Skocz do zawartości

Przejscie z renderingu CPU na GPU czy oplacalne


SCA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam procesor AMD 9370FX i zastanawiam się na przejście na rendering GPU.

 

Rozważam zakup karty Geforce 1080 ti świeżo na rynku ale porównywalna do titana x, który jest prawie dwa razy droższy.

 

Czy jest ktoś wstanie powiedzieć mi czy rendering będzie szybszy niż na moim procku? Czy ktoś wykonywał podobny zabieg, i czy się to tak da w ogóle porównać czy bez podmiany sprzętu nie dowiem się czy to pomoże?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki za odpowiedzi,

 

A jakbyście mieli polecić kartę graficzną do renderingu do 2000 zł to jaka to by była? Może ktoś ma jakieś propozycje.

Chciałbym żeby też karta mogła obsłużyć też gry.

Wspominałem na początku tematu o 1080 ti ale jednak może coś w kwocie do 2000 zł bym chciał kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

a może zapytam jeszcze w inny sposób, mam takiego kompa:

 

Procesor AMD FX-9370 + chłodzenie Be Quiet Shadow Rock cooler BK103

Płyta główna M5A99FX PRo 2.0

Grafika RADEON R9 280X MSI 3GB DDR5

RAM HyperX DDR3-2133 8GB (taktowanie ustawione na 1600)

Zasilacz Be Quiet 700W

 

Co mógłbym zmienić oprocz całego kompa ;) aby zwiekszyć mu moc obliczeniową.

 

Zeby zmienić proc i zostać na CPU bo juz sam nie wiem co lepsze wolałbym nie ruszać płyty co za tym idzie musiałby byc AMD.

Czy dodać ramu?

No i co z grafiką?

 

Może w ten sposób mi ktoś coś doradzi będę wdzięczny, bo zaczyna mi brakować mocy (wydłużać czas renderingu) przy scenach, które zaczynam renderować.

Niby denoiser pozwala zastosować mniejsze ustawienia ale nie zawsze mi się podoba to co denoiser wyprawia, a nie obejmuje on np. mapy vraylight, vrayreflect na których strasznie widac smużenie a stosuje je do postpro.

Więc czasem trzeba korzystać z local subdivs i wtedy czas renderu się wydłuża (co normalne).

Dlatego potrzebuję porady w co doinwestować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w vrayu 3.5 będzie IPR na procku więc pchanie się w RT/ przejście na GPU jest bez sensu. Jak chcesz się na GPU przerzucać to, moim zdaniem, tylko Octane jest warty uwagi. Co do obecnego sprzętu - pozostaje tylko wymiana. Po jak najmniejszych kosztach - sprzedajesz CPU+MOBO, kupujesz to samo tylko wydajniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia gustu, jeden woli cycles, drugi ariona, trzeci vraya RT, a czwartego nie stać na GPU ;) Moim zdaniem, jeżeli chodzi o czysty fotorealizm, Octane nie ma konkurencji, ale nikogo tutaj na siłę nie będę przekonywał, wszystkie silniki mają wersje trial, każdy może sobie sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM masz dual, czy jedną kość 8GB ?. Dodanie RAM na pewno trochę pomoże, szczególnie do dual, taktowanie 1866Mhz. Z innych silników GPU możesz zobaczyć sobie LuxRendera, jest bezpłatny, przetestować u siebie najnowszym LuxMarkiem. Na tej karcie powinny pójść wszystkie sceny testowe - ew. zmień stery, bez problemu. Indigo niekoniecznie jest lepszy i stabilniejszy. Najlepsza wtyczka do Lux jest do Blendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowedzi,

 

W między czasie postanowiłem, że jednak zostaję na CPU tylko muszę zmienić coś w sprzęcie.

 

Chciałem zostać na amd ale raczej przy zmianie na lepszy proc amd i tak płytę muszę zmienić pod inny socket, więc chyba jednak intel.

Brałem pod uwagę z amd nowe procesory ryzen ale jak wspomniałem wymiana płyty również musiałaby nastąpić.

 

Przy intelu myślę nad Core i7 5930K

Jest cos alternatywnego przy mniejszych kosztach?

A może jednak lepiej dopłacić i iść w 8 rdzeni ale to raczej spora już dopłata biorąc pod uwagę cenę 5930K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się orientowałem i wstępnie wybrałem taką konfigurację:

 

Procesor AMD Ryzen 1800x +chłodzenie MSI CORE FROZR L tylko nie wiem czy ono wystarczy

Płyta ASUS B350-PLUS

Ram KINGSTON 2x8GB 2400MHz DDR4 też muszę zmienić bo mam ddr3

 

Procesory nowe z opini wychodzi na to, że dobre czasem zaskakujące na plus

 

Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grafikę to w tym momencie zostaje przy tej co mam.

Ramu narazie 16GB w dualu pewnie później rozbuduje o kolejne kości.

 

Chyba ten ryzen 1080x będzie dobrym rozwiazaniem sprawdzając jego wyniki i cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to jest ta sprawa co wystepuje zawsze, czy doplacac czy nie. Duzej roznicy nie ma a roznica cenowa 600 zl.

Hmm w cinebench maja bardzo mala roznice to skad ta roznica w cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt na morele nawet nie spojrzałem 1800x mam za 2375 a 1700x 3.4Ghz za 1820 wiec jest tutaj 555 różnicy.

 

Hmm, no i nie wiem, polecałbyś jednak 1700x? i jakie chłodzenie do tego?

Dużych różnic nie ma na wydajność w grach nie patrze bo napewno 1700x mi starczy jak juz coś odpalę. W cinebench różnica między 1605 a 1533 :)

 

Płyta główna:

https://www.x-kom.pl/p/353427-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-ga-ab350-gaming-3-3xpci-e-ddr4-usb31-m2.html#specification

czy jednak:

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-b350-plus-b350-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-90mb0tg0-m0eay0-1137487/ choć nie jestem pewien częstotliwości Ramu czy aby napewno takie ma

 

Ram:

2x https://www.x-kom.pl/p/340018-pamiec-ram-ddr4-crucial-8gb-3000mhz-ballistix-tactical-gray-cl15-2x4096.html

Edytowane przez SCA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności