Skocz do zawartości

[Zadania] Teren górzysty/schody/drzewa


Mathias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje pomocy / informację gdzie znajdę poradniki jak wykonać poniższe zadania:

 

1. Za modeluj górzysty teren. Teren powinien znajdować się w początku układu współrzędnych sceny.

2. Na jedno wzniesienie prowadzą schody (max kilkanaście stopni).

3. Ustaw w różnych miejscach ternu 3 różne drzewa i nadaj im różne rozmiary. Drzewa powinny związane z terenem w taki sposób że zmiana położenia terenu w scenie nie powoduje zmiany położenia drzew względem terenu.

4. Wygeneruj scenę w postaci obrazu o rozdzielczości 1280x720

 

Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

0d.1 Górzysty teren jest najlepiej wymodelować za pomocą tekstur "height maps" i modyfikatora "displace". Wydaje mi się że jest to najprostsza metoda wymodelowania terenu i najszybsza. Poniżej masz mój poradniki jak wymodelować prostą wyspę za pomocą owych opcji. Co prawda poradnik jest kierowany do osób które tworzą mapy do GTA SA ale sposób podejścia jest takim. Nie wiem tylko o co chodzi z tym początkowym układem współrzędnych sceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Za modeluj górzysty teren. Teren powinien znajdować się w początku układu współrzędnych sceny.

 

zakładając, że teren jest kwadratem, przesuń jego pivot point w lewy dolny róg i nadaj współrzędne 0,0,0

 

2. Na jedno wzniesienie prowadzą schody (max kilkanaście stopni).

 

możesz zrobić spline, dopasować go do terenu i spacing tool'em rozmiescic po tym splajnie stopnie (stawiasz ile ich ma byc)

 

3. Ustaw w różnych miejscach ternu 3 różne drzewa i nadaj im różne rozmiary. Drzewa powinny związane z terenem w taki sposób że zmiana położenia terenu w scenie nie powoduje zmiany położenia drzew względem terenu.

 

moze wystarczy zgrupować te drzewa i teren

 

4. Wygeneruj scenę w postaci obrazu o rozdzielczości 1280x720

 

F10, ustawiasz rozdzielczosc, potem F9- render

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się coś stworzyć. - oczywiście muszę nad ty popracować.

 

2. schody zrobiłem geometry -> stairs -> straight stairs

 

3. Co do drzew "Drzewa powinny być związane z terenem w taki sposób, że zmiana położenia terenu w scenie nie powoduje zmiany położenia drzew względem terenu" wiecie może co to oznacza ?

 

Co do

 

"4. Wygeneruj scenę w postaci obrazu o rozdzielczości 1280x720

 

F10, ustawiasz rozdzielczosc, potem F9- render"

 

robię w ten sposób ale potem nie da się tego zapisać, tylko mogę wydrukować lub do pdf

 

 

attachment.php?attachmentid=103700&stc=1&d=1491165447

Edytowane przez Mathias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Ciężko powiedzieć co autor miał na myśli, ale jeśli zgrupujesz drzewa i teren to tak właśnie będzie

4. Kożystasz z vray frame buffer? Jeśli tak to zapisujesz render klikając w ikonę dyskietki

W jaki sposób mogę dokonać grupowania ?

Znasz się może na Unity również ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności