Skocz do zawartości

Affiniti Designer problem z exportem/importem krzywych


siryon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zamierzam kupić Affiniti Designera. Jest świetnym softem, ale napotkałem poważny problem z exportem i importem pomiędzy maxem a AD.

Chodzi mi o zwykłe krzywe które zachowują krzywe beziera i wymiary. Mimo kilku dniowych prób ze skryptami itp nie znalazłem rozwiązania.

Żadne programy pośredniczące nie wchodzą w grę, ponieważ robię to często. Czy ktoś z was poradził se z tym problemem?

Trochę mi się spieszy bo AD mam jeszcze na 5 dni, a chciałbym sobie to trochę potestować.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja w Maxie używałem tylko i wyłącznie krzywych zapisanych jako *.AI i to bodajże tylko w wersji 9.0... Inne nigdy nie działały...

Affinity z tego co właśnie patrzyłem nie jest w stanie exportować do formatu Illustratora, więc chyba nic z tego. Może da rade jakoś z Affinity-->Autocad-->3D MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...EPS nie da rady bo 3ds max nie czyta. Ale można SVG pliki wczytać - potrzebujesz ten skrypt:

http://www.thingiverse.com/thing:1239617

Ale jest jedno ale...Export z Affinity Designer do SVG zapisuje SVG jakoś inaczej niż np. INKSCAPE. I ten skrypt z linku powyżej nie kuma tych plików bezpośrednio robionych w Affinity :( Ja otworzyłem ten plik SVG w Inkscape 0.92, i zrobiłem tylko "Zapisz Jako" i zrobiłem nowy plik.

Tym razem skrypt 3ds max'ie pokumał format SVG z Inkscape'a i wszystko wczytało się OK - punkty kontrolne i kształty.

Tak więc jednak po drodze pojawił się jeden program :( Używam 3ds Max'a 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hris. Skrypt ten też już wcześniej testowałem, ale właśnie odpadł dlatego że max wywalał błąd. Jak poszukałem na forach Affinity to nie tylko ja z maxem mam ten problem, ale inni z innymi softami też. Dowiedziałem się też że nie będzie exportu do ai.(pewnie adobe dał bloka:) ) Najzabawniejsze że export z maxa 2013 do ai nie wczytuje affinity. Max bodajże exportuje do illustratora 8 i nie miałem z nim nigdy problemów. Problem rozwiązałem przewalając przez corela, ale właśnie z niego chciałem zrezygnować. :(

Szukam rozwiązania dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Affinity Designer otwiera wylacznie AI z zapisanym komponentem PDF. Nie wiem jak eksportuje max, ale jesli bez kompatybilnosci z PDF, to Designer nie otworzy tego i tutaj lepiej nie bedzie bo Adobe by im musialo dac kod do formatu AI a jakos mi sie wydaje ze tego nie zrobia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności