Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Hayao Miyazaki wraca z emerytury

Member
    Awatar Kalberos
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    @Nezumi w podobnym klimacie mogę polecić niesamowitą opowieść " Grobowiec świetlików"
    zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=ccxWaXUjHKQ

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kalberos Zobacz posta
    @Nezumi w podobnym klimacie mogę polecić niesamowitą opowieść " Grobowiec świetlików"
    zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=ccxWaXUjHKQ
    Dzieki! Grobowiec juz widzialem sporo czasu temu ale warto linkowac bo sporo osob moze skorzystac. Rewelacyjne.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

digital matte painter
    Awatar norden
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez agdybybyl Zobacz posta
    @Kalberos
    Wyraziłem swoje zdanie, nie musi się pokrywać z Twoim... możesz wyrazić swoje... niekoniecznie na temat tego co kto zrobił, bo to jest akurat do sprawdzenia....:)
    Ty moze zamiast tylko gadac bys cos zrobil. Bo od samego gadania to wiesz festiwali sie nie wygrywa hihiihihiihi
    Robcie tak: pracujecie dla firmy X za 100. Znajdujecie firme Y ktorej mowicie ze chcecie dostac 110. Jak sa na OK bierzecie oferte i w firmie X w ktorej teraz pracujecie mowicie ze tamci z Y daja 145 i chcecie dostawac 145. Jak sie zgodza to macie 145 w firmie X. Jak sie nie zgodza to idziecie do firmy Y za 110. Potem powtarzacie proces...
    pozdrawiam wszystkich z Platige Image

Member
    Awatar Kalberos
    Podziękowania

Domyślnie

@Nezumi Dokładnie, można każdemu polecić. Pozdrawiam

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Norden... kochanie...!!!... zrobiłem pełnometrażową animacje, powysyłałem.... teraz czekam aż mi skopią dupę....:)))... mam już prawie gotowe 3 animacje na 2018... bo wiesz... niedługo umieram...!!!!...muszę się spieszyć...:)))
    Teraz czas na Ciebie....:)
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...

Pan Animator
    Awatar osael
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez agdybybyl Zobacz posta
    niedługo umieram...!!!!...
    zrób wszystkim przysługę i zacznij od usunięcia tutaj konta
    kolejny raz wkraczasz do wątku i znowu biadolisz o tym jak wszystko ci się nie podoba
    A nie łatwiej byłoby zajrzeć na forum humanistów wyklętych? przecież tam by piali z zachwytu nad twoimi.. eh.. "animacjami"

moderacjo, administracjo.. zróbcie coś z tym. Opcja ignoruj to tylko zaleczanie problemu.

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

@osael
    ... umarł byś od czytania tutaj samych zachwytów... a tak na boku, to komentujesz mój komentarz, a nie temat wątku.... wiesz jak to się nazywa...???...:)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Fajnie, że wrócił. Oglądałem większość jego dzieł i na żadnych się jeszcze nie rozczarowałem.

A tak na wielkim marginesie:
    Wszystkim tym, którzy tak bardzo hejtują dziadka, polecam znacznie szerzej spojrzeć na świat. Dziadek napisał tutaj fajną rzecz "Takie jest moje zdanie w temacie tego wątku.... muszę mieć właściwe...??? Ludzie żyją od 0 do 100 lat, każde zdanie w tym przedziale wiekowym ma swoje znaczenie" i to chyba jedyne zdanie w całej karierze Dziadka z którym się zgadzam. Niemniej jednak, bardzo istotne. Naprawdę pamiętajmy, że to jak postrzegamy świat dookoła nas jest głównie usytuowane tym, jak doświadczaliśmy nasze życie. Zdanie, które wydaję nam się słuszne, jest tym które wpasowuje się w nasz światopogląd. Nie zapominajmy jednak, że często trafimy na człowieka, gdzie nasz pogląd zupełnie nie wpasuje się w jego świat. Kto ma racje? Zarówno my jak i ta druga osoba. W pewnych rzeczach, które nie jesteśmy w stanie wyjaśnić naukowo bądź jasno określić definicją, nie możemy nikomu przyznać racji. Trzeba nauczyć się żyć ze świadomością, że coś co dla nas jest ładne, dla drugiego będzie brzydkie a poza tym to jeszcze bez większego znaczenia.

Podam to na swoim przykładzie, gdzie ja np. osobiście 95% sztuki nowoczesnej uważam za nic nie warte bazgroły. Sztuka w moim mniemaniu musi za sobą nieść warsztat techniczny praktycznie w każdej dziedzinie. Choćby nie wiem jak głębokie przesłanie zawierał w sobie film, obraz, tekst piosenki to bez odpowiedniego wykonania/namalowania/odegrania/ jest dla mnie niczym więcej jak nieudaną próbą stworzenia czegoś głębszego. Czy to oznacza, że osoby, które lubują się we wpatrywanie pustego kółka na płótnie A1 i doszukiwania się w nim drugiego dna są w błędzie? W żadnym wypadku, są to po prostu osoby, mające skrajnie inne zdanie ode mnie. Nie twierdzę, że mają racje, ale nie uważam też, że i mój pogląd jest niewłaściwy. Akceptuje to i life goes on...
    Tak właśnie jest z dziadkiem, to człowiek zupełnie z innego pokolenia jak my, domyślam się, że w jego wieku niektóre rzeczy postrzega się trochę inaczej. To co przeżył, to co robi teraz, to zdobywanie nagród na niszowych festiwalach daje mu pełne prawo do posiadania zupełnie innego zdania, niż to które my mamy. Tak jak pisałem wcześniej, często przypisujemy łatkę "słuszne" do tego co wpisuje się w nasz światopogląd, a nasz światopogląd to nic innego jak kępka naszych doświadczeń życiowych. Mając to we świadomości, posty Dziadka w ogolę mnie nie dręczą, wręcz bawi mnie to, że ktoś posiada AŻ tak odmienne zdanie od mojego i utwierdza w przekonaniu, że w tym świecie to prawie nic nie jest czarno-białe. Często też dzięki dziadkowi dochodzi do fajnych dyskusji, np. "kogo możemy nazwać artystą" w ostatnim wątku o oskarach. Gdyby dziadek poszedł na banicję to na pewno czasami by mi go brakowało. :D

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Wyjaśnię może jak działają schematy które atakują nas z bilbordów i mediówa którym się poddajemy zamiast użyć myślenia...:)
    Dziadek...!!!... wiadomo festiwale niszowe.... czyli jakie...???
    Jeśli na festiwal wpływa ponad 3800 filmów z stu kilkunastu krajów tego świata, filmy przysyłają tylko młodzi ludzie zwani "niezależnymi" (kolejna bzdura), szkoły, studia... wszyscy sponsorowani przez instytucje państwowe.
    Część tych młodych ludzi za kilka lat trafi do kina bilbordowewgo. Film z zeszłorocznego festiwalu trafił na short listę Oscarową..... no taka nisza....:))).
    Byłem na tym festiwalu trzykrotnie nominowany, a w sumie nominowanych jest 55 filmów w kilkunastu kategoriach... z tych 3800 nadesłanych, przez ponad 40 jurorów z całego świata), a raz wygrałem kategorię Animacja.... to mnie taka nisza tylko może cieszyć. Na tym festiwalu nie ma nagród pieniężnych tylko statuetka.... to po co Ci młodzi ludzie tak mocno uwikłani w ekonomiczną rzeczywistość przysyłają tam filmy....????
    Mało tego w porównaniu z tym zaangażowaniem tylu młodych ludzi w uczestniczenie w takim festiwalu i chęci wniesienia czegoś nowego.... to kino komercyjne chyba wygląda na lekko ogłupiałą czarną dziurę.... żeby nie powiedzieć odbyt...:))))
    Co ja na to zrobię, że w tej całej zabawie jestem.... ja stary, chociaż jak widać nikt mnie za to nie ocenia tylko za to robię....:))))).

Member
    Awatar walmord
    Podziękowania

Domyślnie

A ja się trochę tego powrotu boję, bo jego ostatni film (Zrywa się wiatr) bardzo mnie zawiódł, i ni chciałbym nigdy być świadkiem odmitologizowania Miyazakiego. Ale to może wynikać też z tematu którego się podjął, takiego bardzo nie w jego stylu. W każdym razie ostatnie słowo w pełnometrażowej animacji 2d i tak należy do niego, bo po "Ponyo" nie widziałem w tej kategorii niczego lepszego.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów