Skocz do zawartości

UV mapa, proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Do texturowania chcę użyć jak zwykle Substance Paintera,

 

Zerknij prosze czy według ciebie jest to poprawnie ?

Na drugim screenie, tył uciąłem na końcu cylindra i przez środek i dodatkowo relax. Przez co kwadraty na końcu są trochę zdeformowane, czy jest to poprawnie ?

 

edit.

 

Zrobiłem teścik, tekstura rozkłada się prawidłowo. Ale chcę wiedzieć na 100% czy aby na pewno jest to poprawne co zrobiłem. Nie chcę się uczyć z błędami, pózniej to się zemści.

Edytowane przez marekkonieczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być na to nałożona tekstura żeliwa to deformacją się nie przejmuj. Nie będzie tego widać. Ja osobiście bym chyba odciął tą kulkę na końcu i zrobił jako osobną wyspę. A środek w jednym kawałku [tylna zabudowa lufy], rozpłaszczyłbym. Sam nie wiem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jesli texturowal bedziesz w Substanec Painterze, to poki nie masz overlapow UV-lek nie musisz sie za bardzo przejmowac jak rozlozona jest uv. Nie ma tez jedynej sluszego sposobu jak dany obiekt ma byc zmapowany. Poza tym jesli tektura bedzie dosc generyczna to tak jak wspomnial gigant84 nie musisz sie az tak martiwc o to jak zmapowany jest twoj model. Ale ja tez bym ta kulke na koncu obcial i zmapowal osobno, poza tym ten ostatni ring blizej wlotu lufy, przesunalbym wyzej, blizej konca lufy, bo teraz na brzegach mapka Ci sie chyba dosc rozsciaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności