Skocz do zawartości

Vray lighting i materiały z vary-materials.de


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od pewnego czasu postanowiłem poćwiczyć trochę z renderm i trochę z materiałami, powoli wychodzi ale mam mały problemik otóż materiał złotego zamknięcia postanowiłem wziąć z http://www.vray-materials.de/all_materials.php?mat=644 lecz mój render odbiega znacznie odbiega i domyślam się ze to pewnie kwestia oświetlenia lub kamery. pozostałe materiały drewno metal robiłem sam.

Poradźcie jak osiągnąć lepsze efekty.

 

światło nad obiektem to to o mocy 12

 

 

tlhujcmtky14.jpg

 

5dw3cj38k535.jpg

 

Na koniec Jeszce jedno pytanie .. gdy gamme w Gamma and lut mam na 2,2 to wszystkie pliki tekstury ładować z zaznaczonym gamma automatic czy może override 1,0 lub 2,2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Prawdopodobnie problem leży w tym, że pod tym kątem w złotym zamknięciu odbija się szara podłoga ( jednolita ), a górnych częściach zamka odbija się biały enviro. Dodatkowo - biały environment spłaszcza cały obraz.

Min. Shading rate ma dziwną wartość ( 26 ). Spokojnie 10 wystarczy jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie renderingu. Min subdivs na 2 w antialiasingu możesz z powodzeniem zamienić na 1 a max subdivs dać na 24 lub 32. To Ci skróci czas renderowania .

Edytowane przez PixelDomain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9d9kunw51ttv.jpg

zdecydowanie lepiej coś jeszcze kombinować czy raczej do postpro?

Jeszce ponawiam pytanie o gamme .. gdy gamme w Gamma and lut mam na 2,2 to wszystkie pliki tekstury w okienku wyboru pliku ładować z zaznaczonym gamma automatic czy może override 1,0 lub 2,2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności