Skocz do zawartości

WIZ: Osiedle w Zabrzu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A mozesz przyblizyc gdzie konkretnie? Z ciekawosci jako stary Zabrzanin pytam ;)

Ogolnie bardzo spoko, ale ulica i krawezniki psuja ten pierwszy render. Krawezniki nie sa zrobione z jednego kawalka i nie maja ostrych jak brzytwa brzegow - bewelik i pociac to na kawalki (wiem wiem, pewnie oddane i zaakceptowane juz - tak na przyszlosc bo wlozyles sporo pracy w calosc to po co psuc to detalem). Trawa tez rzadko rosnie przez krawezniki i nikt nie maluje pasow idealnie z krawedzia kraweznika.

Reszta bardzo spoko - a w porownaniu do tego jakie wizki z projektow wykonywanych w Zabrzu widzialem to jest po prostu genialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to w Żernikach, obok Zabrza.

 

Zgadzam się ze wszystkimi błędami o jakich napisałeś i co gorsza jestem ich świadomy :) Ale najzwyczajniej w świecie zapomniałem to poprawić... Nie do końca jestem tez zadowolony z kadrów, zawsze mam z tym kłopot, nie wygląda to nigdy do końca tak jak bym chciał.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panie, jakby mi tak majstry speirdolily robote z deskami jak na przedostatniej wizce to...

 

Rozumiem zamysł, ale chyba troche przesadzone :)

 

Co do wizek - widać włożoną robotę, ale miejscami detal niektórych elementów drażni. Generalnie na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, z mojego punktu widzenia wygląda fajnie. Jest klimat, jest jakaś historia za co najmniej 2 obrazkami.

 

Co do rzeczy, na które zwrócił bym uwagę na Twoim miejscu przy kolejnych pracach:

 

Widok 1:

- biała obwódka przy krawędziach budynków (zwłaszcza widać to na przykładzie dachu po prawej stronie) - zakładam że to ze względu na wycinanie alpha mapą tła.

W photoshopie jest opcja fajna do usuwania tego (po tym jak już zastosujesz maskę z alpha map, (apply layer map) w opcjach Layer masz Matting i dalej Defringe albo Remove White / Black mating)

 

- zwróć uwagę na przebijające się obok obróbki blacharskiej lukarny światło z wnętrza - albo trzeba by to w photoshopie poprawić, albo dociągnąć tam model i sprawdzić czy nie "przecieka" :)

 

- lepsza rozdzielczość nieba (tła) by się przydała. Warto zainwestować w kilka zdjęć ze stock'a

 

Widok 2:

 

- tekstura displacement jest odwrotnie chyba (spadek dachówki)

- brakuje obróbek blacharskich przy lukarnie

- brakuje rynny spadkowej przy lukarnie

- brakuje mocowania rynien pionowych

- i poziomych :)

- podoba mi się kadr

- podoba mi się materiał mozaiki (choć ta na słupie fajniej wygląda niż ta na podmurówce - chyba z ciemną fugą lepiej się prezentuje)

- fajna trawa

 

Widok 3

 

- za duży bump tynku.

- brakuje alpha mapy w liściach bluszcza

- brakuje obróbek blacharskich kominów i lukarn

- fajny materiał szkła

- ładne krzaki

- trawa fajna, ale do takiego ujęcia lepiej pasowała by chyba przycięta. Ludzie generalnie lubią mieć porządek na podwórku, moi klienci raczej wolą jak trawa jest skoszona :D)

- fajny kadr, brakuje tylko jakiegoś zwornika - np. dziewczynka / chłopiec idący tą ścieżką.

 

Widok 4

 

- świetne niebo!

- o krawężnikach już pisali przedeną koledzy, więc nie będę się powtarzał

- linie drogowe raczej nie są pół przezroczyste

- fajne krzaki.

 

Widok 5

- tak jak pisali przede mną o tych deskach :)

 

Widok 6

- poprostu mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności