Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 61

Wątek: Oskary 2017 rozdane! Jest polski akcent...

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    @agdybybyl
    Odpowiedzialność za efekt końcowy dzieła nie ma tu znaczenia. Dzieła można tworzyć zarówno indywidualnie jak i zbiorowo. Osoby pracujące przy danym dziele nazywa się artystami. Weźmy za przykład jakieś trio jazzowe. Którego z muzyków takiego tria nazwałbyś artystą, w przypadku gdy dany utwór powstał podczas ich wspólnej improwizacji? Może byłby to ten muzyk, który wymyślił temat, a może ten który byłby odpowiedzialny za aranż. Jak rozgraniczyć ich role w momencie gdy się one przenikają, a sam akt twórczy ma raczej spontaniczny, niż zaplanowany charakter? Wracając do orkiestry, za efekt końcowy odpowiedzialni są zarówno muzycy jak i dyrygent. Np. w przypadku koncertów fortepianowych, kogo nazwałbyś artystą, dyrygenta czy pianistę, który odgrywa w koncercie główną rolę? Według mnie zarówno dyrygent, pianista jak i muzycy z orkiestry są artystami z pracy, których powstaje dzieło sztuki. Oczywiście zupełnie odrębną kwestią jest jakość dzieła.
    Co do filmu, czy kompozytor muzyki filmowej nie jest artystą, tylko dlatego, że komponuje muzykę pod czyjś obraz? A co z ludźmi tworzącymi obrazy koncepcyjne, na podstawie prac których wzoruje się reżyser? Z tego co mówisz wynikało by, że reżyser nie jest artystą, bo nie tworzy, a jedynie wzoruje się na cudzej twórczości, ale jednocześnie jest artystą, bo jest odpowiedzialny za dzieło i ma swoją wizję tego dzieła.
    Przyjmijmy, że jesteś artystą, bo tworzysz animacje w całości samemu, wedle własnej wizji. Czy gdybyś zrobił jakąś animację pod czyjąś reżyserią, przestałbyś być artystą? Czy może byłbyś artystą, który zrealizował czyjąś wizję, ew. stworzył coś wspólnie z kimś?
    Miałbyś rację gdyby taki reżyser pracował z robotami, które wykonują dokładnie jego polecenia. Np. grafika pracującego w 3ds maxie, można nazwać artystą, ale samego 3ds maxa raczej artystą nikt nie nazwie, program będzie jedynie narzędziem. Czy na pewno chcemy redukować ludzi do roli narzędzi, którymi artysta się posługuje?
    Chyba, że stwierdzimy, iż artystą tylko się bywa. Wtedy np. taki średniowieczny malarz, nie byłby artystą w momencie pracy na czyjeś zlecenie. Byłby jedynie, jak we wcześniejszych postach proponowano, rzemieślnikiem. Natomiast w momencie gdy ów jegomość zacząłby tworzyć coś wedle własnego uznania, znowu stawałby się artystą.

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Bycie rzemieślnikiem nie jet czymś gorszym, a nawet w pewnym sensie lepszym, bo rzemieślnik musi robić tak żeby się wszystkim podobało, artysta tak żeby rozszerzyć kanon, który potem rzemieślnik będzie kopiował, gdyż to się już spodobało.
    Rzemieślnik nie ryzykuje.... ryzykuje artysta...:). Chcesz być artystą musisz zaryzykować, stworzyć unikalne..... co nie znaczy dobre po weryfikacji z rzeczywistością... rzemieślnik robi tylko usługę z zaakceptowanych działań.
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...

Redaktor
    Złota Galeria Srebrna Galeria 3D Grand Prix

Podziękowania

Domyślnie

dla mnie rzemieslik to nie ujma, po prostu w tym fachu tak troszke hop hop do przodu wszyscy nazywani sa artystami ;)

Member
    Awatar olaf3de
    Podziękowania

Domyślnie

Marcinie :) Fajanie że się wbiłeś w temat. Kto jak kto ale właśnie Ty jesteś jednym z "tych" którzy słusznie powinni być nazywani Artystami w CG.
    Twoje rzeczy są genialne, wyjątkowe w pewnym sensie. Masz talent, skilla, masz to coś :)

To co pisałem wcześniej. Faktycznie jest tak że właśnie Ci, którzy robią coś "genialnego" mają na tyle skromności w sobie i dystansu do swojej pracy że śmiało mogą sie nazywać rzemieślnikiem a nie Artysta przez duże A. Szacun dla tych wszystkich rzemieślników którzy są Artystami :)

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

a dla mnie najwazniejsze jest, zeby kupic chleb w biedronce, posmarowac go maslem i zezrec...
    Chyba nie jestem artystom, prosty chlop ze mnie, jak k..wa mac :/
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

Member
    Awatar tr3buh
    Podziękowania

Domyślnie

tez mi sie wydaje to troche smieszne nawet bardzo, prasa rozpisuje sie o "polskim akcencie", ale na przykład o Marku Okonu aka omen2501 ktory siedzi sobie w lublinie i tworzy concepty dla Wachowskich, serii Avengers, Last of Us itp. itd. nikt nie pisze, nie robi wywiadow, heh

Member

Podziękowania

Domyślnie

O Dziadku, który zdobtwa nagrody za swoje animacje też ani słowa.

Chodzi o zachęcenie potencjalnego odbiorcy zakupu, a tagi "Polak" "Oskary" bardziej przyciągną uwagę.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

No Marek Okon juz pewnie cwiczy do tanca z gwiazdami
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member

Podziękowania

Domyślnie

O Zgrozo...

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

Prawda jest taka że tutaj są tylko wyrobnicy albo jak kto woli rzemieślnicy, nawet dziadek3d mimo, że sili się na bycie artystą to i tak powiela to co już było i niewiele ryzykuje żeby rozszerzyć kanon. Prawdziwą artystką jest np taka Alicja Żebrowska która ryzykuje i tworzy prawdziwą sztukę a nie jakieś pierduchy pogaduchy :)

Uprawnienia umieszczania postów