Skocz do zawartości

Justice League - nowy trailer


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To pozytywnie :) Bardzo, bardzo podoba mi się postać batmana, prawdziwy chłop z krwi i kości tak jak taki Gienek ze wsi i można się z nim utożsamiać toteż chciałbym tak samo jak on mieć tyle piniondzów :P

 

WWWoj miałeś już nie krytykować bo tu ludzie czują się dotknięci taką falą negatywnej energii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tu jeszcze Woman-Man'a

 

Hmmm, za pewne w dzisiejszym poprawno politycznym swiecie to bylby wspanialy pomysl! No wiesz trans czy jak to tam sie nazywa.

 

Skoro jest juz Fish-Man, czemu jeszcze nikt nie wpadl na pomysl Wiewiorko-Mana, Skunks-Mana albo Czlowieka-Krzeslo?

 

Ten swiat super mega bohaterow, jest taki dziewiczy - tyle nieodkrytego potencjalu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany tym epickim trailerem pokusiłem się o wykreowanie polskiego filmu o superbohaterach

 

diJmzmb.jpg

 

Streszczenie fabuły

 

Akt 1.

 

W ośrodku naukowym CERN w Genewie awarii ulega Wielki Zderzacz Hadronów. W wyniku tego zdarzenia otwiera się portal do innego wymiaru z którego przechodzą do naszego świata zombie naziści wyznający islam. Rząd światowy po raz kolejny jest zmuszony prosić Polskę o uratowanie planety. Polacy wysyłają swojego emerytowanego super bohatera Lecha Wałęsę aby zebrał drużynę która przeciwstawi się złu. Podczas gdy wykonuje on swoją misję naziści zajmują Kraków i powołują do życia "Smoga" Wawelskiego. W tym samym czasie dowództwo NATO gromadzi wojsko pod Grunwaldem, gdzie chce odeprzeć ciągle rosnące siły wroga. Naziści wysyłają tam armię robotów dowodzoną przez cyber-klona Adolfa Hitlera aby zetrzeć na proch siły dobra.Na placu boju pojawiają się w ostatniej chwili polscy herosi dowodzeni przez Lecha. Rozpoczyna się wielka bitwa w wyniku której nasi obrońcy ponoszą klęskę i ginie sam Lechu.

 

Akt 2.

 

Pokonani i bez swojego wodza bohaterowie, wraz z resztkami ocalałej armii wycofują się do ostatniego bastionu ludzkości na Jasną Górę.Kiedy wydaje się że nie ma już nadziei, wróżbita Maciej odbiera sygnał astralny z innego wymiaru. Okazuje się że w zaświatach Wałęsa odnalazł Marszałka Piłsudskiego i gromadzą razem siły do przeciwstawia się złu. Bohaterowie wyruszają z misją otwarcia kolejnego portalu w CERN. Tymczasem wokół Jasnej góry gromadzi się armia ciemności która szykuje ostateczny szturm. Napięcie sięga zenitu. Czy bohaterom uda się otworzyć portal. Czy wróg zdobędzie jasną górę?

 

Akt 3.

 

Widzimy na murach małą dziewczynkę z karabinem. Na ramieniu ma biało czerwoną opaskę. W tle powiewają biało czerwone sztandary i słychać "bogurodzicę". Na niebie pojawiają się czarne chmury. W oddali słychać rozpoczynające się natarcie. Jednocześnie w Genewie szturm na ośrodek CERN rozpoczynają polscy superbohaterowie. Akcja przeskakuje z jednego miejsca w drugie. Siły zła zaczynają dominować nad siłami dobra. Zarówno obrońcy Jasnej Góry jak i superbohaterowie zaczynają wątpić w zwycięstwo. Giną jeden za drugim. Kiedy na placu boju zostaje ostatni z nich(Janosik) dostaje od jednego z wrogów cios hakiem w plecy. Wydaje się, że to już koniec. Przegrana jest pewna. Przed śmiercią udaje mu się jednak rzucić ciupagą i trafić w czerwony przycisk na ścianie. Otwiera się portal z którego wylatują na wielkich

robotach orłach Piłsudski z Wałęsą. Za nimi galopuje armia robotów husarzy. Rozbijają w pył batalion zombie i ruszają z odsieczą na Jasną górę. Widzimy tą samą dziewczynkę z początku aktu. Stoi przed wielkim Smogiem ,który już szykuje się aby ją zatruć swoim oddechem. Jednak w ostatniej chwili rozstępują się czarne chmury i wylatują z nich dwa roboty orły które zrzucają owcę wypełnioną dynamitem wprost do paszczy smoga. Smog wybucha a przerażeni tym widokiem zombie naziści rozpoczynają odwrót. Kiedy uciekają w panice uderzają na nich z tyłu roboty husarze i tak armia zła zostaje rozbita. Udaje się uciec tylko cyber-adolfowi(ktoś musi przeżyć aby nakręcić kolejne 5 części).

 

epilog

 

Wszyscy bawią się przy ognisku. Słychać muzykę disco polo. Pojawiają się kolejno duchy superbohaterów. Prezydent wręcza ordery.

 

napisy końcowe

....

...

...

Scena w której widzimy jak cyborg Hitler ściska dłoń z cyborgiem Stalinem. W tle widać jak chińscy naukowcy budują nowy portal

 

Koniec !

 

 

 

Wszelkie luki w fabule wypełni się dużą ilością CG oraz cycków ;)

planowany budżet to ok 200 000 000 pln z czego ok 90% to koszty marketingu

Zastanawiam się tylko czy wyreżyserować to wybitne dzieło ma Michael Bay czy Uwe Boll. Obaj to w końcu twórcy światowego formatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jak porównać co zamieszcza np anima mundi w newsach na fejsie. Piękne inspirujące rzeczy dla grafików i ze smakiem, że aż miło popatrzyć, a reklamy superprodukcji i tak zobaczę w sumie gdziekolwiek, mimo, ze mam adblocka ;) Fajnie jakby na portalu graficznym można było zobaczyć coś interesującego z branży, czego nie ma na onecie. Czasem można Pamiętam tu fajny artykuł o jednej z pierwszych animacji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to szczęście, że prawie nikt tutaj nie potrafi zrobić filmu, chociaż wszyscy wiedzą jak...!!!...:)))... jedyny @WWoj w tym gronie potrafił coś zrobić nie dając się wykastrować przez weterynarzy z Hollywood... i jego opinie mogę spokojnie czytać... co by nie napisał.... bo mają odbicie w tym co zrobił.... reszta... no cóż...!!!.... już jest po zabiegu i cienko śpiewa pod dyktando....:))))))))))))

Inaczej mówiąc nie rozmawia się o gównie podczas obiadu.... ale tu prawie nikt nie jadł swojego obiadu.....:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jak porównać co zamieszcza np anima mundi w newsach na fejsie. Piękne inspirujące rzeczy dla grafików i ze smakiem, że aż miło popatrzyć, a reklamy superprodukcji i tak zobaczę w sumie gdziekolwiek, mimo, ze mam adblocka ;) Fajnie jakby na portalu graficznym można było zobaczyć coś interesującego z branży, czego nie ma na onecie. Czasem można Pamiętam tu fajny artykuł o jednej z pierwszych animacji :).

 

Staram się wrzucać wszystko co mogę związać z branżą. Czasem ciężko znaleźć ciekawe informacje, niektóre do mnie nie docierają. Czasem jest ich tyle, że człowiek musiałby spędzić cały dzień na pisaniu. Dlatego też w newsach o filmach staram się zwierać takie informacje jak studia, które przygotowały efekty specjalne itd. Tutaj dotarłem nawet do informacji o pani, która zaprojektowała logotyp. Zawsze liczę, że to będzie jakiś temat do dyskusji ;)

 

Jeśli chodzi o artykuł, o którym wspominasz, to być może chodzi o to:

http://max3d.pl/artykuly/6288/100-lat-klasycznej-animacji-historia-winsora-mccaya

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@graft

 

Dobre. Tylko brakuje mi tak legendarnych postaci jak: Tajfun, As czy Doman. ;)

 

Bez nich raczej nie powinno tworzyć się polskiego LoJ.

 

Ten film to tylko taka zanęta, aby przyciągnąć widzów. Prawdziwa akcja zacznie się dopiero w drugiej części w której okaże się, że Wałęsa był tajnym agentem Hydry a rudy 102 transformerem. Piramida w Gizie była tak naprawdę dziełem Amber Gold, firmy stworzonej przez iluminati za którymi oczywiście stoją Żydzi. Profesor Kleks założy akademię dla uzdolnionych mutantów z Czarnobyla w której sztuk walki będzie uczył Franek Kimono a sztuk magicznych Michał Sędziwój. Po odkopaniu złotego pociągu bohaterowie znajdą tam mapę która zaprowadzi ich do mistycznego miasta Pacanów, gzie po walce z cyborgiem kozłem zdobędą lokomotywę do podróży w czasie zaprojektowaną przez prof. Tuwima. Okaże się jednak, że nie mają odpowiedniego paliwa, dlatego poproszą dr. Frankensteina o przywrócenie do życia Skłodowskiej-Curie.

Po powrocie do świata żywych Maria odkryje nowy pierwiastek którego użyją do napędzenia pojazdu. Następnie herosi cofną się w czasie aby zabić Sarę Conor której syn okaże się przywódcą reptalian ,którzy stoją za żydami, którzy stoją za iluminati.

 

Dalsza część fabuły pojawi się w trailerach do których muzykę ma stworzyć Maryla Rodowicz wraz z Krzysztofem Krawczykiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawi, czy uważacie, że filmy DC są za mroczne i za ciemnie. Chodzi mi głównie o color grading.

Jest wokół tego dużo kontrowersji i już przy Man of Steel było sporo dyskusji na temat tego, że filmy DC są wypłukane z kolorów.

 

Mi osobiście takie podejście bardzo się podoba. Moim zdaniem komiksy DC zasługują na bardziej mroczne podejscie, które odróżnia je mocno od obrazów Marvela. Szczególnie, że czuć w tym echo Batman The Animated Series z lat 90. i Dark Knight Returns, które był bardzo mroczne. W wersji animonej akcja działa się głónie w nocy i paleta była często monochromatyczna. Oprócz tego color grading dodaje trochę fantastyczności do już dość urzeczywistnionego (na tyle ile można) uniwersum oddając klimat historii znanych z komiksów.

 

Jak myślicie? Przesadzają, czy jest ok? Czy kolor grading pasował do filmu animowanego, ale nie przystaje już do wersji aktorskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu DC kiedyś odłowiłem taką perełkę. Jak ktoś nie widział to polecam

 

 

Dlaczego nie zrobią takiego filmu aktorskiego ? przecież to klasyczne kino noir. Aktualnie na rynku jest pustka jeśli chodzi o ten gatunek. Może to dla nich zbyt ambitne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olaf

@Graft

Dzieki panowie! Wlasnie takie rzeczy powinny sie tu pojawiac zamiast esejow o humanizmie, ktorych - umowmy sie - nikt nie bierze na serio. Rewelka obydwa materialy.

 

@CzAk1 Osobiscie nie lubie color gradingu i rozmytych szarosci zamiast ostrych czerni i zdecydowanych kolorow. Jak dla mnie to jakies takie niezdecydowane, nijakie. Zwlaszcza kiepsko to wyglada jak caly film jest zielonkawy albo niebieskawy ale wlasnie nie do konca, osobiscie jest to dla mnie zwyczajnie brzydkie. Lubie odwazne posuniecia jak w przypadku ekranizacji Sin City. Wiedza czego chca - bum, czern i biel z rzadkim akcentem ostrego koloru.

Co do zbyt mrocznych filmow DC - to by bylo ciekawe gdyby sceny z Batmanem byly potraktowane mroczniej a z Supermanem bardziej pogodnie, kolorowo. Ostatnio jakis trend do przerabiania mega pozytywnego przeciez Supermana na postac niejednoznaczna, dopisywanie mu jakichs negatywnych cech, szukanie na sile mrocznej strony. Zapomina sie ze Superman to przeciez rowniez symbol. Superbohaterowie cos symbolizuja, sa przerysowanymi, uwydatnionymi wersjami ludzi. Rozmywanie ich jednoznacznosci jest jak ten kolor grading - staja sie nijacy, traca charakter. Jak dla mnie oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesny komiks kinowy zamyka przysłowiowe koło i wraca, ale chyba wbrew chęci "twórców" do trzymania się swojego źródłosłowu.

Zaczął być tak komiczny, że może jedynie wzbudzić zgryźliwy śmiech niedowierzania.... bo jak można na pooooooważnie potraktować

jak ktoś ze srogą miną biega po wieżowcach i wali we wszystko młotem, bo muszą się sypać iskry... to jest mega komiczne... koło się zamyka...!!... co dalej... będzie jeszcze śmieszniej....:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego ostatnio powstaje. Oglądam większość filmów napakowanych efektami w zasadzie dla samych efektów. Żebym miał na to pójść do kina?....wolne żarty. Wychowywałem się w czasach kiedy nie było jeszcze efektów generowanych komputerowo i wciąż utwierdzam się w przekonaniu, że dobre czasy w pewnym sensie minęły. Oczywiście doceniam pracę jaką trzeba włożyć w zrobienie chociażby takiego filmu jak ten o którym teraz piszemy w tym wątku, ale 90% (o ile nie więcej) współczesnych produkcji jest wyprana z tego czegoś co miały filmy sprzed rewolucji.... ano właśnie, mocno upraszczając i generalizując rewolucja się skończyła na Matrixie. Teraz to mamy wyścig w stylu kto potrafi więcej. Więcej cząsteczek, więcej symulacji, większy tłum w scenie itd. Odświeżyłem sobie ostatnio gwiezdne wojny i nieszczęśliwie zacząłem od zemsty sithów - katastrofa (wizualnie jak i

scenariusz). Jak potem włączyłem sobie powrót jedi i resztę tych "oryginalnych" to odetchnąłem z ulgą. Nie widziałem oczywiście JL , ale powiem szczerze nie muszę. Kto będzie o tym filmie pamiętał za 20 lat? dla przykładu tak jak o terminatorze 2? Lata lecą a ja wciąż podnoszę koparę z ziemi jak go oglądam....no może nie licząc sceny kiedy wyjeżdżają ze szpitala radiowozem ciągnąc za sobą szmacianą lalkę udającą T1000, ale czepiam się w tym momencie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e=mc^2
Disney podjął decyzję, że będzie produkował następne "Gwiezdne Wojny" przez następne 15 lat....!!!....:)... i to nie żart...!!!

 

super!! ja sie mega ciesze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kolorowe, bardzo nudne. :) Byłem ostatnio w kinie bo mnie koledzy namówili na Logana. Oczywiście musiałem wytrzymać 15 min. reklam, całe szczęście miałem jakiś tłusty popcorn i tak zabijałem czas bo na ekranie leciały trailery właśnie tego typu produkcji. Nagle trailer Ghost in the Shell i musiałem przerwać wieczerzę i zamknąć oczy i uszy by nie zepsuć sobie zabawy 31 marca.

 

Wracając do Logana. Pomimo tego że jestem bardzo wytrwałym kinomanem i staram się oglądać wszystko co nazywa się filmem to uwierzcie mi że prawie zasypiałem(jak skończył mi się popcorn), co mi się nigdy nie zdarza na filmach!

 

Batman(1989) od Tima Burtona to był naprawdę dobry . Świetny, mroczny, idealnie oddający klimat komiksu.

 

I tak sobie oglądam od czasu do czasu te nowe wypociny nafaszerowane efektami i obserwuję swoje reakcje, objawiają się one tak jak już wspomniałem.... najczęściej opuszczaniem powiek. Dlatego kopię w undergroundzie. Interesują mnie filmy robione przez amatorów lub twórców niezależnych. Uwierzcie mi .... są fajne rzeczy.

 

ps1. następnym razem biorę do kina marchewki w wodzie z lodem.

ps2. na GITSa idę z szacunku do oryginału tj. komiksu. i jego adaptacji animowanej która jest moim zdaniem jedną z najlepszych animacji pod względem stylistyki jak i sposobu opowiadania historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Logana. Pomimo tego że jestem bardzo wytrwałym kinomanem i staram się oglądać wszystko co nazywa się filmem to uwierzcie mi że prawie zasypiałem(jak skończył mi się popcorn), co mi się nigdy nie zdarza na filmach!

 

 

Ciekawe, że piszesz o Loganie akurat, bo to dobre kino z dobrymi recenzjami, nie jako film o superbohaterach, ale jako film w ogóle. Mocno skupiający się na postaciach, o dużo niższym budżecie ze względu na kategorię R, nie wypełniony tak efektami, a bardziej na budowanie relacji między postaciami.

 

Swoją drogą to, o czym piszecie na temat filmów o superbohaterach dobrze podsumował...właśnie reżyser Logana - James Mangold, który nie lubi filmów o superbohaterach. Logana zgodził się wyreżyserować na swoich warunkach, więdząc że nie powstanie sequel. Powiedział:

 

“Tentpole movies in general, they are not movies, generally. They are bloated exercises in two-hour trailers for another movie they are going to sell you in two years,”

 

Tent-pole to oczywiście filmy typu blockustery, produkcje franczyzowe, które mają przenieść wytwórni duży zysk w krótkim okresie czasu i pozwolić na przełożenie na inne towary i zyski z innych segmentów rynku, np. zabawki.

 

@gryzon, daj znać, jakie filmy polecasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest to o czym piszesz, ale z recenzjami to ja się mało liczę. Dzisiejsi recenzenci już są mocno przyzwyczajeni do nowego wystrzału szampana. Faktycznie widać budowanie tych relacji między postaciami ale to jest wciąż miałki temat. Dużo już tych filmów, one są prawie wszystkie takie same ... ogólnie odbiór mój jako całości był taki: "długi ten film, ciekawe kiedy się skończy... pasowało by się zbierać już" :)

 

Dlatego podałem przykład o Batmanie z 1989r. Bo Batmany wychodzą od dawna i wychodzić będą następne to jednak tylko pojedyncze tytuły zostaną zapamiętane. No ale to trzeba kunsztu i naprawdę wizji by stworzyć dzieło z prostej historii komiksowej o człowieku nietoperku który walczy ze złem :)

 

@CzAkl - oj przygotuję moją listę undergroundowych "erotyków". Cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehehe, sorry, ale sie niezle usmialem ogladajac to.

Czy naprawde ktos kto przeszedl juz mutacje glosu, moze wysiedziec na czyms takim do konca seansu?

Przepraszam jesli kogos urazilem.

 

Może. Spoko, nikt się nie obrazi. Ja na przykład nie rozumiem, jak można lubić kino egzystencjalne i jazz :P

 

Bo artysta syty nie ma nic do powiedzenia

Chce picia i jedzenia, nie chce nic zmieniać

Artysta głodny jest o wiele bardziej płodny

 

Prawda 100%

 

Jasne, pod warunkiem, że ten głodny artysta podczas tworzenia myśli o sztuce, a nie o jedzeniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam az do hero teamu dorzuca jeszcze Ninja Turtles, Mario Bros i Reksia;) Poziom przesady chyba dochodzi do granic zdrowego rozsądku:)

 

Justice League jest starszy niż Avengers. Chyba seria filmów tylko o Batmanie sprawiła, że dziwnie się patrzy na jego współpracę z innymi bohaterami. W przypadku komiksu czy serii animowanej to nikogo nie dziwi.

W sumie ciekawe co tu się będzie działo po pierwszym trailerze Infinity War. Dla niewtajemniczonych to w jednym filmie zobaczymy: Avengers, Guardians Of The Galaxy, Spider Man, Dr. Strange i kilku Xmanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności