Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ryzen 1700 vs i7 7700k ?

Member
    Awatar mic89art
    Podziękowania

Domyślnie Ryzen 1700 vs i7 7700k ?

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Hej!

Noszę się z zakupem komputera do PS/Painter, Z-brush i 3dsMAx/Maya.
    Chodzi mi głównie o procesor (platformę), gdyż resztę podzespołów mam (dyski:ssd i hdd) lub ogarnę sam (ram, mobo,zasilacz).

Skłaniam się do Ryzen 1700, bo wg. różnych testów w zastosowaniach "profesjonalnych" okazuje się lepszy od ww. i7.
    Cena mniej więcej ta sama.

Co o tym sądzicie?

Member
    Awatar wujek_kane
    Podziękowania

Domyślnie

Jeśli wierzyć benchmarkom, to jedyne w czym jest "gorszy", to gry i to raczej wina samych gier.
    Za to masz 8 rdzeni w cenie 4

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Ja tez zmienie na Ryzena za jakis czas ale na szesciojajowego bo cena wymiata - $250 za 6 corow/12 watkow? Miodzio. Jak masz kaske to bym sie nawet nie zastanawial i bral Ryzena. A to ze jest gorszy w grach... Ja mam stara i5ke teraz i z GTX1070 jakiej giery bym nie odpalil smiga na max detalach. Ta roznica jest widzialna jak ktos jest maniakiem grania i kazda klatka sie dla niego liczy w 4K Do pracy Ryzen jak najbardziej.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar wujek_kane
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Nezumi Zobacz posta
    Ja tez zmienie na Ryzena za jakis czas ale na szesciojajowego bo cena wymiata - $250 za 6 corow/12 watkow? Miodzio. Jak masz kaske to bym sie nawet nie zastanawial i bral Ryzena. A to ze jest gorszy w grach... Ja mam stara i5ke teraz i z GTX1070 jakiej giery bym nie odpalil smiga na max detalach. Ta roznica jest widzialna jak ktos jest maniakiem grania i kazda klatka sie dla niego liczy w 4K Do pracy Ryzen jak najbardziej.
    Właśnie performance w grach jest gorszy tylko w 1080, w wyższych rozdzielczościach bez znaczenia. Poza tym różnice są i tak jak już masz powyżej 100 klatek, więc to bez znaczenia.

Gdzieś czytałem, że 1600x ma kosztować 1210 w Polsce czyli... Nieźle!
    Też chętnie się przerzucę na Ryzena jak tylko kaska będzie. Cieszmy się wszyscy, że w końcu się ruszyło

Member
    Awatar Araiel
    Podziękowania

Domyślnie

Dołączam się do zachwytów nad Ryzenem. Też się do niego przymierzam i zapewne mój wybór padnie na 1700. Z tego co zauważyłem to wszystkie modele kręcą się podobnie - czyli 3,9 - 4,1GHz. Więc jak ktoś ogarnia choć trochę podkręcanie to zakup 1700X, czy 1800X wydaje się nieopłacalny. Gdy zegar jest ten sam różnica między poszczególnymi modelami jest praktycznie niewidoczna. Podsumowując - bierz Ryzena 1700
    Moje portfolio
    Teczka 3D | Teczka 2D
    Ps. Szukam pracy jako Grafik 3D/Digital Artist

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów