Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zmiana procesora - pomoc przy wyborze

Member

Podziękowania

Domyślnie Zmiana procesora - pomoc przy wyborze

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cześć,

zakupiłam niedawno sprzęt do renderingu, ale potrzebuję mocniejszy procesor, z racji tego, że jest to całkiem nowy komputer, nie chcę wymieniać wszystkich podzespołów.
    Mam obecnie procesor:
    Intel Core i7 - 5820K

płyta główna
    MSI X99S SLI PLUS
    https://pl.msi.com/Motherboard/X99S-...#hero-overview

chciałabym wymienić tylko procesor na:
    Intel Core i7 - 6950X

Głównie chodzi mi aby zmniejszyć czas renderu minimum do 50-60%, czy jest to możliwe przy tym nowszym procesorze? Biorąc to na logikę, to przerzucając się z 6 rdzeni na 10 to może być to niepewne, ale nie wiem czy w taki sposób się to przelicza... Raczej różnią się GHz. To jest chyba jedyny z edycji Extreme najmocniejszy procesor jak do tej pory, na pewno jakiś z 12 rdzeniami dałby spokojnie radę, ale chyba takie nie występują pod moją płytę?
    Ostatnio edytowane przez Ewelina Lekka ; 16-03-17 o 08:23

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2792&cmp[]=2340

ja bym jednak optymalizowal sceny/workflow - przydaje sie bez wzgledu na procesor
    nosiłem kalesony zanim było cool
    Podziękowania Ewelina Lekka podziękował
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar matszklar
    Podziękowania

Member
    Awatar skalpel3d
    Podziękowania

Domyślnie

Masz całkiem szeroka gamę xeonów pod ta płytę https://pl.msi.com/Motherboard/suppo...ml#support-cpu w granicach cenowych tej i7 nad która się zastanawiasz spokojnie powinnaś dostać procesor z większa ilością rdzeni niż 10
    " Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."
    "Jesteś kobietą, o której mężczyzna może tylko marzyć. Moją, tylko moją winą jest, że nie mam natury marzyciela."
    " Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."

Member
    Awatar vandam
    Podziękowania

Domyślnie

jeżeli dobrze popatrzysz to nawet na allegro, z roczną gwarancją i na fakturę, kupisz Xeony E5-2683v3 za jakieś 2-2.5 tyś. W porównaniu do podkręconej 5820k będzie to około 50% więcej wydajności, w stosunku do standardowych zegarów - około 70%. 6950x to najbardziej nieopłacalny procesor pod kątem wydajność/cena; Intel wypuścił go tylko wyłącznie dla maniaków z głębokimi kieszeniami którzy muszą mieć sprzęt "do picu"
    Ostatnio edytowane przez vandam ; 21-03-17 o 00:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów