Skocz do zawartości

Control Objects oraz Helpery "krzywią się" podczas rotacji


PePeZBA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wykupiłem subskrypcję na digitaltutors, aby nauczyć się co nieco o modelowaniu, riggowaniu etc.

W tym momencie przechodzę kurs o riggowaniu i mam malutki problem, który nawet nie wiem jak określić.

 

Otóż Strzałki, które stworzyłem "Control Object" do poszczególnych kości oraz Helpery krzywią się gdy obracam je za pomocą narzędzia rotacji, ale nie wszystkie, bo pierwszy control object, za którego złapałem nie ma tej dolegliwości, a pozostałe już tak.

Czy to coś "groźnego?" Czy jestem w stanie to łatwo i przyjemnie poprawić?

 

Filmik:

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

skala. w hierarchii jeden z obiektów ma inną skalę niż 100/100/100.

podstawowa zasada przy rigowaniu - nigdy nie skaluj elementów riga narzędziem scale.

 

czy łatwo naprawić? to zależy gdzie i ile obiektów ma tą inną skalę.

oraz jak jest zbudowany rig, raczej nastawiłbym się na generalne poprawianie, ale trzymaj kciuki, mimo że nadzieja jest matką głupich, czasem się udaje uniknąć ponownego rigowania.

Edytowane przez zio_mal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, ale niewiele mi to mówi. Wiem, że istnieje coś takiego Jak "hierarchy" i wiem też, że blokowałem "Scale" poprzez "Curve Editor", a mimo wszystko taki defekt się pojawił?

 

Czy ktoś w wolnej chwili mógł by mi pomóc w kilku szybkich krokach tłumacząc, w którym miejscu w której zakładce powinienem zacząć szperać, aby poprawić to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zła skala mogła być ustawiona jeszcze przed zblokowaniem skali.

sprawdź wartości skali obiektów w hierarchii przed tymi kontrolerami strzałek, a po kontrolerze, który działa poprawnie.

 

hierarchy to po prostu hierarchia, jeden lub więcej obiektów przylinkowany do innego.

 

ps

nie obraź się ale z takimi brakami wiedzy to szybko polegniesz przy samodzielnym rigowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że nic nie wiem dlatego też podczas oglądania kursu robię sobie obszerne notatki, ale niestety u gościa z digital tutors taki defekt nie powstał, a u mnie tak. Najwyraźniej jak wspominał zio_mal musiałem ze-skalować coś i dopiero potem zablokować skalę :(

 

No cóż.. dokończę tutorial, aby moje notatki były kompletne, a potem na podstawie ich już bez video z digital tutors zrigguje ten sam model raz jeszcze.

 

Ucząc się tego riggowania miałem już raz moment, aby to rzucić w cholerę, ale ważne, aby być wytrwałym :G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności