Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Hayao Miyazaki wraca z emerytury

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Waldi - Zrywa się wiatr Ci się nie podobał? :) Fajny był, po prostu trochę inny. Japończycy chyba nadal przeżywają WWII jakoś strasznie.
    Jakie życie taki wrap.

Member
    Awatar walmord
    Podziękowania

Domyślnie

No właśnie nie podobał. Zabrakło "tego czegoś", co zawsze było, na rzecz obyczajówy i realizmu, ale ja to zrzucam na wybór tematu. Jeżeli chodzi o samoloty, latanie i strzelanie to najlepsze w gatunku zawsze będzie "Porco Rosso" a szczególnie pierwsza sekwencja filmu która sama w sobie jest małym arcydziełem.
    A czy kojarzycie shorta którego Miyazaki zrobił między "Ponyo" a "Zrywa się wiatr"? Bo to jest już kompletny odjazd, jakiś szalony wybryk między dużymi filmami. Ale bardzo trudno znaleźć to w przyzwoitej jakości. Mr. Dough and the Egg Princess/Pandane to Tamago-hime

https://vk.com/video113806_163691832

Member

Podziękowania

Domyślnie

o właśnie! Porco Rosso muszę dziecku pokazać :D
    Jakie życie taki wrap.

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

A dla mnie "Zrywa sie wiatr", choc nie posiada może takiej magji jak inne jego filmy to jest dośc odważny i ciekawy temat porusza, tworzenia w złych czasach. Mnie zaintrygował i nie powiem myślałem o nim dłużej. A tak wogóle to trailer nie jest przecierz do produkcji Miyazakiego nie?

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Japoński militaryzm na pastelowo,
    amerykański militaryzm na komiksowo
    itd.... itd....itd...
    sterowanie ręczne zdalne od najniższego wieku....:)))
    Winnie-the-Pooh.... odstrzelić i zapomnieć....!!!!
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...
    × nie 2 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Member
    Awatar walmord
    Podziękowania

Domyślnie

Ale to też jest jeden z tych filmów, po obejrzeniu których zastanawiam się dlaczego on jest animowany?

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

Agdybybyl: Uważam, że twoja opinia w stosunku do tego wielkiego artysty jest mocno krzywdząca...
    Tu ciekawa wypowiedź Miyazakiego wybitnego humanisty.
    http://www.themarysue.com/miyazaki-ai-clip/

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Ja nie mam nic do Miyazakiego.... tylko do faktu sterowania nim żeby zrobił kolejny produkt sprzedażny i sprawdzony.... czyli odgrzewany kotlet.
    Wielcy wypromowani twórcy komercyjni jak widać mówią co chcą, a robią co muszą.... obie strony zadowolone... a nawet trzy, bo widzowie chcą tego co już było wtedy trzeba mniej myśleć....:)))))

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez agdybybyl Zobacz posta
    Ja nie mam nic do Miyazakiego.... tylko do faktu sterowania nim żeby zrobił kolejny produkt sprzedażny i sprawdzony.... czyli odgrzewany kotlet.
    Wielcy wypromowani twórcy komercyjni jak widać mówią co chcą, a robią co muszą.... obie strony zadowolone... a nawet trzy, bo widzowie chcą tego co już było wtedy trzeba mniej myśleć....:)))))
    Tak z czystej ciekawości. Czy w przemyśle filmowym (nie sięgając do "Twoich" festiwali) w ostatnich 7 latach powstało dla Ciebie coś oryginalnego/godnego uwagi? Jeśli tak to jaki to film/animacja?

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Od 30 lat po krzywej rosnącej liże się tylko dupę masowego odbiorcy mnożąc bezpieczne kopie. Wszystkie teraz kopiowane pierwowzory są gorsze, czyli pierwsze wersje były jedynie coś wnosząc... od Terminator przez Rockiego do Matrixa czy nawet Avatar... nawet filmy na podstawie komiksów w pierwszych wersjach wnosiły jaką świeżość, więc w ostatnich 7 latach w filmie komercyjnym nic się nie wydarzyło.... oprócz pokazywania eskalacji wszystkiego i epatowaniem przemocą jak na Rzymskich igrzyskach.... żaden biznes nie pozwoli przynajmniej na razie na tego zmianę kierunku.
    Kiedyś juror dużego festiwalu, który musi oglądać setki filmów i to "niezależnych" których twórcy jak najszybciej chcą zostać komercyjnymi z uzdą odbiorcy.... ten juror powiedział, że przynajmniej połowa tych "twórców" powinna być w zakładach zamkniętych... tak chce prześcignąć w epatowaniu okropnościami kino komercyjne.... i to jest największa szkoda jaką nababrało to kino komercyjne.
    Nie widzę w najbliższej przyszłości rozwiązania tego problemu.... robię swoje... i na szczęście nie doczekam tej dosyć smutno rysującej się przyszłości kina....:)

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów