrznie zlecam wykonanie wizualizacji. Natomiast wewnętrznie od strony własnego biura patrząc to popularność maxa wynika stąd ze jest on zgrany z innymi softami stricte inżynierskimi i projektowymi Autodeska Autocad , Civil, Revit i dopiero na końcu 3ds max. Nie jestem jak co niektórzy na tym forum fanboyami konkretnego softu zresztą każdy ma swoje mankamenty i plusy. Ja polecam najpierw sobie wypróbować wersje testowe, , oprócz blendera bo ten jest darmowy i zobacz w którym z tych softów się będziesz czuć dobrze i będzie ci się wygodnie pracowało nie każdy interfejs każdej osobie podchodzi do pracy. Następna sprawa na która się zwraca uwagę w Studiach to silnik renderujący i jego prędkość co innego praca w domu a co innego strategiczny inwestor wiszacy ci nad głowa i mus pokazania mu wizualizacji koncepcji w piec minut tu ewidentnie aktualnie prym wiedzie corona render albo renderery oparte na gpu mówię o tych wymagających bo większości wystarczają Revitowskie szybkie podglądy bryły

Reynevan w biurach projektowych masz tańszego\droższego cada albo Revita wymiennie z Archicadem także ucz się wszystkiego co możesz będziesz bardziej wszechstronny
    " Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."
    "Jesteś kobietą, o której mężczyzna może tylko marzyć. Moją, tylko moją winą jest, że nie mam natury marzyciela."
    " Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cześć, jestem ciekawa na jaki program się zdecydowałaś? Bo też stoję teraz przed podobnym wyborem. I zastanawiam się, czy można obejść kwestię licencji 3ds maxa w celach komercyjnych, np. robiąc model w maxie, ale renderując go już w darmowym blenderze. Da się tak zrobić ? Nie raz przerzucałam modele z programu do programu, albo eksportowałam gotowe biblioteki sketchupa do .obj
    Umiem bardzo dobrze 3ds maxa, działam w Coronie Render (przerzuciłam się po roku męczenia się z vrayem i jestem zachwycona, bo właściwie prawie nic nie trzeba ustawiać, a rendery wychodzą bardzo realistycznie). Nie będzie to dla mnie wielkim problemem zaznajomić się z Blenderem albo jakimś innym niż Corona silnikiem renderującym. Byleby można robić modele 2 maxie.

Tak się zastanawiam, jak twórczo można obejść te koszty, przynajmniej na samym początku kariery

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

najtaniej wyjdzie nauczyć się modelowac w Blenderze.
    nosiłem kalesony zanim było cool
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów