Skocz do zawartości

Porównanie Ryzen 7 1800X vs i7 5960X vs i7 6800К - 3D, Premiere [RUS]


jefim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

za 50% ceny intela masz intela z logo amd :p Po prawdzie to wszystko zalezy od sceny jeśli chodzi o blendera https://www.purepc.pl/procesory/premiera_i_test_procesora_amd_ryzen_r7_1800x_dobra_zmiana?page=0,25

 

Wiadomo do gierek z nim raz lepiej raz gorzej, wszystko jest optymalizowane pod intela w dodatku gdy tak zgłębić jakie wałki robi intel to dobrze że dostaje po tyłku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze wszystkim - lepiej poczekac z zakupem troche - niech sie wszystko dotrze, zoptymalizuje. Zawsze pozwalam bogatszym rzucac sie na nowinki i przetestowac :) Ale wyglada smacznie. Mimo tego dzis spadly akcje AMD bo podobno w grach cos tam nie do konca zachwycajaco dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie te zasrane gierki sa teraz najwiekszym problemem amd. Wg mnie procesory sa bardzo dobre i sam nad r1700 sie zastanawiam. Wiekszym znakiem zapytania sa pkyty glowne i chipsety. Trzeba biestety czekac az pojawi sie wiecej testow.

 

Co do gier to tutaj r1700 czyli cit slabszy od r1800x

Wg mnie jest bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3dd271ea4e.png

 

Tak tylko dodam że xD

x2 Intel XEON E5-2699 v4 22 core osiąga 4918 punktów czyli w sumie ten AMD po podkręceniu jest raptem tylko 50% wolniejszy. :) kupujesz dwa i masz farmę o mocy 44 rdzeni.

 

Śmieszne są oceny np. Intela na wszelkich Cinebenchowych testach ;>) Nie wiem kto wymyślił w ogóle Cinebencza do wskaźnika w testach skoro nie obsługuje ten " tester" wszystkich rdzeni procesora nawet ( prócz marketingowców z Cinemy ) ;) Ale fajne logo itd. cool. na pewno zaufam wskaźnikom i punktom z Cinebencha jak będe kupował następny procek. Warto Oni mają solidne zawsze oceny i przetrawione w bojach.

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Maćku , komu udało się wykręcić na AMD7 Ryzen 1800X taki wynik ( tzn 2449 pkt).

U nas przy 4.1 Ghz max to 1750pkt ( ale uważam to za b. dobry wynik ). Ogólnie to świetny procesor a już jego cena to bajka.

Co zaś do e5-2699 v4 na płycie Asusa ( np z10ped8-ws) bez problemu 5200 pkt. Oczywiście , cena Xeona to horror

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Maćku , komu udało się wykręcić na AMD7 Ryzen 1800X taki wynik ( tzn 2449 pkt).

U nas przy 4.1 Ghz max to 1750pkt ( ale uważam to za b. dobry wynik ). Ogólnie to świetny procesor a już jego cena to bajka.

Co zaś do e5-2699 v4 na płycie Asusa ( np z10ped8-ws) bez problemu 5200 pkt. Oczywiście , cena Xeona to horror

 

niestety ale nie mam zielonego pojecia.. ktoś wrzucił to na discordzie sidefx.

btw z jakiej płyty korzystaliście?

 

- - - Połączono posty - - -

 

Haroszyj prociesiador! Troche mnie zdziwila klapa w Blenderze a w Vrayu wygrana. Jeszcze bym chetnie zobaczyl Keyshota.

 

klapa w blenderze bo renderowali na tilach pod GPU a nie pod CPU :) to wiadomo że intelowski w takim zestawieniu wygra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale nie mam zielonego pojecia.. ktoś wrzucił to na discordzie sidefx.

btw z jakiej płyty korzystaliście?

 

- - - Połączono posty - - -

 

 

 

klapa w blenderze bo renderowali na tilach pod GPU a nie pod CPU :) to wiadomo że intelowski w takim zestawieniu wygra...

 

z płyty MSI X370 XPower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wynikami w grach jest trochę głupio, bo kogo tak naprawdę obchodzą różnice rzędu kilku klatek w 1080p jak już i tak jest ich ponad 150?

W wyższych rozdzielczościach różnica znika.

Samo AMD odniosło się do tej kwestii twierdząc, że gry tworzone w ostatnich latach były optymalizowane głównie pod Intela (co nie dziwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć, ze i3 ma 80% mocy i7 - pojedynczego rdzenia.
Tak to działa właśnie. Ludzie bulą grube tysiące żeby wycisnąć marne 5% mocy więcej z nowych procków. Przez ostatnie pół dekady topowe konsumenckie modele intela przyśpieszyły może 20% (w pełnym obciążeniu, nie-syntetycznych benchmarkach).

 

 

Spaprali benchmark na Blendku bardzo. Tak czy inaczej Blender jest optymalizowany pod intelowe instrukcje bo te procesory są popularniejsze i z nich korzysta Instytut. Jak Ryzen się spopularyzuje to będzie jeszcze lepiej. Na to liczę głupio mi płacić bajońskie sumy intelowi za marne updaty ich procków.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Procek wypada całkiem fajnie w tych testach. Pytanie jak się spisze z kartą Nvidia na pokładzie i w testach z Xeonami ale tymi "normalnymi" bo na co komu kupować Xeony z serii 24xxx i to jeszcze w wersji dual to już chyba dobra opcja dla fanatyków ;)))

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie:

AMD Ryzen 1800x - 2425 zł

AMD Ryzen 1700 - 1585 zł

także więcej niż 600 zł.

Trzeba uwzględnić dodatkowo także tańsze płyty pod Ryzena.

 

Ryzen 5 1600 (6 rdzeni/12 wątków) będzie tańszy o ponad 1/3 ceny Ryzena 1700. Najtańszy będzie Ryzen 5 1400 (4 rdzenie/8 wątków), 2x tańszy od Ryzena 1700 i ten będzie chyba najlepszą propozycją dla graczy, uwzględniając jeszcze dodatkowy potencjał OC. Odpowiedniki Intela dla Ryzena 5 1400 w tym przedziale cenowym to są i3.

 

Dorzucę jeszcze to:

i7-5960x (4800 zł) vs Ryzen 1800x

https://www.dobreprogramy.pl/Ryzen-7...deo,80080.html

Ryzen renderował 2 min. 12 sek.

i7 renderował 3 min. 27 sek.

 

PS. ciekawie zapowiada się też AMD Vega z pamięciami HBM2 i nowej arch. GCN NCU wnoszącej dość istotne ulepszenia, a NVIDIA nawet nie wdrożyła HBM1, a arch. nie wspomnę he:). Rzekomo HBM ma trafić również do laptopów!. Polaris był do niskiego i średniego segmentu wydajności (maks. GTX1060), to Vega idzie tylko w wysoki segment wydajnych kart (GTX1080Ti i wyżej), co może zainteresować wymagających.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikami XEON itp. to ma być dopiero Ryzen z 16 rdzeniam/32 wątkami/ 32MB L3/ 8x DDR4 2667 w czterach kanałach/ 44 linie PCI na nowej podstawce i nowym chipsecie X390. Taki następca dawnego Opterona. To będzie właściwy odpowiednik LGA-2011 od AMD dla fanatyków z Xeonami. Oj, szykuje się pogrom Xeonów, jak Intel nie obniży cen, tak ze 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaps - Nagroda za najszybsze zaprzeczenie 2017.

 

Mnie bardziej od sekundowych różnic w renderowaniu interesuje wydajność energetyczna i stabilność. Poprzednie procki AMD były pod tymi względami katastrofą, TDP czajnika. Tutaj jeśli wierzyć tabelkom ma być zupełnie inaczej ale fajnie byłoby zobaczyć jakieś sensowne stress-testy, np budowanie światła w unrealu przez 2 doby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikami XEON itp. to ma być dopiero Ryzen z 16 rdzeniam/32 wątkami/ 32MB L3/ 8x DDR4 2667 w czterach kanałach/ 44 linie PCI na nowej podstawce i nowym chipsecie X390. Taki następca dawnego Opterona. To będzie właściwy odpowiednik LGA-2011 od AMD dla fanatyków z Xeonami. Oj, szykuje się pogrom Xeonów, jak Intel nie obniży cen, tak ze 2x.

 

odpowiednikiem xeona u radeona będą AMD niple czy naples już nie pamietam. i one mają 32 rdzenie i są 2.5 raza szybsze od e5 najszybszej 22 rdzeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej przeszkadza to, że na aktualnych płytach do ryzenów można wrzucić tylko 2 karty graficzne a przy renderingu GPU to by się przydało tak ze 3-4 :) X390 to załatwi tylko obawiam się, że cena takich płyt może być ciutkę wysoka, no ale poczekamy zobaczymy. Tak czy inaczej coś się w końcu dzieje w tych procesorach bo ostatnio tak to zwalniało, że jakby zwolniło jeszcze bardziej to zaczęło by się cofać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie procki AMD były pod tymi względami katastrofą, TDP czajnika.

 

TDP Ryzena to 65W do 95W (8c/16t), biorąc pod uwagę, że są AMD z TDP 220W to zapas mają spory! w gniazdku - w końcu Ryzeny 16c/32t mają mieć TDP 140W:), ale TDP Intela i AMD to jest zupełnie co innego, nie należy się tym wcale sugerować, raczej miernikiem. Ryzen pozostał na PGA i to jest ciekawe. Mam FX-8320E i temperatury na chłodzeniu za ok. 90zł ledwo przekraczają 60 stopni na std. Mhz w pełnym stresie, a po OC do 4Ghz to maks. ok. 70 stopni, a mam teraz 4.4Ghz - więcej nie ma sensu!, grzeje się tak samo jak np: Intele SandyBridge i7. Intel Pentium G3258 z OC 4.4Ghz ma podobne temperatury na podobnym chłodzeniu. Pobór energii przez CPU na stacjonarce to taki mniej ważny czynnik, co innego laptopy.

 

Sam na razie przymierzam się do Ryzena, tylko nie wiem którego do desktopa, poczekam raczej na Ryzena z 4c/8t :).

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności