Skocz do zawartości

V Ray nie korzysta z wszystkich wątków


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

w jednym z zaimportowanych ustawień zauważyłam że korzysta zamiast z 16 to z 2 wątków. Zmieniłam już ustawienia na inne, ale nurtuje mnie, gdzie się to w v rayu ustawia (sprawdziłam, musi to być gdzieś w vray-u, bo system na innych robił 16).

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wersja V Ray: 3.40.1 (na niższych było tak samo). Procesor: Intel Xeon CPU E5620 2.40 GHz (2 procesory) (chociaż na innych - danych już nie przytoczę, było tak samo, sytuacja była sprawdzana na 4 komputerach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wersja ( prawie najnowsza) sama dba o przydział i dystrybucję wolnych rdzeni (wątków) w trakcie renderingu obciązając procesor na maksa. Tak więc raczej coś nie tak ze sceną .... możesz wrzucić screena w trakcie renderingu? mam na myśli obciążenie w menadżerze zadań windows

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys podobny problem z jedna scena ktora wykorzystywala tylko polowe watkow na mojej stacji roboczej, scena nie byla moja i problem olalem bo na farmie renderowalo korzystajac z wszystkich rdzeni.

 

sproboj wymusic korzystnie z konkretnej ilosci rdzeni w maxscript

renderers.current.system_numThreads = "liczba watkow"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wpisanie komendy:) Może jest to związane z tym, że przenoszę ustawienia między różnymi komputerami (różna ilość rdzeni) i różnymi v-rayami. Wybierałam opcję, żeby nie dostosowywał do najnowszej wersji v-raya), żeby nie zmieniał innych parametrów. Ciekawe gdzie w V Rayu jest to ustawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Też zauważyłe, że nie wykorzystuje mi w 100% procesora przy renderowaniu

 

renderers.current.system_numThreads = "liczba watkow"

 

gdzie to nalezy wpisac i czy ilosc podaje sie słownie?

 

Dziekuje z gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Xeona E5-2696 v4 (22 rdzenie) i ten sam problem, render strasznie muli... wcześniej miałam i7 5820K (6 rdzeni) i wydaje mi się jakby 3ds max lub Vray miały zapisane jakieś ustawienia po starym procesorze, które wykorzystują tylko te 6 rdzeni, ponieważ obecnie procesor jest wykorzystywany tylko do 60% lub czasem 20%. Sprawdzałam na razie nowy procesor tylko na jednej starej scenie, która była renderowana wcześniej na tych 6 rdzeniach. Czy ten skrypt trzeba wpisywać tylko do starych projektów, czy tworząc teraz nowy projekt na nowym procesorze on automatycznie będzie wykorzystywał te 22 rdzenie? Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja? Czy to zależy od procesora, czy presetu? Preset był jeszcze z wersji Vray 3.3 lub nawet 3.2, obecnie pracuję na Vray 3.4

 

Procesor sprawdzałam na benchmarku Corony i Cinebench - oba wyszły prawidłowo

Edytowane przez evelina89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłam zależy na jakich parametrach komputera była robiona scena, tj. jak było robione na komputerze z 8 rdzeniami to się ciągnie w kolejnych i trzeba jednorazowo wpisać skrypt. Jak scena była od razu robiona na docelowej ilości rdzeni to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności